Tamsūs ir darganoti orai – pražūtingi pėstiesiems

Tamsūs, drėgni ir migloti niūriausio metų mėnesio – lapkričio vakarai Pasvalio rajono teritorijoje pastaruoju metu atnešė jau dvi itin skaudžias nelaimes eismo dalyviams

Pėsčiųjų neatsargūs žingsniai visą parą judrioje tarptautinėje magistralėje „Via Baltica” buvo pražūtingi jiems patiems bei suteikė daug nemalonių išgyvenimų vairuotojams automobilių, kuriais jie buvo partrenkti ir mirtinai sužaloti.

Praėjusio penktadienio, lapkričio 10-osios, pavakarę, apie 18 valandą, tragiškas įvykis paženklino kelio Panevėžys – Pasvalys – Ryga 29-ąjį kilometrą. Toji nelaiminga vieta yra ties Jurgėnų kaimu.

Po tąsyk Vilniaus gyventojo 39 metų V.R. vairuoto automobilio „Audi A6” ratais pateko ir žuvo per tarptautinę magistralę ėjęs Jurgėnų kaimo gyventojas 55 metų J.V. Manoma, kad žmogų mirtis ištiko iš karto po smūgio automobiliu, kadangi į avarijos vietą atvykusiems medikams beliko tik patvirtinti šį liūdną faktą.

„Buvo tamsu, prastas matomumas, o žmogus dar vilkėjo juodais rūbais. Vairuotojui greičiausiai nepavyko jo laiku pastebėti”, – mano tyrimą eismo įvykio aplinkybėms išaiškinti pradėję policijos pareigūnai.

Analogiška nelaimė pastaruoju metu Pasvalio rajone nėra vienintelė. PB rašė, kad Latvijos Respublikoje šiuo metu gyvenantis Portugalijos pilietis, vykdamas Rygos link, tamsiu paros metu nepastebėjo staiga į tarptautinę magistralę „Via Baltica” išėjusio vyriškio. Kad įvyko skaudi nelaimė, užsienietis suprato tik pamatęs po automobilio ratais griūvantį žmogų. Sužalotasis žuvo vietoje.

Avarija, nusinešusi Pasvalio rajono, Saločių miestelio gyventojo 37 metų Vido Andrišiūno gyvybę, įvyko tarptautinės magistralės 60-ajame kilometre, ties sankryža su keliu Saločiai – Biržai, antradienį, lapkričio 7 dieną, 19.18 valandą.

Automobilis „Opel Astra”, vairuojamas Portugalijos piliečio 29 metų Tiagro Andre De Vasconcelos Da Silva Martins, darganotu bei miglotu oru riedėjo valstybinės Lietuvos – Latvijos sienos link.

Vairuotojas pastebėjo staiga skersai kelią pradėjusį žingsniuoti žmogų. Užsienietis ėmė automobilį stabdyti, kad išvengtų tragedijos. Tačiau jam nepavyko. Pasirodo, pirmas pėsčiasis važiuojamąją kelio dalį spėjo įveikti, o paskui jį sekęs V.Andrišiūnas – nebe.

Policijos pareigūnams Portugalijos pilietis per pirminę apklausą paaiškino, kad pirmą ėjusį per kelią žmogų jis tikrai matė, o antrąjį pastebėjo tik prieš pat automobilį, kai sustoti jau buvo per vėlu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , .

2 atsiliepimai į "Tamsūs ir darganoti orai – pražūtingi pėstiesiems"

  1. vytautaska (be 5 minučių pensininkas)

    Patarčiau dar keliomis valandomis atsukti laikrodžius, kad tamsu būtų visą parą, kuo mažiau žmonių, ypač pensininkų, tuo geriau.

  2. senis su pypke

    Tai va išvada – nelipk iš automobilio, nes tapsi pėsčiuoju. Kodėl keliai užmiestyje atitveriami tvorom užmiesčio keliuose. Todėl, kad negalėtų koks raguotas gyvulys – pėstysis sutrukdyti važiuotiems. Bet kodėl to nedaro mieste? Juk tie pėstieji kaip musės – debesim po ratais lenda. Kelių statytojai bando su jais kovoti – pastato gatvės apšvietimo žibintus taip, kad šviestų prieš pėsčiųjų perėjas važiuotiems į akis, o pesčiųjų perėjoje nesimatytų. Gal kas nuskins keletą nesusipratėlių. Keliai statomi be kelkraščių, ar šaligatvių – nėra ko čia pėstiems šliaužioti. Reikėtų atitverti gatves spygliuota viela nuo pėsčiųjų ir paskelbti retkarčiais kokią nors akciją – gaudyk pėstįjį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.