Naujovės mokyklose kelią skinasi sunkiai.
Tėvai piktinasi, kad internetu neįmanoma kasdien sužinoti vaikų pažymių, nors visos Klaipėdos savivaldybei priklausančios mokyklos turi elektroninius dienynus.
M.Mažvydo pagrindinės mokyklos V-X klasių mokinių tėvai apie savo vaikų lankomumą, gautus pažymius bei užduotus namų darbus gali sužinoti kasdien. „Dalykų mokytojai elektroninį dienyną užpildo per pertraukas arba iškart po pamokų”, – pridūrė direktorius Vytautas Dumčius.
Pasak jo, atlikta apklausa parodė, jog tėvai yra patenkinti elektroniniu dienynu, atstojančiu popierines pažymių knygeles. Jas M.Mažvydo pagrindinėje mokykloje turi tik pradinukai.
„Dauguma tėvų naudojasi kompiuteriais – darbe ar namuose. Gavę prisijungimo slaptažodį, elektroniniame dienyne jie gali viską sužinoti apie savo vaiką, nebijodami, kad šia informacija pasinaudos svetimi. Elektroninį dienyną turime nuo pernai, bet įsilaužimų į sistemą dar neužfiksavome”, – tikino V.Dumčius.
Neturintiems kompiuterių tėvams mokykla dukart per mėnesį išleidžia popierines ataskaitas apie vaikų lankomumą bei gautus pažymius.
Tačiau ne visose Klaipėdos mokyklose yra taip, kaip M.Mažvydo pagrindinėje.
„Gilijos” pradinėje mokykloje elektroninis dienynas, įgytas dar pernai, šiuo metu neveikia.
„Ąžuolyno” gimnazijos mokinių pažymiai elektroniniame dienyne surašomi dukart per mėnesį – jo viduryje ir gale.
Kasdien mokytojai pildo tik popierinius dienynus. Kadangi gimnazistai neturi įprastų pažymių knygelių, tėvams, norintiems kasdien žinoti apie atžalų pažymius ir lankomumą, lieka du keliai – klausti savo vaiko arba teirautis mokytojų.
Gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė sutiko, jog elektroninį dienyną reikėtų pildyti kasdien. „Tačiau realiai suvokiame, jog tai – papildomas darbas ir taip daug dirbantiems mokytojams”, – pridūrė mokyklos vadovė.
Pasak jos, už elektroninio dienyno pildymą mokytojams stengiamasi atsilyginti. Priklausomai nuo turimo krūvio, pedagogams dar užmokama už vieną ar dvi papildomas pamokas.
Tačiau už dyką ar grašius nenorinčių vargti su elektroniniais dienynais tarp Klaipėdos mokytojų yra ne vienas.
„Elektroniniai dienynai Klaipėdos mokyklose atsirado pernai. Prie naujovių sunkiai įprantama, tebėra nepasitenkinimo tarp pedagogų. Tačiau mokykloms palikta teisė pačioms spręsti, kasdien ar kelis kartus per mėnesį pildyti dienynus”, – pastebėjo Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji inspektorė Audronė Andrašiūnienė.
Kas rašoma pradinukams į elektrononinius dienynus? Ar pasakaitės?
kiek mokytojui pridės prie atlyginimo už elektr. dienyno pildymą.Banke už kelių mygtukų paspaudimą plėšia nemažus pinigus.
O kas tuos dienynus pasižiūri? Kas gi moka kompiuteriu naudotis? Ar kepėja ir virėja? Ar internetą ir kompiuterį jau visi turi? O lietuviškai supranta? Mano klasėje tuo dienynu naudotusi gal 10 tėvų – maximaliai.
Tegul mokytojai sąžiningai atlieka savo darbą laiku surašo pažymius į mokinių knygeles ir nereikės nei elektroninių dienynų pildyti. Pareis vaikas iš mokyklos ir visus jo pažymius matysime.