Papuošalai nuo ligų

Kuo toliau, tuo dažniau girdime apie įvairiausius netradicinius gydymo metodus. Dar daugiau – ne tik girdime, bet neretai ir patys norime juos išbandyti. Gydymas dėlėmis, egzotiškomis žolelėmis ar specialiomis, iš už jūrų marių atkeliavusiomis dietomis – tai tik keletas pavyzdžių to, apie ką skaitome spaudoje, matome per televiziją ar girdime per radiją.

Visais laikais žmonės norėjo ir nori būti gražūs bei sveiki bet kokia kaina, todėl siūlantieji šias paslaugas klientų trūkumu nesiskundžia. Tačiau ar visada pacientai laimi? Ar verta rizikuoti savo sveikata? Siūlome paskaityti apie vieną iš netradicinių, tačiau aukų bei pastangų nereikalaujantį gydymo bei profilaktikos būdą – metalinius papuošalus ir mūsų specialistų nuomones apie tai. Auksas, sidabras, varis. Ar iš tiesų šie metalai gali padėti išvengti ligų ar netgi išgyti? Atsakyti į šį klausimą paliksime jums patiems.

Auksas

Auksas – vienas iš tauriausių metalų. Per ilgą aukso istoriją išgirsta ir sukurta daugybė mitų apie jo gydomąsias galias. Naujojo amžiaus „gydytojai“ auksą vadino „didžiausiuoju gydytoju“. Nežinia, ar tai buvo nulemta tikrų faktų, ar to, kad šis metalas turėjo didelę materialinę vertę.

Nedidelis aukso toksiškumas, taip pat tai, kad šis metalas gerai praleidžia energiją, yra atsparus korozijai, lankstus gaminant dirbinius bei, žinoma, malonus nešioti – padarė jį „naudingą“ medicinos mokslui. Teigiama, kad jis gydo artritą, padeda išvengti ėduonies bei daugiau ligų.

Buvo tikima, kad auksu galima išgydyti kraujo, odos, nervų bei širdies ligas. Taip pat kad auksas savo energetinėmis savybėmis bei galiomis gali padėti sergant epilepsija, disleksija, autizmu bei skolioze.

Be visų išvardintų „galių“, šis taurusis metalas sukuria harmoniją bei balansą tarp dviejų smegenų pusrutulių – logiškojo ir kūrybingojo. Auksu taip pat mažinama įtampa, pyktis, skatinamas kūrybingumas bei iniciatyva, slopinamas nevisavertiškumo kompleksas, pasiekiama komforto būsena.

Sidabras

Jeigu auksas – kiekvienos moters metalas, tai sidabriniai papuošalai dažniausiai puošia jaunų mergaičių bei merginų rankas ar dekoltė. Sidabras – subtilus metalas, jis plačiai naudojamas ne tik juvelyrikoje, bet ir medicinoje – dėl lankstumo bei laidumo jis puikiai tinka stomatologiniams bei chirurginiams implantams gaminti.

Naujaisiais laikais buvo tikima, kad sidabras padeda kaupti kūno energiją, tikėta, kad jis, surinkęs blogąją energiją, pacientui iš kitų mineralų (turkio, agato, mag­netito ir kt.) perduoda reikalingą gerąją. Teigiama, kad į sidabrą inkrustuotas magnetitas puikiai gerina regėjimą.

Apskritai manoma, kad sidabras gerina kraujo apytaką, plaučių bei gerklės funkcijas, detoksikuoja kraują, padeda sergant degeneracinėmis smegenų ligomis, subalansuoja hormonų bei medžiagų apykaitą, pagerina nervinių impulsų perdavimą, o tai pagerina visą bendrą žmogaus būseną bei savijautą. Šį metalą galima naudoti gydant hepatitus ar norint detoksikuoti visą kūną.

Psichologiškai sidabras turi „galių“ padėti gerinti komunikacijos sugebėjimus, mažinti konfliktus, negatyvią energiją, subalansuoti emocijas.

Varis

Šalia aukso ir sidabro varis atrodo kaip vargšė našlaitėlė, tačiau šis metalas, anot jo šalininkų, taip pat turi gausybę gydomųjų savybių. O ir lietuviams jis artimesnis nei pirmieji du taurieji metalai – senovėje beveik visi papuošalai buvo gaminami būtent iš jo. Na, o šiais laikais jo pagrindinis privalumas yra mažesnė kaina.

