Paauglių svorį lemia tėvų įpročiai

Mokslininkai įsitikinę, kad svorio priaugti bijančios ir reguliariai įvairių dietų besilaikančios motinos savo baimes gali perduoti vaikams.

Asmens kūno svorį nulemia paveldimumas, jo paties ir aplinkinių žmonių mitybos įpročiai , tačiau savo svorio vertinimui didžiausią įtaką daro tėvų nuomonė. Tyrėjai palygino 5331 merginos ir 3881 vaikino duomenis su jų motinų savęs įvertinimu. Paaiškėjo, kad 33 proc. paauglių mergaičių ir 8 proc. berniukų – per dažnai galvoja apie savo svorį – jie norėtų būti lieknesni. Apie mažesnę kūno masę svajoja 54 proc. motinų. 4 proc. motinų mano, kad jų dukros turėtų būti lieknos. Pusė tyrime dalyvavusių motinų nė už ką nenorėtų, kad jų sūnūs būtų apkūnūs. Tačiau tik 0,4 proc. apklaustųjų mergaičių ir 3,7 proc. berniukų žinojo, kad gimdytojos rūpinasi, kad jų svoris būtų optimalus.

Taip pat paaiškėjo, kad vaikai perima tėvų mitybos, maisto ruošos įpročius. Todėl gimdytojams nevertėtų pernelyg įdėmiai stebėti, kaip keičiasi atžalos kūno formos, bet rūpintis, kad jų pačių ir vaikų gyvenimo būdas būtų kuo sveikesnis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.