Gruzinui debiutuoti neleido situacija aikštelėje

Trečiadienį Klaipėdos „Neptūno” krepšininkai namie žaidė SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) II diviziono rungtynes su „Panevėžiu”.

NEPTŪNAS – PANEVĖŽYS 95:92 (36:20, 22:22, 21:32, 16:18). Rungtyniavo ir pelnė taškus: „Neptūnui” – V. Pridotkas (26 min./17 tšk. ), R. Dorsejus (37/10), E. Dainys (23/11), M. Mockus (5/2), E. Ežerskis (17/7), A. Petkūnas (24/10), M. Kasiulevičius (27/15), V. Buzas (2/0), V. Stanevičius (11/3), M. Anisimovas (29/20); „Panevėžiui” – R. Globys (17/5), P. Počiuipa (24/13), V. Sirvydis (31/24), G. Vileita (30/8), V. Trepočka (13/6), P. Staškūnas (22/6), T. Gaidamavičius (39/25), Š. Vėlius (24/5).

Iš neptūniečių atminties dar nebuvo išdilusi jų košmariškų rungtynių praėjusį sekmadienį Taline baigtis. Priminsime, kad klaipėdiečiai Estijos sostinėje prieš pat rungtynių su „Kalev/Cramo” didžiąją pertrauką pirmavo net dvidešimties taškų skirtumu (42:22), bet sugebėjo pralaimėti triskart pratęsus šį susitikimą – 104:108. Šį faktą prisiminėme ne šiaip, nes rungtynės su panevėžiečiais klostėsi pagal panašų scenarijų.

Rungtynių su „Panevėžiu” dieną „Neptūno” klubas užregistravo naują žaidėją – 223 cm ūgio milžiną Sergo Atuašvilį iš Gruzijos.

Trečiadienio susitikimą klaipėdiečiai pradėjo gerai. Jie pirmavo 11:4, 20:10, 22:18… Na, o po pirmojo kėlinio įgijo net šešiolikos taškų persvarą – 36:20.

Antro kėlinio pirmoje pusėje neptūniečiams pradėjo nesisekti ir svečiai sumažino skirtumą iki septynių taškų – 39:32. Tačiau vėliau „Neptūno” krepšininkai atkuto, ir Marius Kasiulevičius paskutinę antrojo kėlinio sekundę tolimu metimu atstatė per pirmąsias dešimt minučių turėtą šešiolikos taškų pranašumą – 58:42.

Pirmoje rungtynių pusėje neptūniečiai labai taikliai mėtė iš toli. Jie pataikė net 8 tolimus metimus iš 11. Palyginimui pasakysime, kad panevėžiečiai iš vienuolikos tritaškių pataikė vos vieną metimą.

Per didžiąją pertrauką „Neptūno” trenerio asistento Stasio Kaupio paklausėme, kodėl komandai solidžiai pirmaujant į aikštelę neišleidžia naujoko S. Atuašvilio. Atsakymas buvo trumpas ir konkretus: „Norite, kad pasikartotų Talino tragedija…”

Senas krepšinio vilkas jautė, kad kažkas panašaus gali atsitikti ir per rungtynes su „Panevėžiu”.

Išties, „Neptūnas”, padidinęs savo persvarą iki dvidešimties taškų (64:44), pradėjo žaisti banguotai – 64:52, 70:64, 75:64, 85:81…

Likus iki ketvirto kėlinio pabaigos 25 sek. rezultatyviai žaidęs Virginijus Sirvydis pataikė tritaškį, ir iš neptūniečių persvaros liko vos trys taškai – 94:91. Po to po vieną baudos metimą pataikė Paulius Počiuipa (+15 sek.) ir Andrius Petkūnas (+6 sek.) – 95:92.

Panevėžiečiai dar turėjo laiko paskutinei atakai, tačiau Gintauto Vileitos iš toli sviestas kamuolys į „Neptūno” krepšį neįkrito.

Taigi neptūniečiai išvargo nelengvą pergalę, o negausūs žiūrovai taip ir neišvydo naujojo „Neptūno” pirkinio – S. Atuašvilio – debiuto.

Rytoj „Neptūno” krepšininkai vėl žais savo arenoje – jie LKL rungtynėse susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto” ekipa. Sekmadienį klaipėdiečiai vyks į Šiaulius, kur varžysis su „Šiauliais”. Tai bus Lietuvos krepšinio federacijos taurės turnyro IV etapo pirmosios rungtynės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , .