Gražaus gyvenimo mažmožiai: servetėlė

Serviruodami stalą, atkreipkite dėmesį į tokį mažmožį kaip servetėlės. Jos dabar vėl madingos.

Jos – popierinės ir pasiūtos iš lininio ar medvilninio audinio – tiesiog būtinos. Pirmiausia todėl, kad tai – higienos priemonė. Kartu – gražus stalo puošimo elementas.

Higieninė servetėlė (iš audinio) serviruojant dažniausiai dedama keliose vietose: kairėje pusėje ant lėkštelės duonai; ant pagrindinės lėkštės arba kairėje pusėje prie šakučių.

Popierinės servetėlės turi būti sudėtos į tam skirtus laikiklius ar stiklinaites ir padėtos stalo viduryje ar pakraštyje, jei stalas stovi prie sienos ar lango.

Atsisėdus prie stalo, higieninė servetėlė išlankstoma ir padedama ant kelių. Ji apsaugo rūbus, taip pat šia servetėle galima nusivalyti suteptas rankas (nekeliant jos nuo kelių) ar, baigus valgyti, – lūpas. Jei į stalą patiekiamas patiekalas, kuris bus valgomas rankomis, būtina padėti antrą higieninę servetėlę. Jų matmenys turi būti bent jau 40×40 cm, dar gražiau ir puošniau atrodo 5 cm didesnės servetėlės.

Anksčiau servetėles buvo stengiamasi lankstyti kuo įmantriau, o dabar – kuo paprasčiau.

Rūpestingai išlyginę servetėles sulankstykite kad ir taip:

* servetėlę sulenkite per vidurį, tada dar kartą perlenkite, kad išeitų mažas kvadratas;

* sulankstykite iš servetėlės trikampį taip, kad laisvi kampai liktų viršuje;

* smailiuosius kampus apačioje užlenkite į vidų ir įkiškite vieną į kitą;

* laisvai užlenkite į priekį du kampus.

Arba sulenkite servetėlę per pusę, tada sulankstykite ją kaip armoniką (juostelės plotis – 1 cm). Klostes išlyginkite, viename gale perriškite. Gausite vėduoklės formos servetėlę.

Dar paprasčiau – sulenkite servetėlę per vidurį ir suvyniokite. Pagal savo nuotaiką ir skonį papuoškite servetėlę juostele, gėlės šakele arba įkiškite suvyniotą servetėlę į specialiai tam skirtą žiedą.

Dekoratyviai sulankstytomis ir skoningai papuoštomis higieninėmis servetėlėmis stalui suteiksite šventinę nuotaiką, sukursite temą, valdysite spalvų žaismą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.