Dar du lenkų vežėjai dėl kyšių pasieniečiams uždaryti į areštinę

Pasieniečiams prie Raigardo punkto netoli Druskininkų brukami kyšiai toliau klampina vežėjus iš Lenkijos – dar du šios šalies vairuotojus pareigūnai uždarė į areštinę. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės pasieniečiai dėl papirkimo pradėjo ikiteisminius tyrimus, kai du kaimyninės šalies vilkikų vairuotojai mėgino „susitarti“, kad nebūtų pastebėtos jų kontrabanda vežtos cigaretės ir svaigalai.

Ketvirtadienio popietę VSAT Varėnos rinktinės specialiojo būrio pareigūnų ekipažas apie puskilometrį nuo Raigardo pasienio kontrolės punkto, kelyje valstybės siena – Druskininkai, pakartotiniam patikrinimui sustabdė balninį vilkiką „DAF“ su puspriekabe. Lenkijos piliečio vairuojamas vilkikas buvo ką tik iš įvažiavęs iš Baltarusijos.

Jo pateikti automobilio ir asmens dokumentai įtarimų nekėlė, o pareigūnų paklaustas, ar gabena deklaruotinų prekių, užsienietis VSAT pareigūnams parodė turįs litrą degtinės ir 10 pakelių cigarečių.

Tokį kiekį stipriųjų gėrimų ir tabako gaminių gali įsivežti iš Europos Sąjungai nepriklausančių valstybių į Lietuvą atvykstantys asmenys.

Tačiau nuodugniau patikrinti automobilį nusprendę pareigūnai jo kabinoje tarp daiktų rado paslėptus dar 200 pakelių įvairių rūšių cigarečių.

Pamatęs, kad jo kontrabanda vežti rūkalai rasti, vilkiko vairuotojas, vengdamas administracinės atsakomybės, pasieniečiams pasiūlė 5 eurus ir 100 zlotų. Specialiojo būrio pareigūnams įspėjus, kad už tokią veiką gresia baudžiamoji atsakomybė ir lenkui neatsisakius ketinimų papirkti, užsienietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Ketvirtadienio vakarą toje pačioje vietoje, kelyje valstybės siena – Druskininkai, pasieniečiams įkliuvo dar vienas Lenkijos pilietis.

Rekontrolę vykdę specialiojo būrio pasieniečiai iš Baltarusijos atvykusį vilkiką „Volvo FH 12“ sustabdė vos už 100 metrų nuo Raigardo pasienio kontrolės punkto.

Kaip ir pirmu atveju, transporto priemonės ir užsieniečio dokumentai buvo be priekaištų, o pareigūnų paklaustas apie gabenamas deklaruotinas prekes vairuotojas teigė turįs litrą degtinės ir 10 pakelių cigarečių.

Tačiau patikrinus išsamiau paaiškėjo, kad vilkiko kabinoje esančiose daiktų dėžėse buvo sudėti 33 litriniai buteliai degtinės ir 70 pakelių įvairių rūšių cigarečių be akcizo mokesčio ženklų.

Vilkiko vairuotojas taip pat nesėkmingai mėgino „susitarti“ su pareigūnais, siūlydamas jiems 20 JAV dolerių ir 10 eurų.

VSAT pareigūnai ir šį lenką sulaikė. Po apklausos užsienietis dviem paroms uždarytas į areštinę.

Dėl abiejų papirkimo atvejų VSAT Varėnos rinktinėje pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Pasieniečiai šiemet jau sulaikė daugiau kaip tris dešimtis asmenų, kurie juos mėgino papirkti. Tai bandyta daryti dėl įvairių pažeidimų, daugiausiai dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo bei negaliojančių dokumentų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

2 atsiliepimai į "Dar du lenkų vežėjai dėl kyšių pasieniečiams uždaryti į areštinę"

  1. tata

    Mazai dave ir sulaike.Tai atpirkimo oziai. 😛 Esu vazinejas visur ,didziausiai svolaciai,tai lietuvos driskiai.Nekenciu,kaip sunu.Piderai nelaimingi….kad jie visi isstiptu,kaip sunys.Jie nepataisomi.

  2. TR

    Pritariu pirmam komentatoriui kad mazai davė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.