Brangus remontas – kaip iš dangaus

Namų valdų pasipinigavimas peržengė visas ribas.

Daugiabučius namus administruojančios bendrovės ne tik iki šiol renka neteisėtais pripažintus mokesčius, bet pateikia dar daugiau nemalonių staigmenų. Gyventojai buvo šokiruoti sulaukę astronominio dydžio sąskaitų už remontą, kurio jie nepageidavo.

Remontas „iš oro“

Žardininkų gatvėje esančio daugiabučio namo gyventoja Liudmila Zilotina, gavusi sąskaitą už rugsėjo mėnesį, aiktelėjo.

„Net plaukai pasišiaušė pamačius, kokia suma priskaičiuota. Tai akivaizdus plėšikavimas“, – piktinosi moteris.

Ji ir kiti kaimynai stebėjosi sąskaitose įrašytomis sumomis. Trijų kambarių buto savininkams priskaičiuota mokėti po 1015 Lt, dviejų kambarių – 860 Lt, vieno kambario – 690 Lt.

Name gyvena apie 90 žmonių.

Tokios sąskaitos gyventojams pateiktos už namo blokų sujungimo siūlių remontą.

Tačiau žmonėms nesuprantama, kodėl namų valdų administracija nepasirūpino sukviesti susirinkimo ir pasitarti su gyventojais, išsiaiškinti, kaip ir kas bus daroma, kiek darbai kainuos, kas juos atliks.

Tą daugiabutį namą administruojančios įmonės „Buitis be rūpesčių“ direktorė Birutė Jevdokimenko „Klaipėdai“ tvirtino, kad apie remontą gyventojai buvo informuoti.

„Jau nuo vasaros sąskaitose už komunalines paslaugas buvo įrašytas raginimas atsiliepti tuos, kurių butų sienos pralaidžios vandeniui. Iš 27 butų gavome 11 jų savininkų prašymus. Remonto darbai atlikti praėjusį mėnesį. Iki šiol į mus skundais nesikreipė nė vienas žmogus“, – teigė vadovė.

Nesunku suskaičiuoti, jog remonto pageidavo vos 40 proc. namo gyventojų.

Pritarimas būtinas

Savivaldybės Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjas Gediminas Pocius patvirtino, jog namą administruojanti bendrovė gali inicijuoti bendrų konstrukcijų remontą tik tada, kai jos yra avarinės būklės.

„Namo administratorius, stebėdamas pastatą, taip pat gali nustatyti, jog reikia remontuoti, pavyzdžiui, stogą ar sienas. Tačiau apie tokią būtinybę privaloma informuoti gyventojus, pateikti preliminarią darbų kainą. Remontą galima pradėti tik gavus daugiau nei pusės gyventojų pritarimą“, – aiškino specialistas.

Tokia nuostata įrašyta ir Vyriausybės nutarime, kuriuo reglamentuojama, kokius mokesčius namo administratorius gali rinkti iš gyventojų.

Jame teigiama, kad buto savininkas neprivalo sumokėti išlaidų, dėl kurių jis nėra davęs sutikimo.

Ši nuostata negalioja tik tada, kai remontas atliekamas vykdant privalomus statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Kitaip tariant, kai kuri nors namo konstrukcija yra avarinės būklės arba kelia grėsmę.

Namo būklės ekspertizę gali atlikti tik namų valdų pasamdyta atestuota įmonė.

Bendrovės „City service“, kuriai priklauso namų valda „Buitis be rūpesčių“, Rinkų vystymo departamento direktorius Vytautas Turonis teigė, kad daugiabučius administruojanti įmonė nelaukia, kol namas taps avarinės būklės, ir imasi remonto darbų anksčiau.

„Siūlės – labai svarbi namo konstrukcinė dalis. Netvarkomos jos gali nepataisomai pabloginti namo būklę. Neabejoju, kad remontas buvo būtinas“, – sakė V.Turonis.

Jo manymu, gyventojai ne visada nori suprasti, kad namą reikia prižiūrėti. Jie neva rūpinasi, kad tik reikėtų kuo mažiau mokėti.

Skundų nesuprato

Gyventojai piktinosi ir tuo, jog už remontą priskaičiuotą sumą jie turi sumokėti iš karto, o ne dalimis.

