Vietoj palatų – viešbutis

Ligoninės neriasi iš kailio bandydamos įtikti pacientams.

Kad sudarytų kuo didesnį komfortą, gydyklos siūlo ne tik pagerintas vienutes, pagal specialų meniu užsakomą maistą į palatas, saugomą automobilių stovėjimo aikštelę, bet taksi ir netgi viešbučio paslaugas. Tačiau už šį komfortą ligoniams ar jų artimiesiems tenka užsimokėti.

Nori įtikti pacientams

Uostamiesčio medikai stebina savo sugebėjimu pacientams pasiūlyti ir parduoti ne tik medicinines paslaugas.

Konkuruodamos tarpusavyje, o kartu ir nuoširdžiai siekiančios įtikti pacientams bei šiek tiek papildomai uždirbti, Klaipėdoje ligoninės ėmė siūlyti tokias paslaugas, kokių neteikia nė viena šalies gydymo įstaiga.

Klaipėdos ligoninė kol kas vienintelė šalyje yra įsteigusi viešbutį, kuriame gali apsistoti ligonių slaugyti atvykę giminaičiai, taip pat patys pacientai, jei per vieną dieną ambulatoriškai nepavyksta atlikti reikalingų tyrimų.

Viešbutis – 70 litų

Buvusio Infekcinės ligoninės pastato pirmajame aukšte viešbučiui skirtas atskiras įėjimas. Čia įrengti trys vienviečiai ir du dviviečiai kambariai, yra virtuvė, dušas.

Para viešbutyje kainuoja 70 litų.

Klaipėdos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai Ona Mitalienė sakė, jog mintis kurti tokį viešbutį kilo išvydus, kaip vargsta slaugyti ligonių iš toliau atvykę artimieji.

„Kartą atėjau į Reanimacijos skyrių, o ten koridoriuje sėdi sunkiai susižalojusio kauniečio vaikino tėvai, atvykę sūnaus slaugyti iš Alytaus. Greta jų – didžiuliai lagaminai. Žmonės klausė, gal galėtų gauti palatą pernakvoti, nes mieste neturi artimųjų, o norisi būti arčiau merdinčio sūnaus”, – pasakojo O.Mitalienė, ne kartą mačiusi pacientų artimuosius miegant ligoninės koridoriuose ar palatose ant kėdės.

Nakvoja mašinose

Klaipėdos ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis džiaugiasi įsteigtu viešbučiu, bet kartu ir apgailestauja, jog tokią paslaugą pasiūlė per anksti.

„Kai kurie žmonės neslepia naktį miegantys automobiliuose, tačiau nakvynės viešbutyje atsisako. Nors viešbučio kaina suskaičiuota be jokio uždarbio ligoninei, ši paslauga kol kas dar nelabai populiari”, – apgailestavo V.Janušonis, tikindamas, jog prašalaitį čia apgyvendintų tik išimties tvarka.

Esą viešbutis ligoninėje įkurtas ne komerciniais tikslais, o pacientų ir jų artimųjų patogumui.

Palatos laukia eilė

Kur kas populiaresnės už viešbutį – mokamos palatos. V.Janušonis sakė, jog kasmet įstaigoje jų vis daugėja, o dėl vietos mokamoje palatoje pacientams tenka laukti eilėje.

Palatos kaina, priklausomai nuo komforto, Klaipėdos ligoninėje svyruoja nuo 20 iki 40 litų parai.

Brangiausios ir moderniausiai įrengtos yra akušerinės, šeimyninėmis vadinamos palatos, kuriose po gimdymo moteris gali būti su vyru ar kitais artimaisiais.

V.Janušonis mano, kad mokamų palatų poreikis didėja dėl to, kad jos yra vienvietės.

Čia pacientas gali išsaugoti ramybę ir individualumą, žmogui nereikia kompleksuoti norint nusirengti ar nusiprausti.

Siūlo sulankstomą lovą

Mokamos palatos – viena populiariausių paslaugų ir Apskrities ligoninėje.

Pasak šios įstaigos vyriausiojo gydytojo Romaldo Sakalausko, jų kaina, priklausomai nuo komforto lygio, siekia 20, 30 ir 40 litų per parą. Jei sudaromos sąlygos ištisą parą greta ligonio būti slaugančiajam, tai kainuoja papildomus 20-30 litų.

