Visuomeninė „Pifo” veikla nukreipta prieš eutanaziją kaip benamių gyvūnų problemos sprendimo būdą
Vilniuje vykusios tarptautinės kačių parodos lankytojai prie visuomeninės Gyvūnų globos tarnybos „Pifas” stendo galėjo čia pat, kompiuterio ekrane, pamatyti šios tarnybos savanorių išgelbėtus nuo vargano egzistavimo gatvėje, paklydusias ar senųjų šeimininkų paliktus kačiukus ir kates. Priglaustieji gyvūnai savanorių automobiliuose laukė savo laimingos gyvenimo minutės – naujo mylinčio šeimininko, nes dėl suprantamų priežasčių negalėjo dalyvauti parodoje kartu su kilmingomis gentainėmis.
„Matydami sunkią beglobių gyvūnų padėtį Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, pavasarį įkūrėme visuomeninę globos tarnybą „Pifas”. Per prabėgusį laikotarpį suradome šeimininkus keliems šimtams buvusių benamių šunų ir kačių. Beje, per mėnesį mes sulaukiame apie 200 skambučių, informuojančių apie benamius ar dingusius gyvūnus. Kol kas pajėgiame iškart priglausti apie 50 gyvūnų, kuriuos 20 savanorių apgyvendino savo namuose”, – pasakojo „Pifo” vadovas Andrius Mezencevas.
Negaudami jokios valdiškos paramos savanoriai randa jautrių veterinarijos gydytojų, kurie, esant reikalui, padeda sužalotiems ar sergantiems gyvūnams. Patys auginantys šuniukus ar katytes savanoriai gerai išmano, ką ir kaip daryti, kad žmonių abejingumą patyręs gyvūnas pasveiktų, taptų tvarkingas ir mielas. Tik išgydyti ir išmokę tvarkingo elgesio abėcėlės gyvūnai dovanojami žmonėms. Beje, parodos metu pavyko surasti šeimininką vienam buvusiam rastinukui kačiukui ir surinkti 200 Lt „Pifo” veiklai remti.
„Pifo” savanorė Eglė Gabrilavičiūtė teigė, kad nėra lengva laikyti beglobius gyvūnus namuose. Be to, žmonėms, ieškantiems naujo augintinio, tenka važiuoti pas savanorius į namus. Tad dabar svarstoma, kur gauti lėšų įkurti globos namus, kuriuose gyvūnai būtų globojami, kol jiems bus surasti nauji šeimininkai. „Gaila, kad Europos Sąjungoje nėra programų, kurios finansuotų panašius projektus. Esame priversti ieškoti kitų būdų, kaip gauti lėšų tikrų gyvūnų globos namų statybai ar patalpų nuomai”, – sakė E.Gabrilavičiūtė.
Benamių gyvūnų gelbėjimo entuziastai jau turi savo aktyviai veikiančius filialus Kaune, Alytuje, Kazlų Rūdoje, Klaipėdoje ir rodo meilės be atlygio pavyzdį oficialiai savivaldybių samdomoms brangiai kainuojančioms tarnyboms. „Pifo” veikla išsiskiria ir tuo, kad sukūrė efektyviai veikiančią gyvūnų gelbėjimo tarnybą ir pasisako prieš jų eutanaziją.
labai fainas projektas 🙂 smagu butu jei ir daugiau atsirastu projektu ginanciu gamta ir viska kas gyva 💡
Smagu, kad musuose dar atsiranda geru zmoniu, kurie supranta ir myli gamta 😉