Bandoma užčiuopti studentų verslo gyslelę

Kolegijų studentai kuria verslo idėjas, kuriomis varžosi tarpusavyje. Taip siekiama jaunus žmones pastūmėti link verslo, suteikti jiems praktinių žinių.

Vasario 10 dieną paaiškės, kurių Lietuvos kolegijų studentai yra geriausiai pasirengę įžengti į verslo pasaulį. Tądien vyks jungtinio kolegijų projekto „Profas!” finalinis turnyras.

Kaip sakė šio projekto iniciatorė Lina Sodžiutė, šio projekto siekis – jaunimą sudominti verslu, parodyti, kad versle praktika neatsiejama nuo teorijos. Taip pat tikimasi paskatinti verslininkus aktyviau bendrauti su kolegijomis. Anot projekto iniciatorės, tai leistų studentams su verslininkais padiskutuoti verslo klausimais, jauniems žmonėms atsirastų galimybių įsidarbinti.

Rengia verslo planus

Iš viso projekte „Profas!” kviestos dalyvauti visos 18 Lietuvos kolegijų, kuriose dėstoma vadyba. Tačiau šešios kolegijos iš Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos atsisakė prisidėti prie projekto.

Kiekvienoje projekte dalyvaujančių kolegijų suformuotos keturios grupės po keturis studentus, kurios komisijai pristatė savo verslo planus. Kaip sakė Sodžiutė, kitą savaitę kolegijas pasieks preliminarios užduotys, kurias studentai turės įveikti finalinio renginio metu. Studentams bus pateikti keli uždaviniai iš ekonomikos, personalo, strateginio planavimo ir rinkodaros sričių. Spręsdami uždavinius projekto dalyviai turės ne tik pristatyti savo poziciją, bet ir argumentuotai apginti pasirinktą sprendimą.

Idėjų neriboja

„Jaunimas labai drąsiai žiūri į verslą. Ne taip atsargiai, ne taip paskaičiuotai, kaip tie, kurie jau mėgino jį kurti. Vykdydami atranką prašėme studentų pasiūlyti verslo idėją. Daugelis jų siūlė tokias, kurioms reikia daug darbuotojų, daug investicijų. Projektus vertinusiems partneriams dažniausiai tekdavo duoti pastabą, esą protingiau verslą plėtoti palengva”, – sakė Sodžiutė.

Anot pašnekovės, provincijoje mažiau pasitikėjimo savimi, aplinka, tad čia daugiau siūlyta praktinių verslo planų – steigti kirpyklas, masažo kabinetus. Kur kas ambicingesni buvo vilniečiai, siūlę verslo planus tarptautiniu mastu, informacinių technologijų srityje ar netgi reklamą danguje.

„Hansabanko” prekių ženklo vadovė Lina Danienė, stebėjusi Vilniuje vykusį verslo planų pristatymą, sakė: „Galbūt kai kurie studentų žingsniai ir kritikuotini, nes siūlydami verslo projektus jie remiasi ne praktika, o teorija. Tačiau jaunimas turi noro kabintis į verslą, siūlomos idėjos originalios, bet ne utopiškos – jas galima realizuoti. Studentai masto praktiškai, racionaliai. Jaunimas labai atviras ir drąsus. Jis ne taip apsitrynęs ir ribotas, kaip tie, kurie jau bandė imtis verslo.

Štai viena komanda pasirinko idėją realizuoti socialinį projektą – įrengti bendrabučius studentams, kaip alternatyvą valstybiniams bendrabučiams ir nuomojamiems butams.”

Danienė mano, jog panašiuose konkursuose vertinant projektus turėtų dalyvauti mažiau dėstytojų, daugiau – verslo atstovų. „Dažną komentarą apie verslo projektą dėstytojai pradėdavo fraze: „Kaip atsimenate, mes per paskaitas kalbėjome…”. Verslininkai kalba tiesmukai: „Jūs su tokiu požiūriu negalėsite judėti pirmyn”. Verslo atstovų nuomonė tikriausiai ir patiems studentams įdomesnė nei dėstytojų”, – svarstė Danienė.

Su tokia nuomone sutinka ir projekto iniciatorė. „Dėstytojai ne visada būna geriausi patarėjai praktiniais verslo klausimais. Jie labai stiprūs teoretikai, tačiau ne visada pateikia geriausią atsakymą, pavyzdžiui, kaip produktą pristatyti klientui, kaip jį pritaikyti Lietuvos rinkai. Šiame projekte dalyvauja Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai. Tad tikimės, kad projektas parodys, kaip galima tobulinti Lietuvos švietimo sistemą, ir viliamės, jog tai bus padaryta”, – teigė Sodžiutė.

Projektas universitetams

Vasarį „Profo!” projektą rengianti viešoji įstaiga „Profat” pradės panašų projektą su universitetais. Jame dalyvaus Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Klaipėdos universitetas ir Kauno technologijos universitetas. Šios aukštosios mokyklos sutiko dalyvauti projekte teigdamos, kad verslą studijuojančiam jaunimui stinga ryšio su praktika.

Universitetams skirto projekto programa kiek skirsis nuo kolegijų, nes skiriasi šiose mokymo įstaigose studijuojančio jaunimo žinios. Tad užduotys universitetų studentams bus kiek sudėtingesnės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.