Meilė kankina ir suteikia stiprybės

Verslininkė tiki, kad gyvenime nėra atsitiktinumų, o tik suteikiamos žmogui reikalingos pamokos

„Žmogus pradeda ko nors ieškoti tik gavęs postūmį. Dažniausiai tai būna liga arba pašliję santykiai. Man irgi taip atsitiko. Nors joga, meditacijomis ir kitokiais nekasdieniškais dalykais aš domėjausi seniai, labai rimtai į tai nesigilinau”, – prisipažįsta Vilma Urbanavičienė, buvusi roko muzikanto, „Rebelheart” gitaristo Dainiaus Urbanavičiaus, žmona. Dabar ji – leidyklos „Mijalba” savininkė, įdomių ir net mistiškų seminarų organizatorė bei dvejų metukų Meilės Laimintos mama.

Santykiai pasitaisė, skyrybos įvyko

„Aš visada buvau ieškotoja, domėjausi avangardine muzika, menu, baigiau dailės mokyklą. Labai palaikiau savo vyrą, nes tikėjau, kad roko muzika žmones priverčia pagalvoti, kad galima gyventi kitaip. Jis buvo žymus, aš buvau tarsi jo šešėlyje ir manyje pamažu brendo noras nuveikti ką nors pačiai”, – pasakoja moteris, kurios mama buvo namų šeimininkė.

„Santykiai su Dainiumi susibalansavo. Mes dabar esame geri draugai, bendraujame. Išsiskyrėme, nes tikriausiai atmezgėme visus karminius mazgus”, – juokiasi Vilma, paklausta, ar jos dvasinės studijos ir joga padėjo išgelbėti pašlijusius santykius su artimu žmogumi.

„Santuoka nesuteikė pilnatvės, todėl reikėjo ieškoti kažko daugiau”, – įsitikinusi moteris. Jos gyvenimas pasikeitė 2002-aisiais. Tada išėjo pirmoji jos įkurtos leidyklos knyga – „Tibeto šamanas”. Dabar jau išleistos keturios dešimtys knygų. Jos skirtos žmonėms, kurie nesitenkina pačiu paprasčiausiu realybės suvokimu ir nori įžvelgti gilesnius savo ir aplinkinio gyvenimo klodus.

Renkasi pagal nuojautą

„Tą knygą aš pamačiau pas savo draugą vokietį. Jis, tuomet keturiasdešimtmetis vyriškis, parodė knygą, perskaitytą, kai jam tebuvo aštuoniolika. Anot jo, ta knyga visiškai pakeitė jo gyvenimą. Jis taip ją brangino, kad neleido man prie jos prisiliesti. Slapta nusirašiau tos knygos leidybinius duomenis ir ją susiradau. Kitas knygas irgi išsirinkau širdimi. Tikėjausi, kad jei man jos pasirodė vertingos, buvo naudingos, bus reikalingos ir kitiems žmonėms”, – sako Vilma. Visos knygos tampa jos gyvenimo dalimi ir ji nesistebi, jei skaitytojai jas išgraibsto.

„Man tai atrodo visai natūralu, tikriausiai kaip kiekvienai mamai, kuriai jos vaikas atrodo tiesiog nuostabus”, – plačiai šypsosi leidėja. Ir net nereikia klausti, kodėl būtent dabar išleista Chittapad knyga „Dvasinis vaikų auklėjimas”. Auganti dukrelė paskatino tobulėti dar vienoje srityje.

„Knygos autorius įveda mus į skaidrios, perregimos it stiklas, mentalinės energijos srautą, siekdamas, kad pamatytume, kokie iš tikro yra mūsų gyvenimo įvykiai, kokios jų priežastys ir pasekmės. Tačiau tai ir praktinis vadovas, nurodantis, kaip išugdyti ir išsergėti vaikų sielose teisingumo ir meilės jausmus, drąsą, džiaugsmo ir laimės pojūčius, kūrybiškumą. Suprantamai aprašomi energetiniai ir psichologiniai auklėjimo aspektai, ryšiai tarp vaikų ir auklėtojo”, – entuziastingai pasakoja Vilma.

