Kol jūsų mažiukas gulėjo savo lovelėje ir savo garsais reikalaudavo jūsų dėmesio, tupinėjote aplink jį, jis atrodė toks bejėgis. Tačiau laikas bėga greitai ir vaikiukas auga tiesiog akyse. Štai jis jau pats laiko galvytę, sėdasi, ropoja, stojasi, žengia pirmuosius žingsnelius. Net nepastebite, kaip šio judraus mažulėlio tampa pilni namai. Ir be abejo, pradedate galvoti, ar jūsų namai yra saugūs jūsų aplink besisukiojančiam vaikeliui.
Daugelis turbūt sutiks, jog tai, kas suaugusiajam atrodo visiškai saugu, aplinką tyrinėti pradedančiam vaikui taip nėra. Jis nori patirti viską savarankiškai. Jei jis gali įkišti pirščiukus į tarpdurį, taip ir padarys. Jei gali atidaryti stalčių, atidarys ir apžiūrės, ką mama su tėčiu jame laiko. Viskas taip nauja ir nepažinta! Tad siūlome sužinoti, kokių priemonių galite imtis, kad jūsų namai vaikučiui būtų saugesni.
Mažylis šmirinėja po kambarius. Jam būtina savo akimis pamatyti, kaip vonios kambaryje skalbiasi mama, kaip vyresnioji sesutė ruošia pamokas, ar kaip tėvelis darbo kambaryje taiso sugedusį lygintuvą. Šie atradimai tokie svarbūs, tačiau ir pavojingi – jei jis lengvai gali praverti duris. Kol kas jis nesupranta, kad užsiveriančios durys gali užgauti pirščiukus. Pasitelkę durų blokatorius, išvengsite vaikučio ašarų. Tokius blokatorius naudoti paprasta ir saugu – poroloninis vėžliukas tiesiog neleidžia durims užsiverti iki galo. Todėl ir pirščiukai liks sveiki.
Spintelėse laikome ne tik tokius nekenksmingus daiktus, kaip miltai, kruopos ar kiti maisto produktai, bet ir tokius, kurių mažyliui aptikti tiesiog negalima. Kiekvieno namuose yra buitinės chemijos priemonių – valiklių, šveitiklių, trąšų kambarinėms gėlėms ir panašių reikmenų. Tai tikrai ne tie daiktai, kuriuos mažylis galėtų tyrinėti, juk ne paslaptis, kad vaikučiams vienas iš svarbiausių pažinimo šaltinių yra burnytė. Jei turite tokių „slaptų” spintelių, prie kurių jūsų mažajam geriau nekišti nosies, jums pravers spintelių durelių blokatorius. Mažylis tokių spintelių tiesiog negalės atidaryti.
Prisiverti pirštukus vaikelis gali ne tik durimis, bet ir naršydamas po stalčius. Be to, jis gali išmesti stalčių ir susižeisti dar rimčiau. Jei turite lengvai prieinamų mažam vaikui stalčių, jums pravers stalčių blokatoriai. Jie apsaugo, kad stalčius neiškristų ir kad vaikutis neprisivertų jais pirštukų.
Namuose neišvengiame ir aštrių kampų, į kuriuos vaikutis lengvai gali užsigauti: stalai, staliukai, komodos, spintutės. Tokiu atveju padės kampukų apsaugos. Jos dedamos ant pavojingų kampų ir sušvelnina smūgį, į juos atsitrenkus.
Itin pavojingas dalykas namie – neapsaugoti elektros lizdai. Labai paprasta į juos įkišti virbalą ar kitą smailų daiktą. Norėdami apsaugoti vaikelį, galite naudoti elektros lizdų apsaugas. Rinkdamiesi tokias apsaugėles, atkreipkite dėmesį, ar jos pilnai uždengia rozetes, ar nuimamos ne taip jau lengvai, naudojant specialius saugos raktus.
Taigi, šie maži namų pagalbininkai padės jums paversti namus saugiais po juos zyliojančiam mažyliui bei jums išvengti streso.