Žaismingas vandens telkinys sode

Rūpestingai vasarą puoselėta aplinka prie individualaus namo gali džiuginti ir žiemą. Ypač jei turite įsirengę augalais bei įvairiausiomis skulptūrėlėmis, fontanėliais puoštą tvenkinį, upelį ar alpinariumą. Šių dekoratyvinių dirbinių prasidėjus šalčiams surinkti nebūtina, tad jie jus džiugins ištisus metus.

Norintieji originaliai papuošti savadarbį vandens telkinį turi gerokai paplušėti, nes sunku išsirinkti gerą apšvietimo įrangą, dekoratyvines ir fontanines skulptūrėles ar vandens augalus. Tai pagrindiniai puošybos elementai, be kurių sunku išsiversti.

Praktiškos skulptūrėlės

Dekoratyvinių skulptūrėlių gali būti pačių įvairiausių – tai delfinai, gulbės, varlės, amforos, antys, angeliukai, žuvytės. Jas galima pastatyti prie baseino krašto, tarp augalų ar kur nors netoliese. Tokios skulptūrėlės baseinui suteikia žaismingumo, žavesio ir padeda sukurti savitą atmosferą.

Ypač gražiai jos atrodo vasarą. Įspūdis toks, tarsi žaismingos figūrėlės bandytų pasislėpti tarp augalų. Dažniausiai tokios skulptūrėlės būna keraminės arba iš specialaus poliesterinio plastiko. Tad jos atsparios ultravioletiniams saulės spinduliams, ne taip greitai išblunka. Vadinasi, jomis grožėtis galėsite ne vienus metus.

Tokios dekoratyvinės skulptūrėlės gana atsparios ir šalčiui – paliktos žiemą prie vandens telkinio jos retai sueižėja. Artėjant žiemai jų surinkti ir padėti šiltesnėje vietoje nebūtina, tad įvairiomis figūrėlėmis galėsite grožėtis ir žiemą. Kai visas sodas bus baltas, dekoratyvinė skulptūrėlė dar labiau išsiskirs iš aplinkos.

Dekoratyviniai fontanėliai

Baseiną galite papuošti ir panašiomis dekoratyvinėmis fontaninėmis skulptūrėlėmis. Šios ypatingos tuo, kad iš jų gali čiurkšlėmis trykšti vanduo kaip iš tikro fontano.

Tokius fontanėlius galite naudoti ir kaip paprastas tik estetinę funkciją atliekančias skulptūrėles – jas reikia tiesiog pastatyti prie vandens telkinio. O jei norite, kad jos atliktų ir mažo fontanėlio funkciją, į jas turėsite įmontuoti specialų siurbliuką ir žarnelę. Rinkdamiesi siurblį fontanėliui turite apsispręsti, kokioje vietoje jis stovės. Jei dekoratyvinį fontanėlį norite pastatyti ant kranto arba žemesnėje vietoje, rinkitės mažesnio galingumo siurbliuką, o jei aukštesnėje – didesnio, kad šis lengviau galėtų pakelti vandenį.

Dekoratyvinių fontanėlių paskirtis nėra vien estetinė. Per juos vanduo pasipildo deguonies, o tvenkinys, upelis ar alpinariumas dėl ribuliuojančio vandens pagyvėja. Tai ypač aktualu, jei juose prisodinta vandens augalų.

Netikėta kompozicija

Su dekoratyvinėmis skulptūrėlėmis ir fontanėliais galite drąsiai eksperimentuoti, kurti įvairiausias kompozicijas. Nebijoti prie jų derinti net ir, jūsų manymu, beverčių daiktų ar natūralios gamtos detalių. Pavyzdžiui, gumbuota šakelė ar akmens riedulys, pastatytas prie dekoratyvinių skulptūrėlių, pagyvins aplinką, užmaskuos techninius baseino įrenginius ar kitokią nepatraukliai atrodančią vietą.

Dažniausiai tokios dekoratyvinės skulptūrėlės būna bronzinės ar sidabro spalvos, vienos šviesesnių atspalvių, kitos – tamsesnių. Rinkdamiesi žydinčius augalus savadarbiam vandens telkiniui puošti, jų spalvas galite derinti prie šių skulptūrėlių.

Apšviestas baseinas

Kitas būdas originaliai papuošti baseiną – sumontuoti specialią apšvietimo įrangą. Taip jums pavyks maloniai nustebinti draugus išradingumu ir sukurti romantišką atmosferą vakare.

Apšviesti tvenkinį, dirbtinį upelį ar alpinariumą galite keliais būdais: povandeniniais ir plūduriuojančiais šviestuvais, prožektoriais.

Povandeniniai šviestuvai tvirtinami prie fontano laikiklio ar skulptūrėlių, jie gali būti komplektuojami su keleto spalvų filtrais, šviesos srauto krypties reguliatoriumi. Jei šviesos srautą norite reguliuoti patys, rinkitės prožektoriaus tipo šviestuvą, kurio galvutę galima lankstyti ir šviesą nukreipti į vandenį, medžius, krūmus, sodo gilumą ar namą. Kitas įdomus sprendimas – plūduriuojantys rutulio formos šviestuvai, kurių pranašumas – tolygiai išsklaidyta šviesa, padedanti sukurti nepakartojamą reginį. Esama ir kitokių formų plūduriuojančių šviestuvų.

Be to, apšvietimui galite naudoti ir takeliams bei laiptams apšviesti taikomus grybo formos šviestuvus, kurių šviesos srautas paprastai būna nukreiptas žemyn.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.