“Žalgiriui” – dar vienas Eurolygos varžovų smūgis

Kauno krepšininkai po dramatiškos kovos pralaimėjo Po Ortezo „Elan Bearnais” komandai

Ilgiausiai šį sezoną trukęs Eurolygos mačas Kauno „Žalgiriui” baigėsi apmaudžia nesėkme – Lietuvos vicečempionai po dviejų pratęsimų 106:110 nusileido Po Ortezo „Elan Bearnais” (Prancūzija) ekipai.

Du pratęsimai

Vakar „Žalgiris” sėkmingai pradėjo rungtynes. Kauniečiai iškart atsiplėšė – 5:0, 13:4, 24:10. Rezultatyviai žaidė Paulius Jankūnas, Jonas Mačiulis, Marselinjas Mačadas. Varžovai dažnai įstrigdavo žalgiriečių gynybos užtvarose, prarasdavo kamuolį.

Antrajame kėlinyje svečiai, daugiausia legionieriaus iš JAV Britono Džonseno pastangomis, buvo priartėję – 31:26, tačiau netrukus M.Mačadas ir Markas Popovičius juos vėl nubloškė atgal – 38:27.

Sužaidus pusę rungtynių, „Žalgirio” komandos dvitaškių taiklumas buvo įspūdingas – 86 proc. (18/21), o „Elan Bearnais” ekipos gerokai kuklesnis – 45 proc. (9/20).

Trečiojo kėlinio pradžia nieko grėsmingo nežadėjo – 60:48, tačiau vėliau kauniečių metimai vis rečiau pasiekdavo tikslą ir Po Ortezo krepšininkai pradėjo švelninti skirtumą, kol iš „Žalgirio” persvaros liko tik 1 taškas – 65:64.

„Elan Bearnais” atkaklumą vainikavo ketvirtasis kėlinys, kai Maiklas Baueris persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 71:69. Žalgiriečiai sugrąžino pusiausvyrą – 75:75. Iki dvikovos pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms, M.Popovičius tiksliai užbaigė ataką ir įmetė baudą – 84:79. Varžovai išlygino – 84:84. Tanoka Berdas vėl suteikė vilčių – 88:84, tačiau Aronas Mailzas ir B.Džonsenas išplėšė pratęsimą – 88:88.

Pirmosios papildomos 5 minutės. „Žalgiris” buvo išsiveržęs į priekį 93:88, bet varžovai nesutriko – 97:97.

Antrasis pratęsimas. Vienas „Elan Bearnais” lyderių Maiklas Raitas pelnė keturis taškus iš eilės – 101:97. Kauniečiai varžovų jau nebepasivijo.

Ką liudija statistika

„Žalgiris” – „Elan Bearnais” 106:110 (26:12, 25:25, 18:29, 19:22, 9:9, 9:13).

Taškus pelnė: „Žalgiriui” – T.Berdas 23 (11 atkovotų kamuolių), J.Mačiulis 22, M.Popovičius (7 rezultatyvūs perdavimai) ir M.Mačadas po 20, P.Jankūnas 9 (10 atkovotų kamuolių), M.Kalnietis 7, V.Ginevičius 3, K.Penis 2; „Elan Bearnais” – M.Raitas 30, M.Baueris 25, A.Mailzas ir B.Džonsenas po 21, K.Feršo 6, K.D’Almeida 3, M.Gryras ir I.Mahinmis po 2.

Komandų taiklumas: dvitaškių – 33/50 (66 proc.) ir 30/46 (65 proc.), tritaškių – 8/34 (24) ir 8/17 (47), baudų – 16/24 (67) ir 26/28 (93). Atkovota kamuolių – 33 ir 36. Klaidos – 12 ir 20.

Naujojo trenerio teks palaukti

„Žalgiris” išsirinks naująjį komandos vyriausiąjį trenerį, klubo vadovai vakar negalėjo tiksliai pasakyti. Gali būti, kad jo pavardė paaiškės kitą savaitę.

Krepšinio centro valdybos pirmininko pavaduotojas Gediminas Navikauskas teigė, kad šiuo metu aktyviausi pokalbiai vyksta su užsienio specialistais.

„Visiška nesąmonė yra gandai, kad kalbamės su Algirdu Braziu. Jo net nebuvo pirminiame kandidatų sąraše. Božidaras Malkovičius, kaip ir dar keli Vakarų Europos specialistai, yra tarp pretendentų. Tarp jų yra ir vienas šiuo metu NBA dirbantis treneris. Gali būti, kad trenerį turėsime po savaitės, o gal ir vėliau. Todėl kol kas su komanda dirbs R.Grigas”, – sakė G.Navikauskas.

Dar viena CSKA pergalė

Pirmosiose turo C grupės rungtynėse trečiadienį šeštąją pergalę iškovojo Eurolygos čempiono titulą ginantis Maskvos CSKA (Rusija) klubas, svečiuose 74:64 (15:17, 16:20, 20:10, 23:17) nugalėjęs Stambulo „Fenerbahce-Ulker” (Turkija) penketą.

Matjažas Smodišas nugalėtojams pelnė 21 tašką, Teodoras Papalukas 15. Damiras Mršičius turkų klubui įmetė 18 taškų, Edvardas Basdenas – 12.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .