„Hansabanko“ pensijų fondai pasipildė beveik 57 mln. litų

„Hansabanko“ grupės pensijų fondai pasipildė 56,7 mln. litų (arba 18 proc.), ir šiuo metu juose jau yra 370,7 mln. litų. „Hansabanko“ pensijų fondų klientas yra vidutiniškai sukaupęs 1236 litus savo pensijai. Šį kartą pensijų pinigai buvo pervesti apie 300 tūkstančių klientų, kurie pensijų kaupimo sutartis pasirašė 2003-2005 metais.

Daugiausiai lėšų – 43,5 proc. viso valdomo pensijų turto – sukaupta pensijų fonde „Pensija 3“, 42,5 proc. – „Pensija 2“, 8 proc. – fonde „Pensija 1“, bei 6 proc. aktyviausio investavimo fonde „Pensija 4“.

„Šiais metais pastebime naują tendenciją – anksčiau žmonės buvo labiau linkę rinktis mažo rizikingumo fondus (pavyzdžiui „Pensija 2“), šiemet jie drąsiau investuoja į fondus su didesne akcijų dalimi. Aktyvesnio investavimo fondai „Pensija 3“ ir „Pensija 4“ jau sudaro beveik 50 proc. „Hansabanko“ valdomų fondų turto“, – sakė Aurimas Maždžierius.

Pasak A.Maždžieriaus, tai, kad aktyvesnio investavimo pensijų fondų turtas auga sparčiau nei vidutinio rizikingumo, yra sveika tendencija. „Visų pirma, šis augimas įtakotas to, kad nauji pensijų fondų dalyviai dažniausiai yra jauni Lietuvos gyventojai, neseniai atėję į darbo rinką – jiems natūralu rinktis fondus su didesne akcijų dalimi, nes iki pensijos yra nemažai laiko. Antras veiksnys – kai kurie gyventojai, iš pradžių atsargiau žiūrėję į pensijos kaupimą privačiuose fonduose, įvertinę pirmųjų metų rezultatus, renkasi aktyvesnį taupymą. Mūsų manymu, tai yra pamatuoti veiksniai“, – sakė „Hansa investicijų valdymo“ vadovas. Pasak jo, aktyvesnių pensijų fondų turtas taip pat sparčiau auga ir dėl to, kad didesnė akcijų dalis leidžia pasiekti geresnių grąžos rezultatų.

„Hansabanko“ grupė valdo 4 pensijų fondus: „Pensija 1“, „Pensija 2“, „Pensija 3“ ir „Pensija 4“.

Ataskaitas apie pensijų lėšų investavimą galima rasti „Hansabanko“ internetiniame puslapyje hansa.lt. Internetiniame banke „hanza.net“ taip pat galima pamatyti pervestas ir sukauptas lėšas, esant poreikiui pasikeisti pasirinktą pensijų fondą.

„Hansabankas“ priklauso pirmaujančiai finansinei grupei Baltijos ir Šiaurės šalių regione – „Swedbank“. Ši grupė turi daugiau nei 10,4 mln. privačių ir beveik 436 tūkst. verslo klientų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Švedijoje. Grupė turi apie 758 padalinius Švedijoje ir apie 286 padalinius Baltijos šalyse. „Swedbank“ grupėje dirba virš 16 tūkst. darbuotojų.

„Hansabankui“ Lietuvoje priklauso „Hansa lizingas“, „Hansa gyvybės draudimas“, „Hansa investicijų valdymas“, „Hansa draudimo brokeris“, „Baltijos autolizingas“ ir „Hansa valda“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.