Prokuratūra prašo panaikinti neįgalaus žmogaus motinos testamentą. Tai darydama ji tikina ginanti ligonio interesus.
Parašė testamentą
Karas dėl 38 metų Dauno sindromu sergančio vyro globos prasidėjo pernai rudenį dar prieš jo motinos mirtį. Visiškai negalintis savimi pasirūpinti Jevgenijus Gaiko tapo reikalingas ir net geidžiamas tada, kai jo motina parašė testamentą, kuriuo jos dviejų kambarių butas Baltijos prospekte atitenka tam, kas globos jos sūnų.
Tokiu globėju Jekaterina Gaiko testamente įvardijo savo dukterėčią Tatjaną Djakovą. Tačiau mirusios moters buto norėtų ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis”.
Gyvena bendrijoje
Dar Jevgenijaus motinai gyvai esant, sūnus didžiąją laiko dalį leisdavo bendrijos namuose. Čia jį prižiūrėjo socialiniai darbuotojai bei bendrijos nariai. Bendrijos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Stasė Jaskutėlienė įsitikinusi, jog Jevgenijui ten gyventi gera, o giminaitė juo tinkamai pasirūpinti nesugebės.
Galima tik spėlioti, kas paskatino prokurorus abejoti testamento tikrumu. Pareigūnai įsitikinę, kad prašydami panaikinti velionės J.Gaiko testamentu išreikštą valią gina jos sūnaus interesus.
Rėmėsi dokumentais
T.Djakova yra Seimo narės buvusios Apskrities viršininkės pavaduotojos Irinos Rozovos teta. S.Jaskutėlienė yra teigusi, kad, sprendžiant neįgalaus giminaičio klausimą, I.Rozova bandė savo autoritetu paveikti valdininkus.
Prokurorai paprašė teismą pripažinti testamentą negaliojančiu. Byloje yra ekspertizės išvada, padaryta remiantis velionės medicininiais dokumentais. Išvada teigia, kad testamento pasirašymo metu moteris sunkiai sirgo, vartojo stiprius vaistus ir negalėjo tinkamai suvokti savo veiksmų esmės.
Liudijo notarė
Neįgalųjį Jevgenijų norėtų globoti „Viltis” ir tapti jo motinos turto paveldėtoja. Kalbėdama teisme bendrijos atstovė prasitarė jau suplanavusi, kad Jevgenijaus bute bus apgyvendinti keli neįgalieji.
Liudyti buvo pakviesta ir testamentą patvirtinusi notarė Vilma Juostė. Ji pasakojo pirmą kartą susidūrusi su J.Gaiko gerokai anksčiau nei ji parašė testamentą. Jau tada senyvo amžiaus moteris kalbėjo notarei norinti palikti butą giminaitei, kad ši taptų sūnaus globėja. Motina tikėjosi, kad neįgalus sūnus gyvens „Viltyje”, o giminaitė jį lankys. Pusė testamentu palikto buto priklauso sūnui ir tik likusioji pusė – giminaitei.
Ar teismas nuspręs panaikinti mirusios moters testamentu išreikštą valią, turėtų paaiškėti lapkričio 27 dieną.