Tebetrypčiojama prie Lietuvos estrados grando skulptūros

A.Šabaniausko labdaros ir paramos fondas dar šiemet ketina rimtai pasirūpinti dainininko įamžinimu Kaune

Nieko nuostabaus, kad A.Šabaniausko gimtadieniui skirto koncerto metu Kauno muzikinis teatras buvo sausakimšas. Būtent čia prasidėjo Lietuvos estrados grando kelias į beveik 75 metus trunkantį populiarumą. Būtent laikinojoje sostinėje dainininkas pasiekė savo šlovės viršūnę. Tad neatsitiktinai čia vyksta pagrindiniai renginiai, skirti legendiniam dainininkui atminti, tačiau ilgokai galvojama apie jo atminimo įamžinimą.

Vienas pirmųjų žingsnių dainininko atminimo įamžinimo link buvo jo vardo premijos įsteigimas. Kaip žinia, pirmasis koncertas, kuriame buvo išrinktas metų šlagerių karalius, įvyko 1990 metais. Premijos įsteigimu pasirūpino A.Šabaniausko talento gerbėjas Romas Pletkauskas. Tai jo iniciatyva beveik kasmet vykdavo šie koncertai. Dainininko 100-mečio išvakarėse R.Pletkausko iniciatyva buvo įsteigtas ir A.Šabaniausko paramos ir labdaros fondas, kuris, be kita ko, numatė pastatyti laikinojoje sostinėje vieno Lietuvos estrados pradininkų skulptūrą, rengti ir jaunųjų dainininkų konkursus, kuriuose skambėtų lietuvių kompozitorių dainos.

A.Šabaniausko skulptūros sukūrimu rūpinosi pats R.Pletkauskas. Jis jau buvo užsakęs pakylėlę iš granito ir plastinę kompoziciją iš bronzos bei nerūdijančio plieno, tačiau iniciatoriaus liga neleido sukirsti rankų su šios idėjos privačiais rėmėjais. Tad skulptoriaus S.Žirgulio kūrybinis darbas įstrigo keleriems metams, žlugo visi skulptūros sukūrimo ir pastatymo terminai.

Kaip sakė A.Šabaniausko anūkė ir jo vardo labdaros bei paramos fondo direktorė Erika Gedvilienė, fondas vis vien neatsisako ketinimo pastatyti skulptūrą ir sieks dar šiemet atgaivinti jos pastatymo procesą, nors ir sunku prognozuoti, kaip pavyks surinkti tam tikslui reikalingą pinigų sumą. Skulptūrą ketinama atidengti kitąmet Laisvės alėjos ir Vasario 16-osios gatvės sankirtoje, netoli garsiojo „Versalio”, kur dažnai dainuodavo A.Šabaniauskas ir kur jau rezervuota vieta paminklui.

Anot skulptoriaus S.Žirgulio, jis yra parengęs kelis skulptūros variantus ir neužtruktų ją sukurti, jei tik fondo atstovai tuo pasirūpins. Beje, vilniškė atlikėjų ir fonogramų teises ginanti Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA) jau rūpinasi prie restorano „Metropolis” pastatyti paminklą Danieliui Dolskiui, kuris išties pirmas uždainavo lietuviškai laikinosios sostinės restoranų scenose. Gal šis iš dalies konkurencingas ketinimas paakins sukrusti tuos, nuo kurių priklauso A.Šabaniausko skulptūros pastatymas?

Miesto Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šliažas pritaria abiem sumanymams ir tikisi, kad iniciatoriams nepritrūks valios, kantrybės ir rėmėjų juos įgyvendinant.

„Kol kas įstrigusi mūsų fondo iniciatyva kartu su žinomais atlikėjais rengti ir jaunųjų dainininkų konkursą. Premiją yra pelniusi tik Neringa Nekrašiūtė. Šiemet toks konkursas neįvyko, tačiau kitais metais šis sumanymas tikrai bus įgyvendintas”, – tvirtino E.Gedvilienė. Beje, ji labai patenkinta Muzikiniame teatre vykusiu šventiniu koncertu, kurį surengė Birutė Petrikytė. Fondas prašys dainininkės juos rengti ir ateityje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.