Neringoje – vėl komisija dėl statybų

Aplinkosaugininkų įtarinėjimus, esą Neringoje vėl prasidėjo neteisėtos statybos, ėmėsi tirti valstybės institucijos

Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aurelija Stancikienė, įtarusi, jog Neringoje, Juodkrantėje, nacionalinio parko teritorijoje ir pajūrio juostoje, Miško g. 1, statybos gali būti neteisėtos, atliko tarnybinį patikrinimą.

Ji tikina, kad išvados dėl tariamos rekonstrukcijos bus neigiamos, todėl tiki, jog statybos Miško g. 1 turėtų būti kuo greičiau sustabdytos.

Aiškintis situacijos vakar į Neringą atvyko Valstybinių saugomų teritorijų tarnybos viršininkės pavaduotojas Vidmantas Bezaras. Jis ketina pasidomėti ne tik statybomis Juodkrantėje, bet ir su parko direktorės motinos vardu siejamo garažo į gyvenamąsias patalpas rekonstrukcija.

Anot Stancikienės, Juodkrantėje vykdoma buvusių poilsio namų „Elektronas“ rekonstrukcija iš tikrųjų yra visiškai nauja statyba. Valstybės tarnautoja įtaria, kad būsimasis gyvenamasis namas bus gerokai aukštesnis ir platesnis, nei numatyta projekte. Stancikienė teigė tikrinusi visus dokumentus ir mačiusi, kad pastatas gerokai padidėjęs.

Stancikienė tvirtino nesuprantanti, kaip Neringos savivaldybės Nuolatinės statybos komisija galėjo išduoti leidimą rekonstruoti iš poilsinės į gyvenamąjį namą, nes buvę poilsio namai yra rekreacinėje zonoje. Vykdant rekonstrukciją pagal galiojančią Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo schemą (generalinį planą) vietoje senųjų poilsio namų gali iškilti tik poilsiui skirti pastatai.

Nuolatinė statybos komisija ir Neringos savivaldybės Architektūros skyrius, išduodamas leidimą rekonstrukcijai, turėjo gauti Vyriausybės pritarimą, nes tik ji gali keisti žemės paskirtį ir leisti valstybės saugomoje teritorijoje pradėti naujas statybas.

Už statybų priežiūrą Kuršių nerijoje atsakingas Klaipėdos apskrities Teritorijų planavimo ir statybų valstybinės priežiūros skyriaus specialistas Algirdas Vaivada įsitikinęs, jog gyvenamasis namas Miško g. 1 statomas teisėtai ir atitinka visus reikalavimus.

Anot jo, visi reikalingi statybos leidimai yra gauti. Vaivada aiškino, kad naujos sienos statomos ant dalies senųjų pamatų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.