„Žmonės jau informuoti, kad suskaičiuotą sumą gali išsimokėti dalimis iki šių metų pabaigos. Tie, kas negali, turi kreiptis į mus su prašymu atidėti mokėjimą kitiems metams“, – aiškino B.Jevdokimenko.

Apie galimybę atidėti mokėjimą kitiems metams namo gyventojai tikino negirdėję.

Be to, žmonės abejoja ir atliktų darbų kokybe. Plyšiai tarp blokų, jų teigimu, užpildyti blogos kokybės hermetiku, kuris, praėjus kelioms savaitėms nuo darbų pabaigos, vis dar nesustingęs ir tepus.

B.Jevdokimenko teigė, kad rangovo samdytas ekspertas patvirtino remontui naudotų medžiagų tinkamumą ir darbų kokybę. Su eksperto išvadomis gyventojus žadama supažindinti artimiausiu metu.

Remontą atlikusios įmonės savininkas Vidmantas Atas gyventojų pretenzijų nesuprato.

„Nesąmonė. Gyventojai nieko kito neveikia, tik skundžiasi. Visame mieste darbai atliekami vienodai. Viskas ten yra gerai. Hermetinė medžiaga laikui bėgant sukietės. Pagal statybos normatyvus siūlių sutvarkymui suteikiama penkerių metų garantija. Turėtų laikyti net dešimt metų“, – tvirtino V.Atas.

Naikins ar įteisins?

Laikydami rankose plakatus su užrašu „Apginkite nuo plėšikų „Buitis be rūpesčių“, gyventojai teigė už remontą nemokėsiantys ir teisybės ieškosiantys teisme.

Savivaldybė ne kartą ragino gyventojus nemokėti ir neteisėtais pripažintų mokesčių.

„Klaipėdiečiai galėtų kreiptis ir į teismą dėl neteisėtų mokesčių. Šis galų gale išaiškintų, kas yra kas“, – „Klaipėdai“ yra sakiusi savivaldybės administracijos direktorė J.Simonavičiūtė.

Per šiuos metus buvo išaiškintas ne vienas neteisėtas mokestis, kuriuos iš gyventojų rinko, o kai kuriuos ir teberenka namų valdos.

Klaipėdiečiai vis dar verčiami mokėti neteisėtais pripažintus mokesčius už kiemų priežiūrą, šienavimą, skaičiavimo paslaugas.

Tačiau savivaldybė žada, jog iki šių metų pabaigos šie mokesčiai gyventojams bus panaikinti.

Už kiemų priežiūrą namų valdoms bus mokama iš miesto biudžeto, kitaip tariant, iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Skaičiavimo mokesčio teisėtumas kelis mėnesius bus narpliojamas dvišalėse komisijose.

Darbo grupės vadovė, Finansų skyriaus vedėja Aldona Špučienė teigė, jog išvados bus pateiktos kitą savaitę.

Ji nenorėjo sakyti, ar tas mokestis galiausiai bus panaikintas, ar įteisintas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

2 komentarai į "Brangus remontas – kaip iš dangaus"

  1. daugiabucio gyventoja

    KAIP TOS TARPBLOKINES SIULES TVARKOMOS, kOKIOS TURI BUTI MEDZIAGOS? GAL KAS NORS GALI APRASYTI KAIP ISTUKRUJU TURI BUTI TVARKOMOS TARPBLOKINES SIULES.

  2. BUTO SAVININKAS

    VISOS MEDŽIAGOS PIGIOS, SKYSTO STIKLO 1,5 LITRO 2,8 LITO, CEMENTAS GILUMINIS GLAISTAS, KLIJAI IR PUTOS – NEDAUG KAINUOJA, MAN 15 METRĖ SIŲLIŲ HERMETINIMAS – MEDŽIAGOS IR100 LITŲ NEKAINAVO, O UŽ KRANO KAŠĖ 50 LITŲ SUPLOJAU -TAIGI MIELIEJI- NEBŪKITE MAUSTOMI IR LUPAMI RUNKELIAI, RUNKELIAI, RUNKELIAI- KAS DUODASI TĄ IR PLĖŠIA— VALIO

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.