Keisis Vilniaus autobusų ir troleibusų bilietų kainos

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino naujas vietinio susisiekimo autobusų ir troleibusų bilietų kainas, kurios nesikeitė nuo 2000 m.
Nuo rugpjūčio 1 d. vienkartinis autobuso arba troleibuso bilietas kainuos 1,10 Lt. Parduodamas transporto priemonėje vienkartinis bilietas kainuos 1,50 Lt. Asmenims, kuriems transporto lengvatų įstatyme numatyta teisė įsigyti bilietą su 50 proc. nuolaida, vienkartinis bilietas kainuos 0,55 Lt, perkamas autobuse ar troleibuse – 0,70 Lt., tiems, kurie turi teisę jį pirkti su 80 proc. nuolaida – 0,22 Lt.

Skatinant vilniečius naudotis mėnesiniais bilietais ir siekiant, kad bilietų kainų padidinimo našta būtų kuo menkesnė keleiviams, kasdien važiuojantiems viešuoju transportu, mėnesinių bilietų kainos keliamos mažesniu nuošimčiu. Mėnesinio autobuso arba troleibuso bilieto kaina keliama tik 5 litais – iki 40 Lt, o bilieto, suteikiančio teisę visą mėnesį važiuoti tiek troleibusu, tiek autobusu, kaina – iki 60 Lt. Atitinkami mėnesiniai bilietai, galiojantys tik darbo dienomis kainuos 35 ir 45 litus. Keleiviai, galintys įsigyti bilietus su 50 proc. nuolaida, už mėnesinį autobuso arba troleibuso bilietą mokės 20 Lt, o už vardinį mėnesinį autobuso ir troleibuso bilietą – 45 Lt. Tiems gyventojams, kurie turi teisę bilietus pirkti su 80 proc. nuolaida, mėnesinis autobuso arba troleibuso bilietas kainuos 8 Lt, o mėnesinis autobuso ir troleibuso bilietas – 12 Lt. Šios bilietų kainos įsigalios nuo rugsėjo 1 d.

24 valandų troleibuso ir autobuso bilieto kaina sieks 6 Lt, 3 dienų (72 valandų) – 14 Lt, o 10 dienų (240 valandų) – 27 Lt. M2 klasės autobuso, vadinamojo mikroautobuso, vienkartinio bilieto kaina nekyla ir lieka 2 Lt.

Autobusų ir troleibusų bilietų kainų kilimą sostinėje nulėmė gerėjanti viešojo transporto paslaugų kokybė, pabrangusi darbo jėga ir augantis keleivių, besinaudojančių lengvatomis, skaičius ir brangstantys energetiniai resursai. Vilniaus miestas įsigijo naujų, modernių autobusų ir troleibusų, atnaujintos autobusų ir troleibusų stotelės, koordinuoti viešojo transporto tvarkaraščiai nuolat skelbiami ir atnaujinami stotelėse ir internete. Tam, kad autobusai ir troleibusai galėtų greičiau ir saugiau važinėti mieste, daugumoje naujų ir taisomų gatvių įrengiamos keleiviniam transportui skirtos juostos. Vežėjų išlaidos smarkiai padidėjo ir dėl Vyriausybės padidinto minimalaus mėnesinio atlyginimo ir kylančios energetinių resursų (kuro ir elektros energijos) kainos.

Siekdama miesto vežėjų finansavimo deficito problemą spręsti ne tik bilietų kainos pakėlimu, sostinės Taryba įpareigojo merą Artūrą Zuoką kreiptis į Vyriausybę su prašymu padidinti kompensacijas už su nuolaida parduodamus bilietus.

Daugiau informacijos: Energetikos ir ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas, 211 2157

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Keisis Vilniaus autobusų ir troleibusų bilietų kainos"

 1. keleive

  kokia nesamone, autobusui menesinis be savaitgaliu buvo 28 lt, tai kokiais penkiais litais??? va su savaitgaliais tai jo, pabrango penkiais litais

 2. Sanctus

  Savivaldybė išvis ……… 👿
  tik kelia, kelia….. 👿
  kanors gero padarytu 😡
  aš suprantu jems po… jie su mašinom važinėja ir pilvus augyna. 👿
  NESAMONĖ

 3. outstanding

  kad tuos atlyginimus tikrai smarkiai padidintu, tada ir autobusu bei troleibusu kainos butu suprantamos. o del viesojo transporto tai dar daugiau nei puse visiskai out of service liko.
  dar vilniuj puse velnio (juk visas kapitalas cia plaukia), bet apie kitus miestus tai net nekalbu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.