“Žalgiris” leido ASK ekipai sukurti intrigą

Savaitgalį startavo SEB BBL čempionato antrojo etapo varžybos

SEB Baltijos vyrų krepšinio lygos (BBL) čempionate prasidėjo antrojo etapo kovos. Pirmajame divizione didžiausią intrigą kėlė Kaune vykusi „Žalgirio” ir Rygos ASK dvikova, kurią aikštės šeimininkai laimėjo tik 91:89, nors keletą kartų pirmavo 20 taškų skirtumu.

Stipriausiųjų ekipų grupėje Lietuvos ekipos šventė visas tris pergales prieš Latvijos klubus.

Išbarstė 20 taškų persvarą

„Žalgirio” vyriausiasis treneris Rimantas Grigas mačui su Lietuvos rinktinės stratego vadovaujamu Rygos ASK klubu dar vadovavo vienas. Naujasis R.Grigo asistentas Darius Maskoliūnas savaitgalį negalėjo prisijungti prie komandos dėl močiutės laidotuvių.

Žalgiriečiai, žinodami ASK nusiteikimą išsivežti iš Kauno pergalę, rungtynes pradėjo labai susikaupę ir greitai įrodė, kad Eurolygos komanda, nors išretinta traumų, yra stipresnė. Dėl to, kad baigiantis rungtynėms buvo sugrąžinta intriga, kalti patys žalgiriečiai, vos nepadovanoję pergalės varžovams.

Kauno komandos krepšininkai greitai įgijo persvarą – 13:4, 23:13. Antrajame ketvirtyje jų persvara padidėjo iki 20 taškų – 41:21. Tačiau po pertraukos ASK ekipa pradėjo vytis „Žalgirį” ir 23-ąją minutę priartėjo iki 51:44. Nesutrikę žalgiriečiai po kelių minučių susigrąžino turėtą 20 taškų pranašumą – 66:46.

Dar kartą leidę atsitiesti ASK žaidėjams ketvirtajame kėlinyje, „Žalgirio” krepšininkai nebepajėgė pabėgti iki saugaus atstumo. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes, jie pirmavo tik 84:80 ir atmosfera pradėjo kaisti. Likus žaisti minutę ir „Žalgiriui” pirmaujant 85:82, aikštėje susistumdė Vidas Ginevičius ir Sandis Valteris, į ginčą įsikišo abiejų komandų žaidėjai, todėl abi ekipos buvo nubaustos techninėmis pražangomis.

Paskutinių atakų metu „Žalgirio” gynybą draskė Kurtis Miladžas, pridaręs daugiausia nemalonumų, tačiau paskutinis jo tritaškis, galėjęs išplėšti ASK pergalę, buvo netikslus.

Paskutinė ataka nepavyko

„Kovodami su Eurolygos komanda mes nebuvome favoritai. „Žalgiris”, nepaisant nesėkmių Eurolygoje, yra aukšto lygio ekipa. Tačiau rengėmės mačui ir norėjome nugalėti. Rungtynes pradėjome labai blogai, bet tai yra ir galingai žaidusio „Žalgirio” nuopelnas. Turėjome daug problemų kovodami po abiem krepšiais. Po pertraukos padarėme kai kurių keitimų, pradėjome žaisti greičiau ir tai leido mums priartėti prie varžovų”, – kalbėjo ASK strategas R.Butautas.

Vis dėlto rungtynių pabaigą jo auklėtiniai sužaidė ne taip, kaip buvo numatyta.

„Paskutinė ataka, kuriai turėjome 12 sekundžių, turėjo būti greita. Aš dar turėjau vieną minutės pertraukėlę, kuria būčiau spėjęs pasinaudoti. Bet žaidėjas perlaikė kamuolį ir ataką užbaigėme ne taip, kaip planavome”, – sakė R.Butautas ir pridūrė, kad Rygoje sieks revanšo.

Pakeitimus pradėjo nuo drausmės

„Tai buvo banguotos ir sunkios rungtynės. Tokio žaidimo priežastys įvairios, teisintis galima daug kuo – įžaidėjo stoka, atsipalaidavimu, žaidėjai nesusikalbėjo gynyboje. Suprantu, kad beveik be keitimų žaidusiam Vidui Ginevičiui buvo sunku. Bet kol laikėmės numatyto žaidimo plano, gerai kovojome po krepšiais, varžovai nieko negalėjo padaryti. Po pertraukos atsirado daugiau norinčiųjų mesti į krepšį, o ne gintis. Toks žaidimas žaidėjams nedaro garbės, bet pergalė yra pergalė”, – negailėjo kritikos auklėtiniams R.Grigas, kuriam tai buvo pirmosios oficialios rungtynės patvirtinus jį vyriausiuoju „Žalgirio” treneriu.

Daugiausia problemų kėlė ASK gynėjai, kuriuos „išgaudyti”, nežaidžiant Markui Popovičiui ir Mantui Kalniečiui, buvo sunku. R.Grigas atvirai sakė, kad neatsakingai žaidė Hanas Motola, neatitverdamas savo dengiamo žaidėjo po metimo.

Ketvirtajame kėlinyje nežaidė Paulius Jankūnas. R.Grigas paaiškino tokį savo sprendimą: „Tai jam turėtų būti pamoka ateičiai. Paulius trečiajame kėlinyje metė skubotą ir nereikalingą tritaškį, po kurio mes atidavėme varžovams iniciatyvą. O mums tuo metu reikėjo priversti varžovus ilgiau gintis, varginti juos, o ne po pirmojo perdavimo mesti į krepšį. Nesakau, kad Paulius blogai žaidė. Priešingai – iki tol jis kovojo pagirtinai. Bet nueiti iki finalo galės tik disciplinuota komanda, todėl privalome tokių dalykų nedaryti. Kai kuriose situacijose reikėjo keisti ir gynėjus, bet neturėjau kuo. Tačiau griežtas pokalbis vyks ir su jais.”

