ULEB taurė: „Lietuvos ryto” krepšininkai išliko grupės lyderiais

Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkai namie po atkaklios kovos 80:74 įveikę „SLUC Basket” komandą išliko A grupės lyderiais

Per Vilniuje vykusias rungtynes „Lietuvos ryto” krepšininkams trūko antrame kėlinyje traumą patyrusio pagrindinio įžaidėjo Roberto Štelmaherio – krepšininkas net neįpusėjus antrajam ketvirčiui pasitempė kojos raumenį ir į aikštę negrįžo. Iki traumos Latvijos krepšininkas žaidė labai sėkmingai – pelnė 5 taškus ir 5 kartus rezultatyviai perdavė kamuolį. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad Štelmaheris negalės rungtyniauti apie mėnesį. Jam iškritus „Lietuvos ryto” ekipa leido varžovams išsiveržti į priekį – prasidėjus trečiam kėliniui jie pirmavo 49:41, tačiau iniciatyvos ėmėsi Janis Blūmas. Per trečią kėlinį pelnęs 7 taškus padėjo vilniečiams perimti iniciatyvą ir persverti rezultatą.

„Buvome nervingi ir nepelnėme daug taškų. Dar prisidėjo Roberto Štelmaherio trauma, tad esu patenkintas, kad pavyko laimėti”, – po rungtynių tvirtino „Lietuvos ryto” vyriausiasis treneris Zmago Sagadinas. Jis pagyrė labai sėkmingai žaidusį Artūrą Jomantą, kuris, nors ir nepelnė daug taškų, sėkmingai dengė „SLUC Basket” komandos lyderį Tarigą Kirksay.

Strategas iš Slovėnijos džiaugėsi, kad jo auklėtiniai pagerino gynybą ir kovą dėl atšokusių kamuolių: „Komanda stipri, nepaisant, kad nepataikė iš toli. Man tai svarbiausia”.

Sagadinas pabrėžė, kad komanda dar nerungtyniauja taip, kaip turėtų, ir tvirtino, kad „Lietuvos ryto” žaidimą sutvarkyti pavyks per pertrauką tarp rungtynių nuo Kalėdų iki Naujųjų metų: „Per šią pertrauką planuojame rimtą stovyklą. Po Naujųjų metų matysite geresnę komandą”.

——————————————————————————–

LIETUVOS RYTAS – SLUC 80:74 (25:24, 16:21, 18:16, 21:13). Lietuvos rytas: Batista 16, Šležas 12, Nielsenas 11, Blumas 9, Lukauskis 7, Ivory 6, Delininkaitis 5, Štelmaheris 5, Emmetas 4, Petravičius 3, Jomantas 2 (Žukauskas). SLUC: Kirksay 25, Milisavljevičius 14, Mcclintockas 13, Zianveni 10, Julianas 10, Samnickas 2 (Ricardo, Salmonas, Hayesas). Taiklumas: dvitaškiai 22/44 ir 24/45, tritaškiai 20/8 ir 3/9, baudos 12/17 ir 17/27. Atkovoti kamuoliai 33 ir 36, rezultatyvūs perdavimai 18 ir 9, perimti kamuoliai 14 ir 11, klaidos 11 ir 14, blokuoti metimai 3 ir 1. Brose baskets – AEK 80:71, Gran Canaria – Hemofarm 82:73.