Smėlynuose mažėja lenktynininkų

Antradienį nebaigęs ketvirtojo dakaro dykumų ralio etapo, vienas iš Lietuvos ekipažų nutarė trauktis iš kovos, o penktajame sunkvežimių lenktynių etape Maroke sugedo lyderio ruso Vladimiro Čagino „Kamazas” ir dėl to penkiskart ralio čempionas iki Dakaro taip pat nevažiuos.

Prieš penktąjį 29-ojo Dakaro dykumų ralio etapą iš lenktynių nusprendė pasitraukti Gintas Petrus su žmona Milda, tad Afrikoje nuo šiol varžosi tik vienas Lietuvos ekipažas – Aurelijus Petraitis su šturmanu Šarūnu Palioku, kurie penktajame etape 325 km ilgio greičio ruožą Maroke nuvažiavo per 5 val. 17 min. 45 sek. ir užėmė 87-ąją vietą. Pirmas finišavo ispanas Karlosas Sainsas („Volkswagen”, 3:36.39). Antras finišavo prancūzas Stefanas Petranselis („Mitsubishi”), nuo nugalėtojo atsilikęs 30 sek. Trečiąją vietą užėmė Pietų Afrikos atstovas Žanjelis de Vijersas („Volkswagen”, +1.41).

Bendrojoje įskaitoje K. Sainsas antrąją vietą užimantį Ž. de Vijersą lenkia 3 min. 36 sek. Trečiąją vietą užima portugalas Karlosas Souza („Volkswagen”, +11.17).

Ispanas Isidrė Estevė Pucholis su KTM buvo greičiausias tarp motociklininkų (3:56.22), antrąją vietą užėmė nugalėtojo titulą ginantis jo tautietis Markas Koma (KTM, +1.54), trečias finišavo prancūzas Sirilas Deprė (KTM, +5.2). Lyderiu bendrojoje įskaitoje išliko M. Koma. Jis antrąją vietą užimantį I. E. Pucholį lenkia 9 min. 56 sek. Trečiąją vietą užima prancūzas Davidas Kastė (KTM, +37.41).

Sunkvežimių lenktynėse nugalėtojo titulą gynęs rusas Vladimiras Čaginas, sugedus jo vairuojamo „Kamaz” kuro padavimo sistemai, gedimus pašalino per mažiau nei pusvalandį, tačiau skubėdamas pasivyti priešininkus Rusijos lenktynininkas smėlynuose kelis kartus vertėsi ir nutarė pasitraukti iš varžybų. Pasitraukus rusui, penktajį etapą laimėjo Olandijos atstovas Hansas Stacejus su MAN (3:41.59). Jis tapo lyderiu ir bendrojoje įskaitoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , .