Dakaro ralis: septintoji diena

Dėl smėlio audrų dykumoje septintasis Dakaro lenktynių etapas iš Zouerat į Atar buvo gerokai sutrumpintas. Vietoje planuotų 542 kilometrų, sportininkai finišo liniją kirto tenuvažiavę 407. Sudėtinga trasa ir oro sąlygos lyderių rikiuotėje padarė nemažai pakeitimų.

Dienos „herojumi” tapo iki šiol trečioje vietoje važiavęs portugalas Carlos Sousa, pilotuojantis „Volkswagen Touareg”. Ruožo viduryje, susipykęs su šturmanu, lenktynininkas šį tiesiog paliko dykumoje ir nuvažiavo tolyn. Tiesa, netrukus karštakošis suprato padaręs kvailystę ir puolė dykumoje ieškoti ekipažo nario. Paieškos užtruko daugiau negu valandą… Žinoma, po tokių nuotykių portugalo viltys nugalėti ar bent užlipti ant prizininkų podiumo subliūško.

Kiti lyderiai etapą įveikė be tokių ekstremalių nuotykių. Beveik viso greičio ruožo metu pirmavęs „Mitsubishi Pajero MPR13” bolido pilotas Stephane Peterhansel paskutinėje distancijos dalyje buvo priverstas nusileisti „Volkswagen” atstovui Giniel De Villiers, kuris laimėjo dienos etapą ir, laipteliu žemiau nustūmęs komandos draugą Carlos Sainz, tapo naujuoju bendrosios įskaitos lyderiu.

S.Peterhansel, etape užėmęs antrą vietą, bendroje įskaitoje pakilo į trečią poziciją ir dabar nusileidžia tik dviem pirmaujantiems „Volkswagen” ekipos lenktynininkams.

Pirmajame šešete ruožo finišą kirto dar du „Mitsubishi” komandos pilotai. Hiroshi Masuoka užėmė ketvirtą, o Luc Alphand – šeštą vietą.

Nesėkme ši diena tapo „Mitsubishi” lenktynininkui Nani Roma. Nuvažiavęs 300 kilometrų jo automobilis trasoje vertėsi. Pranešama, kad ekipažo nariai nesužeisti, tačiau jų tolesnis dalyvavimas Dakaro maratone priklausys nuo automobilio pažeidimų lygio.

Akivaizdu, kad Dakaro maratonas šiandien baigėsi ir šių lenktynių legenda laikomam suomiui Ari Vatanen. Pranešama, kad jo „Volkswagen Touareg” trasoje paprasčiausiai užsidegė.

Rytoj sportininkų laukia poilsio diena Atare, po kurios prasidės antrasis – lemiamas maratono etapas. Iki sekmadienį pasibaigsiančių lenktynių jų dalyviams dar lieka įveikti septynis etapus.

Trys „Mitsubishi” ekipos lenktynininkai po pirmosios maratono dalies bendrojoje įskaitoje užima trečią, ketvirtą ir penktą vietas. Bent jau kol kas didžiausias galimybes kontratakuoti turi patyrimo šiose lenktynėse nestokojantis prancūzas Stephane Peterhansel. Jis nuo lyderio atsilieka mažiau negu 25 minutėmis. Jam įkandin seka praėjusių metų čempionas L.Alphand. Už jo rikiuojasi daugiau negu valanda lyderiui pralaimintis H.Masuoka.

Šiandieninis etapas tik dar kartą įrodė, koks neprognozuojamas yra Dakaro maratonas. Vis sunkesnėmis tampančios trasos ir psichologinė įtampa akimirksniu turnyrinę lentelę gali apversti aukštyn kojomis, todėl įdomiausia 2007-ųjų maratono dalis dar prieš akis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , .