Liepos 20 d. Lietuvos mokinių parlamentas (LMP) kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti pateikė rezoliuciją dėl Stojamųjų studijų įmokų. Mokiniai rezoliucijoje išreiškia susirūpinimą dėl per didelių stojamųjų studijų įmokų, kurios yra mokamos stojant į aukštąsias Lietuvos mokyklas pagal Bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštųjų mokyklų Pagrindines ir vientisąsias studijas taisykles.
Pagal dabartinę tvarką Stojamosios studijų įmokos dydis priklauso nuo pageidavimų skaičiaus. Ji yra 50 Lt, jei pareikštas vienas arba du pageidavimai; 120 Lt, jei pareikšta nuo trijų iki šešių pageidavimų; 180 Lt, jei pareikšta nuo septynių iki dvidešimties pageidavimų. Prašymą teikiant likus mažiau nei mėnesiui iki paskutinės dokumentų pateikimo datos, nepaisant pageidavimų skaičiaus, mokama 180 Lt stojamoji studijų įmoka. Ir tik stojantiesiems į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją stojamosios studijų įmokos mokėti nereikia.
LMP ir LMS teigimu, tokia stojamųjų įmokų sistema ir įmokų dydis komplikuoja pageidavimų pasirinkimą siekiant aukštojo mokslo, todėl jie siūlo lankstesnį mokėjimą teikiant prašymus.
Rezoliucijoje išdėstytas toks pasiūlymas:
stojamoji studijų įmoka yra 20 Lt, jei pareikštas vienas arba du pageidavimai;
50 Lt, jei pareikšta nuo trijų iki penkių pageidavimų;
nuo šešių iki dešimties pageidavimų su kiekvienu pageidavimu pridedama po 10 Lt;
nuo vienuolikos iki dvidešimties pageidavimų su kiekvienu pageidavimu pridedama po 8Lt.
Rezoliucijoje taip pat siūloma tokias įmokas palikti iki paskutinės prašymų pateikimo dienos, nedidinant jos paskutinėmis savaitėmis. Mokinių teigimu taip stojantieji būtų skatinami rinktis specialybes realiai apsvarstę savo galimybes, žinodami brandos egzaminų rezultatus.
LMP ir LMS teikdami šią rezoliuciją yra įsitikinę, kad tokios stojimo įmokos ne tik atvertų kelius į aukštąjį mokslą didesniam skaičiui norinčių studijuoti, bet ir skatintų geriau apgalvojus atsakingiau rinktis studijų programas, ko pasigendama dabar matant užpildytus prašymus.
Rezoliucija taip pat pasiekė Švietimo ir mokslo ministeriją, visas Lietuvos aukštąsias mokyklas, kurios dalyvauja Bendrajame priėmime (LAMA BPO), Lietuvos universitetų rektorių konferenciją bei tėvų forumą.