„Meilė Laiminta pradėjo kalbėti būdama metukų. Dabar kartais man sako, kad reikia ramiai susėdus pasikalbėti. Didžiąją dienos dalį ji praleidžia su aukle, kuri ne tik ją labai myli, bet ir domisi vaikų auklėjimu bei ugdymu”, – sušvyti palyginti vėlai mama tapusi Vilma.

Kiekvienas gauna jam reikalingas pamokas

Trisdešimt aštuonerių metų smulkutė moteris atrodo mergaitiškai trapi. Ji sako, kad, laukdama kūdikio, visiškai nejuto savo amžiaus. „Dvejus metus iki pastojant aš ne tik intensyviai užsiėmiau joga ir meditacijomis, bet ir bėgiojau, kelis kartus išvaliau organizmą. Kai pasijutau nėščia, pajutau tokią palaimą ir džiaugsmą, kuris tiesiog nušvietė viską aplinkui. Tikiu, kad sielos, kurioms atėjo laikas įsikūnyti, laukia, kada tam pasirengs būsimieji tėvai. Savo dukrelę aš dar iki pastodama esu sapnavusi. Kartą kaip medyje tupintį angeliuką, kitąsyk – sėdinčią plaukiančiame laive”, – prisimena Vilma.

Taip susiklostė, kad mažoji jos dukrelė nepažįsta savo tėčio. Jis negyvena Lietuvoje, o ir Vilma su juo nebendrauja. „Kiekviena siela pasirenka situaciją, kurioje ji gyvens. Mano vaikui reikia būtent tokios patirties. Tėvas savo vaidmenį, matyt, atliko, o aš jam esu už tai dėkinga”, – trumpai apibūdina situaciją Vilma.

Moteris įsitikinusi, kad gyvenimas klostosi taip, kad kiekvienas įgytų jam reikalingos patirties. Tarkim, ji į sidcha jogos seminarą Amerikoje nuvyko prieš garsiuosius rugsėjo 11-osios įvykius. Užsiėmimus ašrame vedė jau nušvitusiais laikomi jogos meistrai, žmonės iš viso pasaulio mokėsi dvasinės praktikos ir stengėsi susivokti savyje, kai įvyko tai, ko niekas nesitikėjo.

„Į tą ašramą plūste plūdo tragiškų įvykių Manhetene liudininkai, jiems buvo padedama išgyventi krizę. Jame su dukrele gyveno ir vieno to ašramo jogos mokytojo žmona. Jis pats skrido vienu iš teroristų užvaldytų lėktuvų. Paskui, kai kalbėjausi su draugais, tuo metu buvusiais Lietuvoje, jie sakė, kad dokumentiniai kadrai jiems buvo panašūs į fantastinį filmą. Būnant ten, atrodė visiškai kitaip. Abejojau, ar išvis grįšiu namo, gal prasideda karas ir panašiai. Pamatyti, kaip į tokias situacijas reaguoja ir jose tvarkosi jogos mokytojai, buvo labai vertinga. Visa dvasinė praktika išties žmones rengia tam, kad jie gerai jaustųsi realiame gyvenime, o ne praktikuotų pasislėpę uoloje”, – pasakoja Vilma.

Ideali vieta genialioms mintims

Po šios patirties viskas jos gyvenime pradėjo sparčiai kisti. Kūną ir sielą gydančios meditacijos tapo kasdienybės dalimi. Vilma neabejoja, kad visos fizinio kūno negalios pirmiausia subręsta žmogaus viduje, o jau paskui pasireiškia fiziniu lygiu.