Klaipėdos vaikų ligoninėje mokamų palatų kaina svyruoja nuo 15 iki 25 litų parai.

Ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė sakė, jog mama nemokamai ligoninėje gali būti tik kartu su mažyliu iki 3 metų.

Jei nėra būtinybės budėti šalia vyresnio vaiko, mamai už mokestį pasiūloma sulankstoma lova.

Bendroje palatoje greta vaiko pastatytoje lovelėje nakvynė mamai kainuoja 10 litų.

Mokamų atsisakė

Tačiau Jūrininkų ligoninėje net ir norėdamas mokamos palatos negausi, nes, pasak įstaigos vyriausiojo gydytojo Jono Sąlygos, čia tokių tiesiog nėra.

„Jūrininkų ligoninė taip apkrauta, kad mokamų palatų atsisakyta. Įsivaizduokite, atveža kardiologinį ligonį, o skyriuje tuščia tik mokama vienutė. Negi ligonio neguldysime ar guldysime į kitą skyrių tik dėl to, kad išsaugotume mokamą palatą to pageidaujančiam ligoniui?” – klausė J.Sąlyga, patikinęs, kad jų įstaigoje nepraktikuojami mokesčiai už papildomas paslaugas.

Vadovas mano, kad tuos mokesčius skaičiuojant darbo būtų išeikvota daugiau, nei gauta pajamų.

Maistas – pagal meniu

Kitos gydymo įstaigos nėra tokios kategoriškos ir siūlo ne tik patogesnę nakvynę.

Klaipėdos ligoninė bene vienintelė mieste savo pacientams greta įprasto ligoninės maisto siūlo papildomą meniu, pagal kurį žmogus gali pasirinkti, ką valgyti.

Pasak šios ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojos O.Mitalienės, maistas pagal pageidavimus parai atsieina apie 10 litų.

Saugo už 2 litus

Apskrities ligoninė pacientams teikia taksi paslaugas. Artimiesiems ar pačiam ligoniui pageidaujant, iš gydyklos jis gali būti pargabentas namo ar pervežtas į reabilitacijos įstaigą.

Pasak vyriausiojo gydytojo R.Sakalausko, tokios paslaugos kaina – litas už nuvažiuotą kilometrą.

Vaikų ligoninė pacientų artimiesiems siūlo saugomos automobilių aikštelės paslaugas.

Laikyti mašiną ligoninės kieme, kurį visą parą saugo sargas, kainuoja du litus už parą.

Klaipėdos vaikų ligoninėje vaikučius slaugančioms mamoms už papildomą mokestį čia siūloma pasirūpinti ir savo sveikata. Mamai sudaromos sąlygos kreiptis į stomatologą ar kitą ligoninės specialistą, atlikti tam tikrus tyrimus ar procedūras.

Šios ligoninės vadovė K.Bobianskienė tikino, jog šių paslaugų kaina nėra didesnė, nei patvirtinta Sveikatos apsaugos ministerijos kainyne.

Susitaisyti dantis sąlygos sudaromos ir Klaipėdos tuberkuliozės ligoninės pacientams.

Už televizorių – litas

Po litą per parą kai kurios ligoninės užsidirba ir iš tų pacientų, kurie ligoninės palatoje nori žiūrėti iš namų atsigabentą televizorių. Šitoks mokestis jau keletą metų renkamas Vaikų, Apskrities, Tuberkuliozės ligoninėse.

Laikinai einanti Tuberkuliozės ligoninės vyriausiosios gydytojos pareigas Virginija Daukšienė sakė, jog kelis mėnesius pacientai, televizorių žiūrėję vestibiulyje, komforto ieško palatose.

„Čia kiekvienoje palatoje rasi elektrinį virdulį, spiralę, elektrinę barzdaskutę, magnetofoną. Dėl tų daiktų nieko nesakome ir pinigų už išeikvotą elektrą nereikalaujame. Tačiau kai pacientai atsibogina nepadoraus dydžio televizorius, prašome, kad šiek tiek mokėtų. Patvirtinta kaina – vienas litas, tačiau džiaugiamės, jei per mėnesį sumoka 15 litų”, – pasakojo V.Daukšienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.