Dainiaus Pavilionio tarptautiniai laurai

Jaunas dirigentas Dainius Pavilionis iš Bialistoke (Lenkija) vykusio IV tarptautinio Witoldo Lutoslawskio dirigentų konkurso sugrįžo su trečiosios vietos laimėtojo laurais

Laureatas

Konkursas Bialistoke – pirmasis rimtas tarptautinis išbandymas kūrybinėje dvidešimt devynerių metų dirigento Dainiaus Pavilionio biografijoje. Tiesa, jaudulį gal kiek malšino tai, jog į konkursą jis vyko kartu su Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovu ir vyriausiuoju dirigentu profesoriumi Juozu Domarku, pas kurį baigė dirigavimo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Tiesa, Domarkas važiavo ne kaip „palaikymo komanda”, o dirbti – buvo pakviestas į konkurso vertinimo komisiją, kuriai vadovavo garsus lenkų dirigentas Marekas Pijarowskis. „Pagal konkurso nuostatus negalėjau balsuoti už savo mokinį, – LŽ pasakojo Domarkas. – Todėl sėdėjau, dairiausi ir, aišku, jaudinausi. Mokytojai visada labiau jaudinasi nei jų mokiniai”.

Ketvirtą kartą vykęs Witoldo Lutoslawskio konkursas jau gana gerai žinomas – į jį suvažiavo keturios dešimtys jaunų (iki 35 metų) dirigentų iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Italijos, JAV ir kitų valstybių. Dirigentus, dirbusius su Bialistoko filharmonijos orkestru, vertino tarptautinė žiuri, o patį konkursą finansavo Europos Sąjunga.

Profesorius pasakojo, kad pirmoji vieta paskirta įspūdingai pasirodžiusiam vunderkindui iš Azerbaidžano Aiurui Gulijevui, kuris studijavo Baku ir Sankt Peterburgo muzikos akademijose. „Mūsų Dainius puikiai dirigavo, visi matė, kad jis tikrai vertas antrosios vietos, – prisiminė Domarkas. – Tačiau šeimininkai labai jau norėjo pratempti savus, todėl antroji vieta buvo skirta Varšuvos muzikos akademijos auklėtiniui Krzysztofui Urbanskiui”.

Pasak Domarko, ypač sėkmingai Pavilionis trečiajame konkurso ture dirigavo Richardo Strausso simfoninę poemą „Mirtis ir pragiedrėjimas” – atsiskleidė kaip brandus ir subtilus menininkas. Klausytojus mūsų dirigentas pakerėjo ir per baigiamąjį vakarą, kai dirigavo Giuseppe Verdi uvertiūrą iš operos „Likimo galia”.

Pasak Domarko, labai svarbus Pavilionio pripažinimas per konkursą atvėrė lietuviui duris į užsienio koncertų sales. „Jau po trijų savaičių mūsų Dainiaus lenkai laukia Čenstochovoje, ten jis koncertuos su to miesto simfoniniu orkestru, – pasakojo Domarkas. – Manau, kad ir mes su Lietuvos nacionalinės filharmonijos direktore Rūta Prusevičiene peržiūrėsime šio sezono koncertų grafiką. Gal pavyks Pavilionio diriguojamą koncertą, numatytą pavasariui, kiek paankstinti – juk jis parvežė laurus iš tarptautinio konkurso!”

Tai jau antras profesoriaus Domarko mokinys, sėkmingai pasirodęs tarptautiniame konkurse. Pirmasis – Modestas Pitrėnas, jis 2003 metais pelnė aukso medalį Katovicuose (Lenkija), VII tarptautiniame Grzegorzo Fittelbergo dirigentų konkurse. Šiandien jis vadovauja Kauno simfoniniam orkestrui.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Dainiaus Pavilionio tarptautiniai laurai"

  1. Daiva

    Sveikinu,Dainiau 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.