Po Senamiestyje įvykusios avarijos „Kauno energijos” vadovai situacijos nedramatizuoja
Penktadienį beveik 300 Senamiesčio namų penkias valandas nebuvo tiekiamas nei karštas vanduo, nei šiluma. „Kita statybinė firma, klodama savo komunikacijas, pažeidė šiluminės trasos apsauginę zoną. Avarija operatyviai buvo lokalizuota, o po penkių valandų šiluma buvo vėl tiekiama”, – vakar teigė „Kauno energijos” gen. direktorius Aleksandras Sigitas Matelionis.
Vakar dar nebuvo aišku, ar Valstybinė energetikos inspekcija dėl šios avarijos atliks specialų tyrimą. Pagal nuostatus, toks tyrimas inicijuojamas, jeigu šiluma netiekiama 24 valandas. „Sunku dabar pasakyti, kaip elgsis inspekcija. Reikia nepamiršti, kad ši avarija sukėlė nemažą rezonansą, todėl galima tikėtis ir tyrimo. Mes taip pat skaičiuojame patirtus nuostolius”, – teigė „Kauno energijos” vadovas.
„Kauno diena” rašė, kad apsidrausdami nuo galimų nesklandumų, bendrovės „City service” atstovai į Senamiestį atvežė apie 300 radiatorių ir mobilią katilinę. Šios įrangos būtų prireikę, jeigu avarija nebūtų operatyviai likviduota.
„Kauno energijos” atstovų teigimu, viso to neprireikė. „Situacijos nereikėjo dramatizuoti”, – tikino S.A.Matelionis.
Tačiau miesto vadovai vakar atkreipė dėmesį, kad apie Senamiestyje kilusią avariją, gyventojams trūko elementarios informacijos. „Iš tiesų informacija suvėlavo. Tačiau „City service” atstovai taip pat perlenkė lazdą”, – teigė Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.
Energetikai vakar bandė nuraminti gyventojus, kad tokios avarijos Kaune yra ypač retos. Per dešimt metų tai buvo antroji. S.A.Matelionis taip pat tikino, kad jų darbuotojai yra pasirengę likviduoti panašias avarijas ir už lango spaudžiant kur kas didesniam šalčiui.
„Po penktadienio įvykio jokių išvadų nepadarėme. Mūsų darbuotojai viską atliko tinkamai ir operatyviai”, – tvirtino „Kauno energijos” vadovas. Tuo tarpu Kauno meras Arvydas Garbaravičius sakė, kad ateityje energetikai operatyviai turėtų ne tik likviduoti avariją, bet ir apie ją pranešti gyventojams.