Žaliaskarės Kalėdų puošmenos – dar miške

Prekiautojai gyvomis eglutėmis neišnaudoja visų šiai prekybai mieste Savivaldybės numatytų plotų. Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus Komercinės veiklos poskyrio vyriausiosios specialistės Kristinos Šlivinskienės teigimu, šiuos pardavėjus iš rinkos kasmet vis labiau stumia ne tik tokią pat ar dirbtinę produkciją siūlantys prekybos centrai, bet ir naujoviškos kalėdinių medelių mados.

Gyvų eglučių pardavėjai Panevėžyje dar neskuba pradėti prekybos šiomis artėjančių Kalėdų puošmenomis.

Savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus Komercinės veiklos poskyrio vyriausiosios specialistės Kristinos Šlivinskienės duomenimis, į Savivaldybę leidimo prekiauti eglutėmis kol kas kreipėsi vos vienas prekeivis.

„Manau, dar ankstoka. Pernai, pavyzdžiui, pirmieji eglučių pardavėjai mieste pasirodė gruodžio 17-ąją“, – vakar PB teigė K.Šlivinskienė.

Vyriausiosios specialistės įsitikinimu, prekiautojai eglutėmis, ypač nuolatiniai, tvarkytis leidimų neskuba ir dėl to, jog žino, kad šie išrašomi tą pačią dieną.

2 kvadratinių metrų ploto prekybos vieta eglučių pardavėjams kainuoja 2 litus per dieną. Norintieji didesnio prekybos ploto už kiekvieną papildomą kvadratinį metrą turi mokėti papildomą pusės lito mokestį.

Miesto Savivaldybė yra patvirtinusi vietų, kur šiais metais bus prekiaujama gyvomis eglutėmis, sąrašą. Jame – daugiau kaip dvidešimt automobilių stovėjimo, daugiabučių kiemų, kitų aikštelių, taip pat didžiųjų prekybos centrų, mažesnių parduotuvių prieigos.

Paklausta, ar prekiautojai eglutėmis pasinaudoja visomis Savivaldybės skirtomis prekybos vietomis, Komercinės veiklos poskyrio vyriausioji specialistė K.Šlivinskienė sakė, kad pernai būta ir tuščių aikštelių.

„Konkurencija eglučių rinkoje – vis stipresnė. Prekeiviams gyvais medeliais tenka varžytis ir su tokia pat bei dirbtine prekybos centrų produkcija, ir su vis labiau miestiečių namuose populiarėjančiomis eglutėmis vazonuose“, – vakar kalbėdamasi su PB samprotavo K.Šlivinskienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.