Kriminalinis abortas ligoninėje

Jonavos gydytojai pateikti įtarimai, o nepilnametės gyvybę teko gelbėti Vilniaus medikams

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centro akušerė-ginekologė ir Jonavos ligoninės budinti gydytoja 37-erių metų R.T. įtariama padariusi kriminalinį abortą 17 metų Širvintų rajono gyventojai. Gydytoja prisipažino atlikusi abortą, tačiau nepripažįsta, kad jos veiksmai buvo neteisėti.

Po jos atliktos operacijos iškilo pavojus nepilnametės merginos gyvybei. Vilniaus medikai nustatė, kad merginai nemokšiškai atliktas dalinis abortas ir sužaloti vidaus organai.

Merginos gyvybė išgelbėta, tačiau sunku prognozuoti, kokias pasekmes ateityje turės jos sveikatai padaryta žala.

Grėsė pavojus gyvybei

„Gydytoja apklausta kaip įtariamoji, įteiktas pranešimas apie įvykdytą nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamajame kodekse dėl neteisėto aborto, – vakar „Kauno dienai“ teigė Jonavos rajono apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Kęstutis Jogminas. – Ji prisipažino įvykdžiusi abortą, tačiau tam tikruose niuansuose neigia savo kaltę. Mes manome kitaip, nei gydytoja mums dėsto. Ikiteisminio tyrimo metu tuos niuansus mums reikės paneigti. Daug kas priklausys ir nuo specialistų išvadų“.

Vyriausiasis prokuroras K.Jogminas mano, kad byla bus perduota į teismą.

Spalio 30 dieną į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas septyniolikmetė mergina iš Širvintų rajono atvežta kritinės būklės.

Nepatvirtintais duomenimis, į gydytoją ginekologę R.T. nėščia septyniolikmetė kreipėsi prašydama nutraukti nėštumą. Tai padaryti nebesiėmė nei Širvintų, nei Vilniaus medikai, nes vaisius buvo jau daugiau kaip 12 savaičių. Nutraukus vaisiaus gyvybę po 12 nėštumo savaitės, tai vertinama kaip nusikalstama veikla – kriminalinis abortas.

Už neteisėtą abortą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Maksimali bausmė už šį nusikaltimą – laisvės atėmimas iki dvejų metų. Baudžiami tik abortą padarę asmenys ir jų bendrininkai, bet ne nėščioji.

Dėl fakto nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo aplinkybes aiškinosi Vilniaus miesto
1-ojo policijos komisariato pareigūnai. Medikai spėjo, kad 17-metei abortas darytas ne gydymo įstaigoje, tačiau vėliau buvo nustatyta, kad merginą operavo Jonavos medikė. Tuomet ikiteisminis tyrimas pagal nusikaltimo įvykdymo vietą buvo perduotas Jonavos rajono apylinkės prokuratūrai. Nors nepilnametė kartą jau buvo apklausta, tačiau vyriausiasis prokuroras Kęstutis Jogminas teigė, kad su mergaite dar kartą bus kalbamasi norint patikslinti kai kurias detales.

Ligoninėje – vidaus auditas

Kriminalinis abortas buvo padarytas Jonavos ligoninėje, kurioje R.T. eina antraeiles pareigas dirbdama budinčia gydytoja. Jonavos ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas teisei ir kokybei Gediminas Ramanauskas „Kauno dienai“ teigė, kad dėl šio įvykio ligoninėje atliekamas vidaus auditas.

„Gavome gydytojos paaiškinimą, tačiau komentuoti nieko negalime, nes vyksta ikiteisminis tyrimas. Kol kas mes neturime pagrindo jos nušalinti nuo darbo, – sakė G.Ramanauskas. – Iki šiol dėl gydytojos darbo jokių oficialių skundų nei ligoninei, nei Sveikatos apsaugos ministerijai nebuvo“.

