Idealaus miego receptas

Pagaliau mokslininkai išsiaiškino, kiek laiko žmogui reikia miegoti, kad jis galėtų pragyventi kiek galima ilgiau ir išliktų sveikas. Jų teigimu, žmogui reikėtų miegoti apie septynias valandas per parą. Mes neturime pagrindo netikėti tuo, nes šiuos tyrimus daug metų atliko žinomi japonų ekspertai.

Grupė gydytojų iš Nagojos universiteto, kuriems vadovavo profesorius Akiko Tamakosi, nuo 1988 m. iki 1999 m. atidžiai stebėjo 110 žmonių iš 45 kylančios saulės šalies rajonų gyvenimą. 10 metų mokslininkai, norėdami ištirti ir apibendrinti gautus rezultatus, tikrino juos ir aiškinosi, kaip miegas daro įtaką žmogaus gyvenimo trukmei, galimiems susirgimams, stresui ir mirtingumui, nes daugelis prieš 15 metų tirtų dalyvių jau buvo iškeliavę į kitą pasaulį. Kaip paaiškėjo iš tyrimų analizės, patys sveikiausi buvo žmonės, kurie paprastai miegojo 6,5 – 7,5 valandos. Šioje grupėje mirtingumo laipsnis buvo žemiausias. Žmonių, kurie miegojo 4,5 valandas per parą, gyvenimo trukmė sutrumpėjo vidutiniškai 1,6 karto. Labai pavojingas pasirodė tas faktas (kaip parodė eksperimentas), kad reguliariai miegoti daugiau kaip 9,5 valandos yra žalinga, nes gyvenimo trukmė sutrumpėja net 1,7 – 1,9 karto.

Kol kas japonai neketina pagrįstai paaiškinti šio tyrimo. Viskas kol kas daugmaž aišku, kaip žmogaus organizmą veikia per trumpas miego tarpsnis, kai dėl nepakankomo miego organizmas tiesiog greičiau nualinamas. Visiškai nesuprantama, kodėl didelis mirtingumas pastebimas tarp miegalių. Galbūt verta kalbėti apie atvirkštinį ryšį – miegančiųjų per ilgai sveikata nėra gera.

Mokslininkai primena, kad universalaus miego trukmės recepto jie kol kas pateikti negali. Kalbama kol kas apie bendrą būtiną ir pakankamą daugeliui žmonių miego trukmę. Kiekvienam žmogui būtina tik jam vienam rekomenduotina idealaus miego trukmė, priklausanti nuo jo gyvenimo būdo, pomėgių ir darbo, sveikatos ir net šalies, kurioje žmogus gyvena, klimato.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.