Grožio miegas

Kasdien mes skubame, lekiame, skundžiamės, kad para turi tik 24 valandas, tad dažnai miegame tik tiek, kad užtektų „gyvybei palaikyti”. Nors daugelis žinome, ar bent jau nujaučiame, apie „tinkamo” miego svarbą, tačiau šią mintį pasistengiame nukišti kurs nors giliau, kad ji mums netrukdytų nuveikti visų darbų. Tačiau ar tikrai verta?

Prasto miego pasekmes beveik visi esame patyrę: niekuo neparemtas irzlumas, nuovargis, energijos praradimas, nesugebėjimas džiaugtis gyvenimo teikiamais malonumais. Kalbant apie išorinį grožį, natūralu, kad jam taip pat stipriai kenkia nesubalansuotas poilsis. Miego trūkumas ypač pastebimai veikia odos būklę. Tam, kad oda atsistatytų ir būtų panaikintas kasdienio streso jai daromas žalingas poveikis, būtina miegoti aštuonias valandas per parą. Taip pagerinama odos struktūra, miegas suteikia jai švytėjimo. Jei miegama per mažai, oda negauna jai reikalingų medžiagų. Tai ypač pastebima trapioje, silpnoje paakių odoje. Paakių oda yra beveik penkiasdešimt procentų plonesnė nei veido oda. Bemiegės naktys po akimis palieka plonas linijas, tamsius ratus ar papurtusius krepšelius. Kosmetinis gydymas gali sušvelninti miego trūkumo pasekmes, bet geriausia išspręsti problemą, kol ji dar neatsirado. Grozis.net negali pasakyti, kaip prailginti dieną, tačiau galime patarti, ką daryti, kad miegas būtų ramesnis ir suteikiantis daugiau jėgų.

Miegamasis – tai vieta, kurioje neturėtų būti jokio triukšmo. Išnešk iš jo televizorių, kompiuterį, o jei trukdo aplinkiniai garsai – įsigyk specialius ausų kaištukus. Akis gali apsaugoti nuo šviesos medžiaginiais miegui skirtais akiniais. Tegu ant langų kabo storos ir tamsios užuolaidos. Temperatūra kambaryje turėtų būti vėsi. Jei vakarais ilgai negali užmigti, pabandyk prieš miegą pasimėgauti ir atsipalaiduoti vonioje. Turėk tikslų savo kėlimosi grafiką, nepriklausomai nuo to, kelintą valandą nuėjai miegoti praeitą naktį. Patikėk, net jei miegosi šiek tiek trumpiau, tai bus mažesnė blogybė, nei varginti organizmą kasdien besikeičiančiais darbo ritmais. Padėk laikrodį taip, kad tu negalėtum matyti, kiek yra valandų, jei atsibundi vidury nakties. Taip miego neišblaškys skaičiavimai, kiek dar gali miegoti. Jei lova ar čiužiniu dalinatės dviese, jis turėtų būti karališko dydžio. Prieš miegą reiktų vengti alkoholio ir nikotino. Jie stimuliuoja organizmą ir jis negali visiškai pailsėti. Nors alkoholis ir padeda užmigti greičiau, bet dėl jo Tu vis tiek naktį miegosi neramiai. Negalima eiti miegoti nei alkanam, nei persivalgiusiam. Pora valandų prieš miegą lengvai užkąsk. Žiūrėk, kad nebūtų kavos pertekliaus. Kofeinas iš kavos, arbatos, šokolado ir kolos gali veikti ir neleisti ramiai miegoti net iki dvylikos valandų. Jeigu Tu nerimauji naktį ir galvoji apie viską, ką reikės padaryti rytoj, susirašyk viską ant popieriaus ir palik problemų sprendimus rytui. Liaudies išmintis ne be reikalo sako, kad rytas už vakarą protingesnis. Pabandyk natūralių medžiagų pagalves, pvz. plunksnų ar pūkų. Jeigu Tau skauda nugarą, įsidėk pagalvę tarp kelių ir taip padaryk savo miegą patogesnį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Psichologija su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.