Kompensaciją už kovo mėnesį gaus rugpjūtį

Sezono metu kompensacijas už šildymą ir karšto vandens ruošimą dujomis mieste gauna vos daugiau nei šimtas gyventojų. Vasarą kompensacijų už karštą vandenį gavėjų belieka beveik dvi dešimtys.

Nedidelę pensiją gaunantis Radastų gatvės gyventojas Jonas Jankauskas prisimena, kad kompensaciją už šildymą ir karšto vandens ruošimą dujomis anksčiau gaudavo be jokių problemų ir laiku. „Šiemet viskas pasikeitė. Sąžiningai mokėjau už sunaudotas dujas, o kompensaciją gavau tik už vasario mėnesį. Nors kovą taip pat sunaudojau du šimtus kubinių metrų dujų, kompensacijos priskaičiavo ne 60 litų, kaip ir už vasarį, o 73 centus”, – stebėjosi pensininkas.

Vienas tiekia, kitas skaičiuoja, trečias moka

Socialinės paramos centro direktorės pavaduotoja Zita Ragėnienė patvirtina: iš tikrųjų pasikeitė kompensacijų už dujas mokėjimo tvarka. „Anksčiau ją skaičiuodavo dujas tiekianti bendrovė, bet kadangi kompensacijų gavėjų nedaug, sudaryta sutartis su bendrove „Panevėžio energija”. Ji turi programą ir skaičiuoja gyventojams priklausančią kompensaciją”, – teigia Z.Ragėnienė.

Teisę į kompensaciją už šildymą ir karšto vandens ruošimą dujomis turintys gyventojai pirmiausia kreipiasi į miesto Savivaldybės Socialinės paramos centrą, pateikia prašymą ir reikalingus dokumentus. Jeigu kompensacija jam skiriama, duomenys persiunčiami Panevėžio energijai. „Apie per mėnesį sunaudotą dujų kiekį gyventojas praneša bendrovei „Aukštaitijos dujos”, jam atsiunčiama sąskaita, privaloma sumokėti. Apie sunaudotą dujų kiekį jas tiekianti bendrovė praneša Panevėžio energijai.

Įmonės specialistai, apskaičiavę kokia kompensacija priklauso, duomenis persiunčia į Socialinės paramos skyrių. Tik tada pinigai pervedami, – sako Z.Ragėnienė. – Suprantama, jog žmonėms pinigus norisi gauti kuo greičiau, tačiau kartais tenka palūkėti. Ypač jeigu laiku nepateikiami dokumentai ar duomenys”.

Kreipėsi per vėlai

Direktorės pavaduotoja teigia, kad J.Jankauskas į Socialinės paramos centrą dėl kompensacijos kreipėsi praėjusių metų rugsėjo mėnesį ir turėjo teisę ją gauti pusę metų.

„Kovo mėnesiui jo prašymo jau nebeturėjome. Dėl kompensacijų už kovą jis į centrą kreipėsi tik gegužės 3 dieną, – sako Z.Ragėnienė. – Taip pat galbūt pavėlavo ir bendrovei „Aukštaitijos dujos” pranešti telefonu apie suvartotą dujų kiekį.

Tai padaryti privaloma iki einamojo mėnesio 5 dienos. Socialinė paramos centras nesprendžia, kokia bus skirta kompensacija. Mes esame tarpininkai – priimame gyventojų prašymus, duomenis apie pajamas, o kai specialistai apskaičiuoja kompensacijos dydį ir praneša apie tai mums, galime pervesti pinigus.

Kompensacijos mokamos dviem būdais – pinigai pervedami į bankus arba nešami į namus. Į bankus pervedame tą patį mėnesį, o jei žmogus pageidauja, kad pinigai būtų atnešti į namus, juos kartu su pensija atneša „Victum” darbuotojai.

Panevėžio energijos darbuotoja Rima Juknienė išaiškino, kad Jonui Jankauskui priklausanti kompensacija už kovo mėnesį – 64 litai – priskaičiuota liepos mėnesį. Juos, pasak Socialinio centro direktorės pavaduotojos, pensininkas turėtų gauti kartu su rugpjūtį atnešama pensija.

Vitalija Jalianiauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.