„Nafta-Uni-Laivitė” parodė kas yra kas NKL lygoje

Užvakar Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai namie žaidė atidėtas Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynes su Alytaus „Alytumi”.

NAFTA-UNI-LAIVITĖ – ALYTUS 88:63 (19:15, 17:11, 21:18, 31:19). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Naftai-Uni-Laivitei” – S. Galdikas (14 min./6 tšk.), A. Žymantas (31/8), R. Kasparavičius (18/9), M. Runkauskas (20/8), O. Kurauskas (25/20), D. Daunys (6/4), E. Dimša (23/11), V. Valančius (22/3), M. Bugys (9/3), D. Vaitelis (3/0), A. Kaubrys (25/16), G. Žylė (4/0); „Alytui” – E. Žilinskas (2/0), O. Gorobecas (33/2), A. Golokvoščius (32/18), M. Šilalė (5/3), G. Andrijauskas (17/1), Ž. Janavičius (27/4), M. Boruta (14/6), M. Jaruševičius (35/13), R. Adomavičius (35/16).

Šios rungtynės turėjo būti sužaistos III rato pradžioje. Tačiau dėl Lietuvos jaunučių (iki 17 metų) krepšinio rinktinės, kuriai vadovavo „Alytaus” klubo strategas S. Krukis, išvykos į Maskvoje vykusį garsaus trenerio A. Gomelskio atminimo turnyrą jos buvo nukeltos į lapkričio 21 dieną. Beje, mūsų šalies jaunieji krepšininkai, tarp kurių buvo ir du alytškiai Ž. Janavičius bei V. Čepukaitis, iš Rusijos sostinės į namus parsivežė nugalėtojų taurę.

Antradienio „Naftos-Uni-Laivitės” ir „Alytaus” krepšininkų susitikimas uostamiestyje kėlė nemažą susidomėjimą. Mat tarpusavyje susitiko pirmaujančios savo grupėse komandos. Alytiškius netgi buvo galima vadinti absoliučiais NKL pirmenybių lyderiais. Jie turėjo iškovoję 12 pergalių ir patyrę tik 3 pralaimėjimus.

Klaipėdos ekipos treneris D. Ubartas prieš rungtynes neslėpė savo ketinimų kovoti dėl pergalės. Tai patvirtino ir tas faktas, kad aikštelėje pasirodė čiurną pasitempęs komandos atakų lyderis M. Runkauskas.

Rungtynių pradžia buvo labai nerezultatyvi. Sporto rūmų švieslentė ilgai rodė rezultatą, prilygstantį futbolo varžyboms. Sužaidus šiek tiek daugiau nei tris minutes 2:1 pirmavo klaipėdiečiai, o įpusėjus pirmajam kėliniui 3:2 priekyje buvo svečiai. Vėliau sportininkai krepšius „atrišo”.

Iki septynioliktos minutės vyko lygus žaidimas. Tuo metu rezultatas buvo 25:23 „Naftos-Uni-Laivitės” naudai. Tačiau nuo šio momento mūsų miesto krepšininkai spurtavo (11:0) ir įgijo dviženklę taškų persvarą. 10-17 taškų skirtumu klaipėdiečiai pirmavo iki ketvirto kėlinio pradžios.

Paskutinį rungtynių kėlinį „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai pradėjo rezultatyviomis atakomis. Jie per keturias šio kėlinio minutes į varžovų krepšį įmetė net 18 taškų, o alytiškiams neleido pelnyti nė vieno – 75:44. Klaipėdos komandai solidžiai pirmaujant kaip grybai Dzūkijos miškuose aikštelėje ėmė dygti „Naftos-Uni-Laivitės” atsarginiai žaidėjai. Jie negadino žaidimo. Tik leido svečiams šiek tiek rezultatą sušvelninti.

Pirmąsias savo rungtynes uostamiesčio klube sužaidė M. Žylė, kuriam rytoj sukaks aštuoniolika metų. Jaunajam 206 cm ūgio debiutantui taškų pelnyti nepavyko. Jis prametė po vieną dvitaškį ir tritaškį metimą, atkovojo du kamuolius, padarė dvi klaidas bei kartą prasižengė.

Na, o rezultatyviausiai aikštelės šeimininkų gretose rungtyniavo O. Kurauskas, pelnęs 20 taškų (dvitaškiai 7/8, tritaškiai 1/2, baudos 3/3). Naudingai rungtyniavo vidurio puolėjas A. Kaubrys. Jo sąskaitoje 16 taškų (dvitaškiai 7/7, baudos 2/3) ir 10 atkovotų kamuolių.

Ši klaipėdiečių pergalė leido II grupėje į pirmąją vietą pakilti NKL čempionei Vilniaus „Akademijai-MRU”. Taigi dabar abiejose grupėse pirmauja praėjusio sezono finalininkai.

Kito turo rungtynės vyks šiandien. „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai namie rungtyniaus su II grupės autsaidere „Druskininkų” komanda (3 pergalės ir 13 pralaimėjimų). Šio susitikimo Kūno kultūros ir rekreacijos centre pradžia – 18 valandą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , .