Ronaldinho medžioklė

Kas bus su Ronaldinho? Jo sportine forma ir ateitimi? Italijos žiniasklaida įsitikinusi, kad geriausias pasaulio futbolininkas privalo pereiti į „Milan“. Jau šią žiemą. „Barcelonos“ gerbėjai bijo, kad tai gali būti tiesa.

Prieš kiek laiko Piersilvio, „Milan“ savininko Silvio Berlusconi sūnus, sakė, kad jo svajonė yra išvysti Ronaldinho žaidžiantį „Milan“ komandoje. Italijoje ir Ispanijoje tai sukėlė tikrą audrą. Prasidėjo muilo opera: vienas po kito pabiro faktai, gandai, hipotezės. Tai nesibaigia iki šiol. Aišku yra viena – „Barcelonos“ aistruoliai prarado ramybę. Ronaldinho yra jų klubo simbolis. „Barcelona“ išplėšė brazilą iš „Paris Saint Germain“, kai jo karjera buvo sustojusi. Barselonoje Ronaldinho buvo pripažintas geriausiu pasaulio futbolininku, du kartus tapo Ispanijos čempionu ir iškovojo Čempionų lygos taurę.

Ronaldinho pozicija Katalonijoje yra ypatinga ne tik dėl sporto laimėjimų. Jo vardas tapo gėrio sinonimu: magiškas žaidimas su visiems įsimenama plačia šypsena tapo klubo firminiu ženklu, o komanda ne tik laimi, bet ir žavi visus. Deco, Samuelis Eto’o, Carlesas Puyolis yra svarbūs „Barcelonos“ žaidėjai, tačiau būtent Ronaldinho komandą daro nepakartojamą. Brazilas pabrėžia, kad Barselona yra jo namai bent jau iki karjeros pabaigos. Tačiau atsirado faktų, bylojančių apie tai, kad viskas gali pakrypti kita vaga.

„Milan“ naudai

Ronaldinho kontraktas su „Milan“ galioja iki 2010 metų, o išpirkti jį galima tik už 125 mln. eurų. Ar sumokės „Milan“ dvigubai daugiau nei Madrido „Real“ už Zinedine’ą Zidane’ą, kai šis tapo brangiausiu pasaulio futbolininku? „La Gazzetta dello Sport“ skelbia, kad „Milan“ brazilui siūlo 12,5 mln. eurų algą. Didesnis atlyginimas yra kažkas savaime suprantama – Barselonoje Ronnie uždirba 8,5 mln. eurų per sezoną.

Problema yra viena – kaip sudominti Ronaldinho, kad šis imtų bent jau galvoti apie klubo keitimą. Barselonoje visi žino, kad iš tikrųjų viskas priklauso nuo žaidėjo. Jei futbolininkas nori žaisti kitur, prievarta nieko gero neduos.

Vienas svarbiausių dalykų yra pinigai – „Milan“ jų turi. Vasarą Milano ekipa pardavė Andrejų Ševčenką Londono „Chelsea“ už 50 mln. eurų ir neįsigijo jokio brangaus žaidėjo. Vadinasi, taupo pinigus rimtam įvykiui. Antra, S.Berlusconi iš Ispanijos „Betis“ įsigijo Ricardo Oliveirą, kurio agentas yra Ronaldinho brolis Roberto de Assisas. Italijos žiniasklaida šį įvykį vertina vienareikšmiškai – buvęs Italijos premjeras nori turėti artimą ryšį su Ronaldinho, kad kalbėdamas apie R.Oliveirą galėtų derinti ir jo garsaus tautiečio įsigijimo reikalus.

R.de Assisas turėjo atvykti į Milaną susitikti su „Milan“ savininku, bet užtruko Brazilijoje dėl R.Oliveiros sesers pagrobimo. Susitikimas buvo atidėtas.

„Ronaldinho dabar rungtyniauja silpnai, iš jo veido dingo garsioji šypsena, o tai reiškia, kad „Barcelonoje“ žaidėjas nėra laimingas. Jo karjerai reikia naujo impulso“, – taip rašo italai. Apeninų pusiasalio laikraščiai pabrėžia, kad brazilas su Barselonos klubu būtų laimėjęs viską, kas yra įmanoma, jei gruodį iškovos Tarpžemyninę taurę. Apie tai žino ir ispanai. Kai katalonų dienraštis „Sport“ surengė apklausą, ar skaitytojai mano, kad Ronaldinho perėjimas į „Milan“ yra realus, teigiamai atsakė net 60 proc. apklaustųjų.

Turtingiausias

Milano klubui nepavyko nuslėpti savo planų, dėl galimo Ronaldinho perėjimo kilo didelis triukšmas, todėl „Milan“ viceprezidentas Adriano Galliani pamėgino viską paneigti: „Mūsų klubas nesiekia pervilioti Ronaldinho. Nenorime kitų klubų atžvilgiu elgtis taip, kaip nenorime, kad kiti elgtųsi su mumis“. „Sport“ surengė naują apklausą, per kurią 70 proc. respondentų atsakė, kad netiki A.Galliani pareiškimu.

Tęsdamas temą „Sport“ pasikalbėjo su R.de Assisu. Šis pareiškė, kad visi gandai kyla iš mirtino „Barcelonos“ priešo – Madrido „Real“ – stovyklos, siekiant destabilizuoti padėtį Barselonoje. R.de Assisas pareiškė, kad jo brolis niekur neketina keltis.

Kai kas Katalonijoje mato ir dar vieną gandų apie Ronaldinho perėjimą į „Milan“ priežastį. Tai neva naudinga pačiam brazilui, kuris taip gali daryti spaudimą Katalonijos klubui, kad pratęstų kontraktą iki 2014 metų, o jo alga padidėtų iki 12 mln. eurų. Derybos dėl naujos sutarties yra numatytos dar šį rudenį. Legendinis „Barcelonos“ žaidėjas olandas Johanas Cruyffas viešai teigia, kad klubas sutikti su naujomis sąlygomis neturėtų, nes tokios ilgalaikės sutartys žlugdo žaidėjų motyvaciją. Įdomu tai, kad net 53 proc. „Sport“ skaitytojų mano, jog sutarties su Ronaldinho iki 2014 metų pratęsti nederėtų.

Pirmą kontraktą su „Barcelona“ brazilas pasirašė 2003 metų liepos 19 dieną. „Paris Saint Germain“ už jį gavo 25 mln. eurų, o pirmoji Ronaldinho alga Ispanijoje siekė tik 3,8 mln. eurų. Sutartis buvo pasirašyta penkeriems metams, ją išpirkti buvo galima už 100 mln. eurų. Po puikaus pirmojo sezono alga brazilui buvo padidinta iki 4,8 mln., o kontrakto išpirkimo mokestis pakeltas iki 150 mln. eurų. Tuomet „Barceloną“ išgąsdino „Chelsea“ savininkas Romanas Abramovičius, kuris pareiškė, kad yra pasirengęs sumokėti už brazilą 100 mln. eurų. 2005-ųjų rugsėjo 31 dieną Ronaldinho sutartį su katalonais pratęsė iki 2010 metų. Pagal ją brazilas kasmet uždirba 8,5 mln. eurų, o kontrakto išpirkimo suma sumažėjo iki 125 mln. eurų.

Ronaldinho šiuo metu yra daugiausiai uždirbantis pasaulio futbolininkas. Jis aplenkė net viršelių žvaigždę Davidą Beckhamą iš „Real“. Brazilas iš reklamų kasmet uždirba po beveik 14 mln. eurų. D.Beckhamas, pereidamas į „Real“, 50 proc. savo įvaizdžio perleido karališkajam klubui, o Ronaldinho „Barcelonai“ neatidavė nė vieno procento. Nepaisydamas to Barselonos klubas padėjo brazilui ieškoti reklamos užsakovų.

Problema iš nieko?

Kol kas niekas negali pasakyti, kiek yra tiesos kalbose apie galimą Ronaldinho perėjimą į „Milan“. „Barcelonos“ ir Milano klubo atstovams apie tai viešai kalbėti neprotinga, o pats žaidėjas bent kol kas apie Italiją taip pat nekalba.

„Barselonoje yra mano namai, – sakė brazilas. – Žmonės čia myli mane. Jie nori, kad likčiau, o aš nenoriu išvažiuoti. Kartais žmonės manęs klausia, kas kam davė daugiau: klubas man, ar aš klubui. Manau, viskas tiesiog magiškai sutapo, tai lyg ideali santuoka, iš kurios laimėjo abi pusės. Kartais žmonės pradeda kalbėti apie kažkokius gandus, kalbos didėja ir garsėja, kol tampa didele problema. Tuomet jau niekas nekreipia dėmesio, kad viskas prasidėjo tuščioje vietoje“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.