Tikima, kad pagrindinė kūną ir sielą gydanti vario savybė – gebėjimas kaupti energiją.

Manoma, kad šis metalas stimuliuoja energijos srautą, todėl gali paveikti žmogaus mąstymą, gyvybingumą, o taip ir visą bendrą savijautą. Jis taip pat pasižymi bendravimą, pasitikėjimą savimi gerinančiomis, mintis „išvalančiomis galiomis“.

Nuo aštuntojo dešimtmečio pradžios varis Jungtinėse Amerikos valstijose pradėtas vis dažniau naudoti kaip gydomasis metalas. Tikima, kad jis gydo reumatines ligas, taip pat gerina kraujo apytaką, mažina uždegimus, pagerina deguonies naudojimą bei metabolizmą, taip pat detoksikuoja ir suteikia fizinės energijos.

Ką apie tokį „gydymą“ mano specialistai

Šeimos gydytoja Birutė VENCKŪNIENĖ

„Gydymas metaliniais papuošalais neturi jokio mokslinio pagrindimo, ir tradicinė medicina nepripažįsta, kad toks gydymo būdas galėtų kam nors padėti. Taip pat ir mano darbo praktikoje nė karto neteko susidurti su pacientu, kuris džiaugtųsi, kad jam sveikatą pagerino koks nors papuošalas. Tačiau, kita vertus, papuošalų nešiojimas bent jau sveikatai nekenkia, todėl nieko blogo, jeigu žmogus tuo domisi, susiranda papuošalą, kuris turėtų tikti jo ligai gydyti, ir jį nešioja. O jeigu tai dar subjektyviai pagerina jo savijautą, žmogus mažiau jaučia ligos simptomus, – tai ir visai puiku. Blogai tik, jeigu žmogus ima aklai pasitikėti metalu ar akmenuku, meta į šalį visą tradicinę mediciną, užleidžia savo ligą (ypač jei serga rimta liga) ir laukia stebuklo. Tokiu atveju tikrai pasisakyčiau prieš gydymą metalais. Tačiau, jeigu tai naudojama tik kaip pagalbinė priemonė, lygiagrečiai su pagrindiniu gydymu, tada viskas puiku, kad tik žmogaus savijauta gerėtų!“

Gydytoja psichiatrė Gitana TAMĖNIENĖ

Paprastai tokie metodai, nepripažįstami medicinos, veikia žmones tik tada, kai žmogus yra įsitikinęs jų veikimu. Tai yra vadinamasis placebo gydymo metodas – kai gydo ne pati priemonė, o tai, kad žmogus tiki, jog šitas gydymas gali jam padėti. Pavyzdžiui, žmogus gauna visiškai neveiksmingą tabletę, tačiau yra įtikinamas, kad ji labai padės, – ir iš tiesų žmogus pagyja, tik, žinoma, ne nuo tabletės, o nuo to, kad tikėjo jos poveikiu. Tokie įsitikinimai iš tiesų labai stipriai veikia. Tačiau svarbiausias veiksnys – žmogus turi tikėti, kad jam padės.

Kitas svarbus momentas – bandyti tokius netradicinius gydymo metodus reikia tik įsitikinus, kad jie nepakenks. Gydantis metalais jokio neigiamo poveikio sveikatai kilti neturėtų (išskyrus tada, kai per daug įsitikinęs žmogus nustoja gerti vaistų), todėl galima bandyti taip gydytis. Jei tik žmogus įsitikinęs, kad jam tai padės. Beje, įsitikinimas žmogui labai svarbus net ir geriant įprastinius vaistus – jeigu žmogus netikės, kad tie vaistai jam padės, tai net stipriausių vaistų poveikis bus daug menkesnis. Tikėjimas – stipri jėga, ir gerai, jeigu žmogus randa, kas jam suteiktų viltį pasveikti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Papuošalai nuo ligų"

  1. Lukrecija

    Man tai sidabriniai papuošalai visada suteikia energijos ir geros nuotaikos. Maniau, kad čia tik mano įsitikinimas, bet pasirodo, kad sidabras tikrai turi galių 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.