Jonavos ligoninei ateityje gali tekti bylinėtis su savo darbuotoja. Jei nukentėjusi nepilnametė kreipsis į teismą ir bus pripažinta, kad jos sveikatai padaryta žala, ją atlyginti turės gydymo įstaiga, kuri vėliau regreso tvarka gali išsireikalauti iš medikės atlyginti patirtus nuostolius.

Išvykusi į kursus

Gydytojos R.T. pakalbinti nepavyko. Kai jai buvo mesti kaltinimai dėl kriminalinio aborto, gydytoja išvyko į dviejų savaičių tobulinimosi kursus.

Nors dokumentuose nurodoma, kad į kursus siuntė Vilkaviškio ligoninė, kur R.T. dirbo anksčiau, tačiau atlyginimą už laiką, praleistą kursuose, jai mokės Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC), kuriame R.T visu etatu dirba gydytoja ginekologe.

„Tris dienas buvau kursuose ir tik grįžusi išgirdau apie šį skandalą, – sakė Jonavos PSPC vyr. gydytoja Aldona Balutienė. – Kadangi gydytoja R.T. išvykusi į kursus, su ja neteko kalbėtis ir nieko konkrečiau nežinau. Juo labiau kad įvykis – ne mūsų įstaigoje, o Jonavos ligoninėje“.

Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre R.T. dirba daugiau kaip 5 metus. Lygiagrečiai ji dirbo ir Vilkaviškio ligoninėje. „Nieko blogo apie ją mes pasakyti negalime. Nebuvo jokių skundų, kad nekvalifikuota ar panašiai“, – tvirtino A.Balutienė.

Tai, kad R.T. į kursus išvyko tuo metu, kai jai buvo mesti kaltinimai dėl kriminalinio aborto, A.Balutienė vadina sutapimu.

„Kelialapį į kursus R.T. buvo gavusi Vilkaviškio ligoninėje, kur dirbo anksčiau, bet dabar jau ten nebedirba, – aiškino A.Balutienė. – Kursai juk planuojami metams į priekį. Mes tik džiaugiamės, kai darbuotojas gauna kelialapį ir gali kelti kvalifikaciją pagal savo specialybę. Visada tokiais atvejais išleidžiam. Apie kursus kalbėjome senokai, o šį kelialapį gydytoja turėjo gal net prieš tris savaites iki skandalo“.

Vyr. gydytoja tvirtino, kad atlyginimą gydytojai moka Jonavos PSPC, kuriame ji dirba. „Įstatymas įpareigoja mokėti darbuotojui atlyginimą, kai jis išsiunčiamas į kursus. Jei žmogus kažką ir padarė, mes negalime jo neišleisti į kursus ar nemokėti jam, nes priešingu atveju mane pačią gali į teismą paduoti“, – sakė A.Balutienė.

Vilkaviškio ligoninės vyr. gydytojas ir jo pavaduotojas vakar buvo nepasiekiami – abu išvykę į kongresą Lenkijoje, o mobilieji telefonai tylėjo.

Nelaiminga meilė

Nuo Jonavos medikės veiksmų nukentėjusi ir sostinės medikų išgelbėta septyniolikmetė iš Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos prieš keletą dienų buvo išleista namo. Dabar jos sveikatos būklė nebloga, bet dar nežinia, ar mergina ateityje galės turėti vaikų.

Nukentėjusiosios kaimynų teigimu, graži, naivi, gera kaimo mergaitė įsimylėjo ja susidomėjusiu miestiečiu, o šis ją nuskriaudė.

Merginos artimieji dėl to skausmingai išgyvena.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

One Response to Kriminalinis abortas ligoninėje

  1. mama

    jai tokie gailestingi jos artimieji,tai ar tam nuzudytam kudikiui nebutu atsirade vietos ,o dabar mergina kuri bet kur ir su bet kuo nekalta ,nekaltas tevelis ,o gyditoja norejusi padeti merginai kalta
    ir dar taip zeminama

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.