Į teisiamųjų suolą – narkotikų keliu

Šiandien Klaipėdos apylinkės teismas turi būti pradėta nagrinėti byla, kurioje kaltinamieji yra kone dažniausiai su kvaišalais uostamiestyje pagaunami asmenys. Vakar byla atidėta nepasirodžius vienam advokatui.

Į teisiamųjų suolą įtarus didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimu sėdo Klaipėdos policijai gerai pažįstamas ketvertukas: trys teismo sprendimo už grotų laukiantys vyrai ir laisvėje esanti moteris.

Jevgenijus Šurkus (gim. 1963 m.) ir jo sugyventinė Inga Mažonienė (gim. 1971 m.), Gintaras Savickas (gim. 1965 m.) ir Ramūnas Mikalauskas (gim. 1978 m.) minimi ne vienoje su kvaišalais susijusioje istorijoje. Kaltinamieji neigia savo kaltę.

Kaip kvaišalų platinimo „taškai“ būdavo žinomos ir jų gyvenamos vietos – Taikos prospekto 103 ir Šiaulių gatvės 15 namai.

Kaltinamajame akte minimi 9 epizodai, kai šie asmenys buvo pagauti su kvaišalais.

Teisėsaugininkai įtaria, kad jie ne tik galėjo platinti narkotikus mieste, bet ir bandyti perduoti juos į Šiaulių tardymo izoliatorių. Spėjama, kad kvaišalus parūpino ir tardymo izoliatoriuje uždarytam draugui siuntė I. Mažonienė ir G. Savickas.

Automobilyje ties Taikos prospekto 103 namu pernai kovą policininkai sulaikė I. Mažonienę ir G. Savicką. Moteris turėjo 20 polietileninių maišelių su šviesios spalvos milteliais, o pas minėtame name gyvenantį G. Savicką rasti du tokie patys maišeliai.

G. Savicko namuose atlikus kratą buvo rasta daug, įtariama, vogtų automobilių magnetolų, nešiojamas kompiuteris, taip pat 84 tabletės „Ecstasy“, opijaus koncentrato ir amfetamino miltelių.

Belaukiant teismo I. Mažonienė į uostamiesčio areštinę atnešė siuntinį, skirtą J. Šurkui. Tarp kitų daiktų aptiktas į rankšluostį įvyniotas maišelis su pipete, pritraukta skaidraus skysčio. Įtarta, jog tai – psichotropinė medžiaga.

1997 metais J. Šurkus kartu su dviem bendrais kaltintas tyčiniu nužudymu sunkinančiomis aplinkybėmis bei narkotikų gaminimu, įgijimu bei laikymu, taip pat 49 vagystėmis iš butų ir automobilių.

Tada vyriškis buvo pripažintas itin pavojingu recidyvistu ir nuteistas 11 metų nelaisvės. Tačiau, kaip ir įprasta, grįžo į laisvę anksčiau laiko.

G. Savickas yra teistas penkis kartus. Prieš ketverius metus iš įkalinimo įstaigos grįžęs vyras, ten už žmogžudystę praleidęs 13 metų, su narkotinėmis medžiagomis sulaikomas nebe pirmą kartą.

Ne mažiau žymus ir R. Mikalauskas. Kretingos rajone, Vydmantuose, gyvenęs vyras pernai gegužę už narkotikų platinimą nuteistas 9,5 metų laisvės atėmimo, jo bendraamžei žmonai Martynai skirta 1 250 litų bauda. Kartu su jais tada buvo nuteista dar 13 kaltinamųjų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.