Nuolat lakstančios tarp praeities ir ateities žmonių mintys neleidžia išgirsti to, kas viduje. Kai žmogus išmoksta jas nuraminti, jis gali įsiklausyti į save. „Vienas mano pažįstamas pastebėjo, kad genialiausios mintys gimsta tualete. Graudu, kad tai bene vienintelė vieta, kurioje aktyviai gyvenantys žmonės nustoja karštligiškai mąstyti. Jie žino, kad bent kelias minutes nepavyks niekur nuskubėti ir būna „čia ir dabar”, – pasakoja Vilma.

Ji labai džiaugiasi, kad visame pasaulyje garsi Siuzan Greg – moteris Nagvalis, sutiko į Lietuvą atvykti dar kartą. „Kai ją pasikvietėme, nelabai drįsome tikėtis, kad ji sutiks, juk gyvena tolimuose Havajuose.

Mes leidome jos knygą ir buvome sužavėti jos išmintimi. Jaudinomės laukdami aerouoste – gal ji bus tokia, kad iškart krisime ant žemės jai po kojomis”, – prisimena jaudulį Vilma. Tačiau garsiajai Siuzan labai patiko Lietuvoje. Ji pastebėjo nepaprastą žmonių nuoširdumą: jei lietuviai jau ką priima, tai – visa širdimi. Dar jai paliko didelį įspūdį žemė, ant kurios mes gyvename.

„Siuzan sakė, kad mūsų protėviai kažkada pasiklydo, todėl mes nejaučiame, kiek mūsų žemėje magijos, džiaugsmo ir juoko”, – sako Vilma.

Toltekų išmintis

Daktarė Siuzan Greg parašė knygas „Galios šokis”, „Šventosios savasties suradimas”, „Toltekų kelias: asmeninės transformacijos vadovas” ir „Toltekų kelio įvaldymas: laimės, laisvės ir džiaugsmo vadovas”. Lietuvių kalba jos išleistos dar ne visos, tačiau pasaulyje pelnė didžiulį populiarumą.

Siuzan yra apgynusi daktaro laipsnį klinikinės hipnoterapijos srityje. Be to, vertinama kaip toltekų mokytoja – Nagvalis. Ji pati daug metų buvo toltekų Nagvalio don Miguelio Ruizo mokinė. Siuzan Greg suderino toltekų mokymą su moteriška išmintimi ir nuoširdumu. Ji užsiima privačia gydymo ir mokymo praktika, padedančia žmonėms eiti transformacijos keliu.

Pernai Kaune ir Vilniuje jos seminarus lankę žmonės mokėsi toltekų gyvenimo filosofijos ir jos tiesų panaudojimo asmeniniame gyvenime. Kas nepanorėtų išmokti kasdienių įvykių patirtį panaudoti asmeniniam išgijimui ir transformuoti savo gyvenimą, atrasti gyvenimo laimę, nepaisant, kas vyksta aplinkui, patirti gyvenimą kaip džiaugsmingą stebuklą, pamatyti save kaip beribę būtybę, o ne ribotą asmenybę?

„Senovės toltekai žinojo, jog mūsų protas – tiesiog požiūrių rinkinys. Išmokę suvokti ir matyti pasaulį dvasios akimis, o ne protu, patirsime visiškai kitokį gyvenimą. Kartą išmokus žiūrėti į gyvenimą tokiu būdu, laimė taps pasirinkimo dalyku, o ne kažkokia malone, priklausančia nuo išorinių sąlygų”, – tikina Vilma Urbanavičienė.

Šiemet Siuzan neketina kartoti praėjusių metų kurso. Žadama mokyti, kaip pagyti naudojant meilės galias. Kai kas skamba net grėsmingai: „Praeitis numirs ir jūs paleisite savo seną istoriją. Patyrę nuotykių gamtoje ir galingų iniciacijų, giliausiame lygmenyje susijungsite su savo tikruoju „aš”, savo vidine išmintimi, galiomis ir siela. Nėra jokių jūsų vidinės kelionės ribų, išskyrus tas, kurias nubrėžia jūsų protas”.

Daiva Valevičienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Meilė kankina ir suteikia stiprybės"

  1. Vidas

    Ji yra šmeižikė ir melagė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.