R.Grigas tikisi, kad „Žalgiriui” pavyks rasti pajėgų „centrą”, nes Tanokai Berdui žaisti 35-40 minučių yra per sunku, pavargęs jis fiziškai nebegali ištaisyti kitų žaidėjų klaidų. Taip pat galvojama ir apie dar vieną judrų gynėją, kuris gerai gintųsi.

„Iki lemiamų pavasario kovų privalome pagerinti gynybą, išmokti aikštėje bendrauti tarpusavyje. Tam ir pasikviečiau Darių Maskoliūną, kad jis padėtų sustyguoti gynybą vienas prieš vieną. Jo didžiulė praktika, neabejoju, bus labai naudinga žaidėjams”, – sakė R.Grigas, pradėjęs po truputį keisti ir „Žalgirio” treniruočių metodiką.

Panevėžiečiai pasveikino trenerį

Pirmojo diviziono kovas pergalingai pradėjo „Šiauliai”, 82:69 įveikę Latvijos čempionų klubą „Ventspils”. Šiauliečiai dar žaidė be naujojo pirkinio –

Tačiau kitą dieną „Šiauliai” 70:93 neatsilaikė prieš Vilniaus „Lietuvos rytą”, kuriam tai buvo jau antroji pergalė šiame etape. Penktadienį BBL čempionai Rygoje 76:55 sutriuškino „Barons”.

Antrajame divizione „Panevėžio” krepšininkai 87:70 įveikė Kauno „Atletą” ir padovanojo pergalę 40-ąjį gimtadienį sausio 5-ąją šventusiam vyriausiajam treneriui Ramūnui Cvirkai.

Kitos Lietuvos komandos turėjo pripažinti Latvijos ir Estijos klubų pranašumą.

Pirmajame divizione pirmauja dvi pergales turintis „Lietuvos rytas”, „Žalgirio” sąskaitoje – vienas laimėjimas. „Šiauliai” turi pergalę ir pralaimėjimą.

Antrajame divizione pirmąsias pergales įsirašė „Panevėžys”, Tartu „Rock”, Valmieros „Lačplėša alus”.

Ką liudija statistika

„Žalgiris” – ASK 91:89 (23:14, 28:21, 19:22, 21:32). „Žalgiriui” taškus pelnė: M.Mačadas 22 (4/5 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 8/10 baudų, perėmė 3 kamuolius), J.Mačiulis 18, T.Berdas 12 (atkovojo 10 kamuolių), P.Jankūnas ir H.Motola po 10, V.Ginevičius (atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius) ir K.Penis po 9, V.Jasikevičius 1; ASK: K.Miladžas 32 (11/11 baudų), S.Valteris 22, R.Grafas 15, A.Bramletas 11, S.Buškevicas 5, S.Babrauskas 4 (M.Andriukaitis, A.Vecvagaras, V.Vilumas). Taiklumas: dvitaškiai – 24/39 (61 proc.) ir 19/36 (52), tritaškiai – 6/20 (30) ir 10/24 (41), baudos – 25/36 (69) ir 21/26 (80). Atkovota kamuolių 30 ir 31, perimta 11 ir 7, klaidų 12 ir 17.

„Panevėžys” – „Atletas” 87:70 (24:8, 18:23, 16:23, 29:16). „Panevėžiui”: V.Sirvydis 24, T.Gaidamavičius 18, P.Počiuipa 14, G.Vileita 12; V.Trepočka 9, P.Staškūnas ir Š.Vėlius po 4, R.Globys 2 (J.Kaziliūnas); „Atletui”: D.Lukminas 20 (3/3 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 2/4 baudų), V.Dabkus ir R.Trakimas po 10, M.Kriaučiūnas, D.Soldatovas ir S.Tribė po 7, L.Juknevičius 6, M.Simonavičius 3 (A.Čižikas). Taiklumas: dvitaškiai – 26/47 (55 proc.) ir 19/41 (46), tritaškiai – 6/21 (28) ir 6/22 (27), baudos – 17/25 (68) ir 14/23 (61). Atkovota kamuolių 48 ir 28, perimta 10 ir 13, klaidų 19 ir 21.

„Barons” – „Lietuvos rytas” 55:76 (19:21, 6:23, 18:18, 12:14). „Barons” daugiausia taškų pelnė: K.Maršalas ir A.Škelė po 19/”Lietuvos rytui”: M.Nilsenas 15, M.Lukauskis 10, T.Delininkaitis 9.

„Šiauliai” – Ventspils” 82:69 (15:15, 23:20, 22:17, 22:17). A.Čepulis 24, A.Kieža 13, A.Masiulis 12/Dž.Lavas 16, A.Vitolas ir E.Šenonas po 10.

Tartu „Rock” – „Nevėžis” 83:74 (23:22, 24:13, 20:19, 16:20). T.Teinas 20, V.Alingu 18, T.Kikerpilas 14/G.Sirutavičius 17, Ž.Stankus ir M.Sakalauskas po 12

Valmieros „Lačpleša alus” – Vilniaus „Sakalai” 88:80 (19:17, 24:19, 25:18, 20:26). S.Amolinis 24, A.Cavaras 17, M.Berkis 14/V.Šarakauskas 21, A.Viskontas 16, A.Kiaušas 12.

„Lietuvos rytas” – „Šiauliai” 93:70 (21:20, 17:20, 28:17, 27:13). A.Šležas ir M.Petravičius po 14 taškų, M.Nilsenas 13/A.Čepulis 16, A.Masiulis ir T.Klimavičius po 11.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , .