Oras ir sveikata

Orų permainas jaučia kas trečias žmogus, o 70 proc. iš jų yra moterys. Orų permainoms jautriems žmonėms (meteoropatams) dažniau nei kitiems skauda galvą ir sąnarius, sutrinka miegas, sumažėja darbingumas, kamuoja irzli nuotaika. Blogiausias laikas – ruduo ir pavasaris. Tada dažniau pučia vėjai, keičiasi oro drėgmė, būna kritulių, o atmosferų frontai eina vienas paskui kitą.

Jautrumas orams, be kitų veiksnių, priklauso ir nuo hormonų. Kuo labiau sutrikusi jų pusiausvyra, tuo stipriau organizmas reaguoja į atmosferos sąlygų pokyčius. Moterys yra priklausomos nuo hormonų kiekio svyravimo, susijusio su menstruacijų ciklu, todėl labiau jaučia ir orų permainas. Be to, žemas kraujo spaudimas taip pat padidina organizmo jautrumą orams, o tarp hipotonikų vyrauja silpnosios lyties atstovės – štai ir atsakymas į klausimą, kodėl meteoropatija labiau būdinga moterims.

Padidėjęs jautrumas orų permainoms gali būti ir gyvenimo būdo pasekmė: per mažai judate (ypač gryname ore), daug valandų praleidžiate prie kompiuterio ar rašomojo stalo. Gamtoje ilgėliau pabūnate tik per atostogas. Kai organizmą retokai veikia vadinamieji permainingų orų dirgikliai, jis praranda sugebėjimą prie jų prisitaikyti. Beje, užsigrūdinę žmonės beveik nejaučia net ryškių oro permainų!

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.