Nuvelkamų automobilių nemažėja

Vairuotojų skambinimas pagalbos varpais, pasak teisėsaugininkų, visiškai nepagrįstas

Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) prieigos jau seniai tapo karo lauku. Čia ligoninės personalas kovoja su nedrausmingais vairuotojais, paliekančiais savo automobilius neleistinose vietose. Medikai į pagalbą pasitelkia policijos pareigūnus, todėl nenuostabu, kad pastarieji dažniausiai būna priversti atremti eismo dalyvių pykčio ir pagiežos atakas bei pasiteisinimus. Pastarieji, atvykstantys lankyti ligonių iš visos Lietuvos, labiau jaudinasi dėl artimųjų sveikatos, nei dėl draudžiamųjų kelio ženklų.

Piktinasi neradę mašinų

Į „Kauno dienos” redakciją vakar kreipęsi keli skaitytojai skundėsi, po vizitų Kauno klinikose neberadę savo automobilių. Viena moteris tikino į gydymo įstaigą su rimtais širdies sutrikimais atvežusi savo vyrą: „Kai išėjau ir pamačiau, kad nebėra mano automobilio, vos manęs pačios neištiko širdies priepuolis”. Paaiškėjo, kad visų sunerimusių piliečių transporto priemonės, stovėjusios draudžiamose vietose, policijos pareigūnų nurodymu buvo nuvilktos.

Vakar po pietų KMUK prieigose esančioje aikštelėje sutikti policijos pareigūnai patvirtino nuvilkę nemažai automobilių: „Pasižiūrėkite, kas čia dedasi. Mašinos paliekamos kur tik papuola, ir taip vyksta aplink visą ligoninės teritoriją. Ypač didelė netvarka čia būna ryte, todėl tenka ir nuvilkti automobilius, ir blokuoti jų ratus”.

Šiuo metu su teisėsaugininkais bendradarbiauja trys įmonės. Vienos iš jų – UAB „Autranspa” – direktorius Sigitas Danilevičius vakar teigė ypatingo darbo pagausėjimo nepastebėjęs: „Mūsų darbuotojai nuvilko vos tris automobilius. Dar maždaug tiek galėjo nuvilkti ir kitos įmonės. Nurodymą atvykti gavome iš policijos budėtojų, kurie tikriausiai vėl sulaukė kažkieno skundo”.

Vietoje dviejų litų – pustrečio šimto

S.Danilevičiaus teigimu, Kaune yra ir daugiau vietų, kur policija būna priversta imtis drastiškų priemonių ir nuvilkti netvarkingai paliktus automobilius. Tačiau bene atkakliausiai su nedrausmingais vairuotojais kovojama prie gydymo įstaigų, mat čia trukdoma pravažiuoti ir greitosios pagalbos automobiliams.

„Tokia tvarka priimta ne tik Kaune, bet ir Vilniuje bei kituose miestuose, o taip pat ir visoje Europoje. Būdamas užsienyje atkreipiau dėmesį, kaip svetur dirba kolegos. Turiu pasakyti, kad principai niekuo nesiskiria: jei automobilis stovi netvarkingai ir policijos pareigūnai tai užfiksuoja, tokia transporto priemonė nedelsiant būna nuvelkama”, – pasakojo S.Danilevičius, suskaičiavęs, kad Kaune už mašinos nugabenimą šeimininkas vėliau turi susimokėti apie šimtą litų, be to, dar užsitraukia ir pusantro šimto litų baudą už kelio ženklų nepaisymą.

Kultūros stoka

Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos Eismo priežiūros tarnybos viršininkas Alfonsas Tarasevičius užtikrino, kad vakarykštė situacija prie Kauno klinikų nebuvo niekuo išskirtinė: „Automobiliai iš ten nuvelkami kiekvieną dieną, nes antraip nebepravažiuotų joks kitas transportas. Klinikų personalas nuolat skundžiasi chaotiška eismo situacija įstaigos prieigose, kurią lemia akivaizdi vairuotojų kultūros stoka”.

Pareigūno teigimu, praėjusią savaitę ši problema buvo aptarta miesto Saugaus eismo komisijoje, kurios nariai jau artimiausiu metu ketina vykti į vietą ir bendromis pastangomis spręsti užsitęsusią problemą. Juolab kad KMUK kol kas laikoma bene karščiausiu miesto tašku, kur skubūs sprendimai yra tiesiog būtini. Nepaisant to, kad aplink gydymo įstaigą įsikūrusios šešios automobilių stovėjimo aikštelės, tikimasi ieškoti būdų, kaip dar labiau padidinti vietų skaičių atvykstančiųjų transportui ir supaprastinti eismo sistemą.

„Vairuotojai kone piktybiškai palieka automobilius, kur tik papuola. Jie nepaiso kelio ženklų ar horizontaliojo ženklinimo, draudžiančio sustoti bei stovėti, – kalbėjo A.Tarasevičius. – Keisčiausia, kad kone kiekvienas vairuotojas po to mėgina pasiteisinti, esą vežė vos ne mirtiną ligonį ir ypač skubėjo. Tačiau visi žinome, kur ligoninėje yra Priimamasis skyrius, be to, vežantieji sunkius ligonius gali įvažiuoti į teritoriją pro vartus”.

Pasak A.Tarasevičiaus, neradę savo automobilio, vairuotojai neturėtų pulti į paniką, o kreiptis į policiją, skambindami trumpuoju telefono numeriu 112. Budėtojai žino apie kiekvieną nuvilktą transporto priemonę arba užblokuotus ratus, todėl nedelsiant praneš, kur ir kaip reikia atsiimti savo mašiną arba ką daryti, kad jos ratai būtų atlaisvinti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.