Kuriozai pristatant paplūdimio projektą

Valdininkai nustebo sužinoję, kad šalia planuojamos Lampėdžių poilsiavietės yra didelis sklypas, kurio šeimininkai bylinėjasi su gyventojais

Savivaldybės administracija vakar visuomenei pristatė Lampėdžių paplūdimio techninį projektą ir sulaukė akibrokšto. Valdininkai nustebo ir teigė pirmą kartą išgirdę, kad gyventojas turės bylinėtis su didelio sklypo šeimininkais, kurie netoli tvenkinio ir būsimo paplūdimio ketina statyti komercinius pastatus.

Savivaldybės administracija tikisi, kad modernus paplūdimys Lampėdžiuose bus įrengtas maždaug po dvejų metų.

Tuo tarpu vietos bendruomenė baiminasi, kad, užsitęsus lėšų paieškoms, nepavyks įgyvendinti šio projekto, o patrauklus sklypas gali atsidurti apsukrių verslininkų rankose.

Priverstas samdyti advokatą

Pristatant Lampėdžių paplūdimio projektą miesto valdžios atstovai sulaukė netoli būsimos poilsiavietės gyvenančio Alfredo Balandžio klausimo, ką žadama daryti su būsimu paplūdimiu besiribojančiu tūkstančio kvadratinių metrų ploto komercinės paskirties sklypu. „Jei čia išdygs komerciniai statiniai, bus įrengtas paplūdimys, ar nuosavų namų kvartalo gyventojai turės galimybę privažiuoti prie savo namų?“ – klausė vyras.

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Marija Stanikūnienė tvirtino nieko negirdėjusi apie verslininkų planus ką nors statyti prie Lampėdžių karjero.

Tą patį tvirtino ir Miesto plėtros departamento direktorius Povilas Kuprys. Tačiau būtent pastarajam departamentui priklauso Urbanistikos skyrius, o A.Balandžio parodytame įmonės detalaus plano projekte yra šio skyriaus viza. „Detalaus plano organizatorė UAB „Darna“ mane padavė į teismą, kad nesutinku dalyvauti derinant šį dokumentą, – teigė gyventojas. – Esu priverstas samdyti advokatą. Taip pat sulaukiau ir kitokių grasinimų, todėl dėl viso pikto dar apsidraudžiau namą“.

A.Balandis stebėjosi, kad miesto valdžia nieko apie tai nežino. „Taip išėjo, kad tapau visuomeninio intereso gynėju, bet valdininkai sužinojo tik dabar, nors man sunku tuo patikėti“, – kalbėjo jis „Kauno dienai“.

Pakrantė pasikeis

Gyventojai nuo senų laikų mieliau pliuškenasi ir kaitinasi arčiau Raudondvario plento esančioje pakrantėje. Kitoje karjero pusėje esantis oficialus pliažas ankštas, ten sunku rasti vietą automobiliui ir toli eiti nuo troleibusų stotelės.

Šiemet miesto valdžia skyrė 70 tūkst. litų naujo paplūdimio techniniam projektui parengti. UAB „Genezė“ architektai siūlo stačius vandens telkinio krantus padaryti labiau nuožulnius, įrengti atskirą maudyklos zoną vaikams. Šlaitas leis pastatyti nuo Vilijampolės nesimatančius ir įsirėžusius į žemę statinius, kuriuose planuojama įrengti dušus, tualetus, medicinos punktą, vietas prekybininkams. Virš jų bus apžvalgos aikštelės.

Toliau nuo vandens suprojektuotos krepšinio, vaikų žaidimo aikštelės, teniso kortai. Numatoma nutiesti pėsčiųjų taką nuo troleibusų stotelės, įrengti apie 100 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, nuovažas neįgaliesiems. Paplūdimys bus pritaikytas tūkstančiui poilsiautojų.

Pasak M.Stanikūnienės, įrengus naują paplūdimį, senasis bus uždarytas. „Tada bus labiau apsaugota Lampėdžių miško danga, nevažinės automobiliai, bus mažiau šiukšlių“, – tikisi ji.

Naujos poilsiavietės statybai jau gauti leidimai, tačiau dar reikės perdaryti senąjį detalųjį planą. „Kauno apskrities administracija leido jį parengti iki statybų pabaigos“, – teigė M.Stanikūnienė.

A.Balandis stebėjosi, kad dėl to nebus paplūdimio viešojo detalaus plano svarstymo. „Keista, kai milijoninis projektas pristatomas be detalaus plano“, – stebėjosi jis.

Reikės ieškoti lėšų

Įgyvendinti projektą reikės 4,5 mln. litų. Plėtros programų valdymo skyriaus vedėjas Vygintas Grinis teigė, kad bus bandoma gauti Europos Sąjungos fondų arba Vyriausybės paramą. „Kol kas sunku pasakyti, ar tokie projektai galės būti finansuojami iš ES fondų, tačiau manau, kad toks objektas patenka į turizmo, aktyvaus poilsio programas“, – kalbėjo jis.

Laikinai einantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas Robertas Stanionis mano, kad galima ieškoti ir privačių investuotojų. „Bet vasarą trumpa ir investicijos negreitai atsipirktų, – kalbėjo jis. – Antra vertus, čia galima įrengti visus metus veikiančią kavinę, žiemą atidaryti čiuožyklą ant užšalusio karjero“. Pasak R.Stanionio, naujojo paplūdimio gali tekti laukti apie dvejus metus.

Tarybos narys Andrius Kupčinskas mano, kad paplūdimys Lampėdžiuose daug greičiau būtų įrengtas, jei tai darytų koncesininkas. „Skelbiame abejotinos vertės daug brangesnius koncesijos konkursus, o tai būtų pigesnis ir, manau, efektyvesnis variantas“, – įsitikinęs politikas.

Tuo tarpu Lampėdžių bendruomenės pirmininkė Violeta Pažėrienė baiminasi, kad, užstrigus projektui, suformuotas sklypas nepatektų į privačias rankas ir nebūtų pakeista jo paskirtis. „Taip vos neatsitiko Panemunėje, o Lampėdžių parkas irgi patrauklus“, – kalbėjo ji.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.