Milicininkai slepia savo kolegas, įtariamus Anos Politkovskajos nužudymu
Sukako mėnuo, kai buvo nužudyta garsi Rusijos žurnalistė Ana Politkovskaja. Nors valdžia teigia, kad nusikaltimą tiria geriausi Rusijos sekliai, nusikaltėliai tebėra laisvėje, konstatuoja interneto svetainė „NEWS.ru.com”.
Maždaug prieš dešimt dienų pasirodė nepatvirtintų duomenų, kad tyrėjai identifikavo pistoletą, iš kurio šaudyta į žinomą žurnalistę. Remiantis šiais duomenimis, tą ginklą prieš dešimt metų turėjo viena Maskvos nusikaltėlių gauja, kurioje buvo įvairių tautybių žmonių. Dabar tyrėjai mėgina nustatyti, kaip pistoletas atsidūrė pas A.Politkovskajos žudiką.
Kitais duomenimis, su žurnalistės nužudymu yra susiję kai kurie jos publikacijų „herojai”. Britų laikraštis „The Guardian” pranešė, kad Nižnevartovsko miesto milicijos karininkai trukdo suimti milicijos majorą, kuris turėtų būti apklaustas, kaip galimai susijęs su A.Politkovskajos nužudymu.
Majoras Aleksandras Prilepinas, kuris yra kaltinamas tuo, kad 2001 metais Grozne kankino jauną čečėną, kuris galiausiai be pėdsakų dingo, buvo pastebėtas Nižnevartovske. Tačiau vietos milicininkai padarė viską, kad jis nebūtų sulaikytas, tvirtina „The Guardian”.
Pagal vieną versijų, kuria vadovaujasi Generalinė prokuratūra, Chantų Mansių specialiosios paskirties milicijos (OMON-o) karininkas nužudė žurnalistę, keršydamas už tai, kad ji atskleidė mažiausiai vieną čečėnų kankinimo atvejį. Ši byla baigėsi tuo, kad OMON-o karininkas, pravarde Kadetas, neteko laisvės vienuolikai metų.
Spalio pabaigoje grupė Generalinės prokuratūros tardytojų, tiriančių A.Politkovskajos nužudymo aplinkybes, apsilankė Nižnevartovske, kad apklaustų minėtą majorą A.Prilepiną ir papulkininkį Valerijų Mininą. Jiems abiem paskelbta tarptautinė paieška, tiriant nusikaltimus, įvykdytus Čečėnijoje.
Tačiau tardytojai majoro ir papulkininkio nerado. Jie apsiribojo tik giminių ir draugų apklausomis.
Bet promaskvietiškos Čečėnijos milicijos atstovas, kartu su kolegomis neseniai irgi apsilankęs Nižnevartovske, „The Guardian” korespondentui pareiškė: „Nižnevartovsko milicija tik apsimeta, kad įtariamųjų ieško, iš tikrųjų ji slapsto senus savo draugus ir daro viską, kad tardytojai jų nerastų”.
„Pirmoji Prilepino žmona ir kiti šaltiniai mums pasakojo, kad jis Nižnevartovske gyvena ir po miestą nekliudomai važinėja visureigiu. Vietos milicininkai jį perspėja, kai pajunta, kad jam kyla pavojus”, – citavo britų laikraštis anoniminio šaltinio žodžius.
A.Prilepino arešto orderis buvo išduotas šių metų sausį, tiriant 26 metų čečėno Zelimchano Murdalovo kankinimą ir vėliau jo dingimą be pėdsakų. Jis buvo suimtas 2001 metų sausį Grozne, atgabentas į vietos milicijos skyrių. Liudininkų teigimu, karininkas Sergejus Lapinas, pravarde Kadetas, mėgino nupjauti Z.Murdalovui ausį, mušė jį, kankino elektrošoku, siekdamas priversti jį būti informatoriumi.
Z.Murdalovas dingo kitą dieną po arešto. A.Prilepinas įtariamas, kad jis padėjo S.Lapinui atsikratyti lavono.
Šis dramatiškas Čečėnijos karo epizodas galėjo likti nežinomas, bet jį A.Politkovskaja aprašė straipsnyje, pavadintame „Dingstantys žmonės”.
Kol vyko tardymas, S.Lapinas siuntė A.Politkovskajai elektroninius laiškus, kuriuose grasino susidoroti.