“Pranašą” papildė garsenybių trio

Į Kaune vykusį gyvo garso miuziklą bilietai buvo parduoti per kelias dienas

Olegas Ditkovskis, Neda Malūnavičiūtė ir su Vilhelmu Čepinskiu grojantis violončelininkas Tomas Ramančiūnas papildė žiūrovų pamėgtų atlikėjų komandą miuzikle „Pranašas“.

Po nedidelės pertraukos ir korekcijų penktadienį Kauno, o vakar – Šiaulių žiūrovai išvydo rytietišką Kahlilo Džibrano filosofiją „Pranašas“, sumodeliuotą šiandieniniame pasaulyje ir režisieriaus Arvydo Lebeliūno įkūnytą kaip modernų miuziklą.

Septyni balai iš dešimties

„Ar esu patenkintas? Atsakysiu Juozo Miltinio žodžiais: „Tai – dar nesibaigė“. Ką aš atradau „Pranaše“? Žmones. Įvairius. Muzikantus, roko, popso, intelektualius dainininkus, pantomimos aktorius – tai tarsi mišrainė. Tikiuosi, kad žiūrovas viename ar kitame herojuje atrado save, – kalbėjo A.Lebeliūnas. – Manau, kad dabar atspindime miuziklo dvasią. Tai, ko norėjo kompozitorius Rokas Radzevičius bei libreto autorius Rimvydas Stankevičius“.

Po ilgų dvejonių režisierius miuziklą įvertino 7 balais iš 10: „Tobulėjimui ribų nėra, bet jau nėra ko kardinaliai keisti. Ilgai derinome šviesas, garsą, nes tai – vis dėlto teatras.

Įvairių muzikos stilių dainininkai nėra profesionalūs aktoriai, tačiau abu „įsimylėjėliai“ Donata ir Haroldas labai nuoširdūs ir augantys jauni žmonės“.

Po 50 litų kainavę bilietai, kuriuos įsigijo įvairaus amžiaus žiūrovai, Kaune buvo parduoti per kelias dienas.

Lietuvoje žinomi aktoriai ir atlikėjai pasirodė gan netikėtuose žiūrovams amplua, atliko neįprastus sau vaidmenis.

Visi dainavo gyvai. „Girstučio“ salėje vykusi drama-meilės trikampis – tai jaunų žmonių meilės paieškos, bandymas atpažinti ir įvardyti tikrą jausmą, klaidžiojant tarp melagingų kūno aistrų, proto išskaičiavimų bei žmogiškosios tuštybės siunčiamų signalų.

„Rebelheart“ lyderiui norisi karnavalo

Naujasis „Pranašas“ nesukėlė didelės euforijos, tačiau jo komanda sulaukė daug plojimų ir gėlių.

„Vis labiau „susigrojame“, savo vaidmeniu esu patenkintas, nes ne paslaptis, praeityje kurį laiką, deja, buvau pižonas, – pasibaigus miuziklui prisipažino „rebelhatas“ Darius Mickus, kurio herojus pižonas „Pranaše“ suviliojo Merginą vaidinusią „Kelio į žvaigždes“ dalyvę Donatą Virbilaitę. – Donata kruopščiai rengėsi, malonu, kad tai nuoširdi ir nearogantiška žvaigždūnė“.

Kas grupės „Rebelheart“ lyderiui miuzikle nepatiko? „Didelių minusų nematau. Tik pasigedau daugiau spalvingų kostiumų. Man norisi karnavalo“, – neslėpė D.Mickus.

Provokuojama D.Virbilaitė paklausta, koks vyras labiau patiko iš miuziklo herojų – „mylimasis“ – jaunesnysis Haroldas ar ją „suviliojęs“ – vyresnysis Darius, nusišypsojo: „Haroldą aš pažįstu labai seniai. Nepažinodama Dariaus, galvojau, kad tai – šaltas žmogus, o paaiškėjo, kad labai linksmas, malonus ir su juo apie viską galima pasikalbėti. Tiesa, taip, kaip „Pranaše“, realiame gyvenime aš tikrai nesielgčiau“.

Kauniečiai pamatys dar kartą

Pirmasis „Pranašas“ nuskambėjo skandalingai: žiūrovus papiktino, jog nedalyvavo spektaklio afišose įrašyti Kostas Smoriginas ir Vladas Bagdonas, buvo nesusipratimų ir dėl tariamo „Auros“ dalyvavimo bei įžymiojo mimo Modrio Tenisono, įvardyto spektaklio judesio konsultantu.

Antroji versija startavo rugpjūčio 14 ir 18 dienomis Nidoje bei Palangoje. Po to miuziklą pamatė Marijampolėje bei Panevėžyje. Trijuose miestuose buvo anšlagas, o Palangoje miuziklą aplankė tik kelios dešimtys žiūrovų.

„Trūko reklamos, be to, Palangoje – daugybė renginių“, – tuomet pripažino A.Lebeliūnas. Pakoreguotą, pasikeitusios komandos „Pranašą“ šį rudenį dar pamatys Šiaulių, Mažeikių, Alytaus, Vilniaus ir dar kartą Kauno žiūrovai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.