„Neptūnas” vėl nugalėjo „Sakalus” ir išgąsdino „Rytą”

Savaitgalį dar dvejas rungtynes Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sužaidė Klaipėdos „Neptūnas”. Neptūniečiai penktadienį namie varžėsi su Vilniaus „Sakalais”, o šeštadienį išvykoje kovėsi su šalies čempionu sostinės „Lietuvos rytu”.

NEPTŪNAS – SAKALAI 84:75 (19:14, 24:22, 21:19, 20:20). Žaidė ir taškus pelnė: „Neptūnui” – V. Pridotkas (29 min./15 tšk.), R. Dorsejus (36/6), E. Dainys (4/0), M. Mockus (5/0), E. Ežerskis (35/11), A. Petkūnas (30/16), M. Kasiulevičius (14/0), V. Stanevičius (21/14), M. Anisimovas (28/22); „Sakalams” – R. Vaičius (16/2), A. Viskontas (22/9), A. Kiaušas (27/12), M. Reminas (18/12), A. Labuckas (19/6), R. Matulis (20/8), M. Gecevičius (22/5), V. Šarakauskas (10/7), J. Sinica (15/3), E. Kučiauskas (32/11).

Abu klubai per trumpą laikotarpį tarpusavyje susitiko dusyk iš eilės.

Prieš savaitę BBL čempionato rungtynėse „Neptūnas” svečiuose įveikė vilniečius 92:75.

Įdomu pažymėti, kad klaipėdiečiai ir praėjusį penktadienį per LKL rungtynes leido „Sakalams” į savo krepšį „įskraidinti” vėl 75 taškus. Tačiau šįsyk neptūniečiams kovoti dėl pergalės buvo sunkiau, nes svečiai buvo pasiryžę revanšui.

Uostamiesčio krepšininkai susitikimą pradėjo atsilikdami 0:4, tačiau vėliau jie laimėjo žaidimo atkarpą 11:0 ir buvo priekyje – 11:4. Vis dėlto svečiai, po A. Kiaušo tritaškio, vėl sušvelnino skirtumą – 11:7.

Po dviejų kėlinių klaipėdiečiai turėjo tik septynių taškų persvarą – 43:36.

Beje, pirmoje rungtynių pusėje „Neptūno” treneriams daug nerimo kėlė ta aplinkybė, kad aukštaūgis M. Anisimovas prasižengė tris kartus ir tepelnė 4 taškus.

Nors po didžiosios pertraukos rezultatas svyravo pagal panašią amplitudę, tačiau neatpažįstamai aikštelėje pasikeitė M. Anisimovas. Jis žaidė puikiai – per paskutinius du kėlinius pelnė net 18 taškų ir po krepšiais atkovojo daug kamuolių. Bendroje šio krepšininko sąskaitoje buvo 22 taškai ir 14 atkovotų kamuolių.

Vienas geriausių savo rungtynių „Neptūne” sužaidė E. Ežerskis. Jis ne tik pelnė 11 taškų, bet ir atkovojo 5 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Sakalų” žaidėjas A. Viskontas, pernai gynęs Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” garbę, buvo nubaustas net dviem nesportinėmis pražangomis ir nebaigė rungtynių.

LIETUVOS RYTAS – NEPTŪNAS 81:72 (26:26, 17:21, 20:10, 18:15). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Lietuvos rytui” – A. Šležas (17 min./0 tšk.), R. Štelmaheris (24/2), M. Lukauskis (31/14), T. Delininkaitis (25/10), E. Žukauskas (20/5), J. Batista (20/17), A. Jomantas (8/3), T. Ivory (13/3), M. Nielsenas (27/18), J. Blūmas (16/9); „Neptūnui” – V. Pridotkas (21/11), R. Dorsejus (30/9), E. Dainys (19/6), M. Mockus (2/0), E. Ežerskis (22/2), A. Petkūnas (32/13), M. Kasiulevičius (15/3), V. Stanevičius (28/11), M. Anisimovas (31/17).

Mažai kas tikėjo, kad šeštadienį „Neptūnas” galės „įkąsti” be pralaimėjimų rungtyniaujančiam „Lietuvos rytui”.

Tačiau kitaip galvojo „Neptūno” vyriausiasis treneris R. Kuncaitis, gerai žinantis „rytiečių virtuvę”. Žinia, jis praėjusį sezoną treniravo Vilniaus klubą.

Uostamiesčio ekipa LKL čempionams priešinosi du kėlinius (pirmavo 47:43), tačiau po didžiosios pertraukos gynybą suaktyvinę vilniečiai ėmė spausti varžovus po visą aikštelę ir pasiekė persilaužimą.

Jautėsi ir naujojo „Ryto” trenerio Z. Sagadino, kuris komandai pradėjo vadovauti tik savaitgalį, tvirta ranka. Beje, šis krepšinio specialistas iš Slovėnijos su sostinės klubu oficialiai dar nepasirašė sutarties – derina jos sąlygas.

Vilniuje vėl sublizgėjo „Neptūno” vidurio puolėjas M. Anisimovas, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 13 kamuolių.

Kitų savaitgalio rungtynių rezultatai: „Atletas” – „Šiauliai” 65:81, „Sūduva” – „Lietuvos rytas” 49:88, „Žalgiris” – „Panevėžys” 86:66, „Šiauliai” – „Nevėžis” 98:79.

Kitas rungtynes „Neptūnas” žais lapkričio 25 d. namuose su „Šiauliais” ir lapkričio 26 d. taip pat Klaipėdoje su Kauno „Žalgiriu”. Tai bus BBL čempionato susitikimai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , .