Augintiniai serga ir šeimininkų ligomis

Gyvūnai negaluoja dėl žmonių neapdairumo.

Jeigu jūros kiaulytė, žiurkėnas, vėžliukas ar papūga ėmė mažiau judėti, neteko svorio ar pasikeitė elgesys, galime spėti, kad ką nors darome ne taip. Joks gyvūnas be priežasties neserga, o ligos priežastis dažnai būna netinkama priežiūra.

Graužikai nuplinka

Mažosios žiurkės ir kiti graužikai dažniausiai serga dėl nekokybiško maisto ir higienos stokos.

Dėl streso, gąsdinimų ir erzinimo sutrinka žiurkėnų virškinimas, jie nebeėda, mažai juda, slepiasi urveliuose. Vadinamąja „šlapia uodega“ susirgusius žiurkėnus ištinka staigi mirtis.

Didžiuliai kiekiai sauso maisto žiurkėnams kietina vidurius. Juos kamuoja spazmai, negydant gali plyšti skrandis. O gydyti reikia paprastai – šerti šviežiomis daržovėmis.

Ypač svarbu žiurkėnams, jūros kiaulytėms ir žiurkėms duoti pakankamai maisto, kuriame yra vitamino C. Dėl jo trūkumo išsivysto kvėpavimo ligos, ima skaudėti sąnarius. Nepasirūpinus papildomais vitaminais, gyvūnėliai paprasčiausiai nenori nei judėti, nei žaisti.

Tie, kurie tingi valyti narvelį, gali tikėtis kitos augintinių ligos – nuplikimo ir kerpligės, kuri pasireiškia pūliniais, žaizdelėmis.

Jaunos šinšilos kartais serga „kailio miegu“, kai nuslenka visa kailiuko danga. Po kiek laiko vilna atauga.

Gyvūnai – anoreksikai

Kitus, šiek tiek didesnius naminius gyvūnus kamuoja kur kas daugiau ligų. Kai kuriomis iš jų serga ir patys šeimininkai.

Katinus ir šunis dažniausiai vargina nutukimas. O vėžliukus, papūgas, iguanas kankina anoreksija.

Vėžliams ši liga pasireiškia po žiemos miego. Pastebėjus, kad augintinis nieko nebeėda, reikia kreiptis į veterinarą, kuris patars, kokių gliukozės dozių reikėtų.

Dar viena didžiulė problema, kankinanti daugelį naminių gyvūnėlių, – parazitai. Kailyje kartais apsigyvena utėlės, o skrandyje – kirmėliukės.

Kad tokių bėdų nebūtų, reikia palaikyti švarą augintinio guolyje, o paleidus palakstyti po kambarį, nepalikti be priežiūros.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Augintiniai su žyma , , , , .

10 Responses to Augintiniai serga ir šeimininkų ligomis

 1. gintare

  parasykit daugew ape sinsilas!

 2. vaiva

  Tj vat. Mano žiurkėnas nejudrus, be apetito. Jo šlapia uodega. Ką patartumėt daryti?

 3. lukas

  parasykit apie dziungarijos ziurkenus

 4. Greta

  Uch Kaip isigandau mano ziurkius nieko nebevalgo ir pulinys ant akies atsirado ir dar kailiukas plinka ;[[[ kad mano ziurkenas dar nenumirtu..pfu pfju pfju…. 🙁

 5. Greta

  Ka daryt jei ziurkenas nevalgo? plinka kailiukas? nevalgo?? padėkit 😥

 6. papė

  🙂 😀 😉 😛 🙁 😥 😮 😐 😳 😎 🙄 😯 💡

 7. Martyna

  Ka daryti jei mano ziurkenas uzkele kojytes i virsu nejudejo ir kvepavo issiziojes.Kita diena jam pagerejo bet jis arba neturi arentacijos arba trumpam neteko regejimo.Kai vakar paskambinom veterinarui sake kad mirs nors siandien ji jauciasi visai gerai.Patarkit, gal zinot kuom pagydit, nes intike nieko nerandu!!!

 8. Sudke

  nesamones 😥

 9. swaggy

  🙁

 10. Mikiz

  Hello ką daryti jei maniškis žiurkėnas pradėjo plikti ir gana dažnai čiaudo, bej smarkiai kasoki?? 🙁 ;-(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.