„Ekraną” Airijoje išgelbės tik stebuklas

Vakar beveik visas „Aukštaitijos” sporto komplekso stadiono tribūnas užpildę žiūrovai Panevėžio „Ekrano” triumfo pirmosiose UEFA taurės turnyro pirmojo kvalifikacinio etapo rungtynėse nesulaukė. Panevėžio futbolininkai rezultatu 0:2 (0:1) pralaimėjo geriausiai Airijos komandai Korko „Cork City FC” ir, norėdami patekti į kitą taurės etapą, atsakomajame mače išvykoje turės padaryti mažą stebuklą.

Įvarčiai po „Ekrano” klaidų

Pirmosiomis susitikimo minutėmis ekraniečiai atrodė kiek sutrikę, tačiau greitai sugebėjo atsikratyti baimės. Jau 5-ąją minutę po „Ekrano” kapitono Manto Savėno baudos smūgio airių baudos aikštelėje kilo sumaištis, bet svečiams ji baigėsi laimingai.

Po 4 minučių ekraniečiai turėjo puikią progą išsiveržti į priekį, tačiau į baudos aikštelę įsiveržęs ir maždaug iš 15 metrų labai efektingai smūgiavęs Giedrius Tomkevičius pataikė į vartų virpstą. Šeimininkų ataka buvo labai graži, bet įvarčiui įmušti tikslumo šiek tiek pritrūko.

Iškart po šio momento nuo žemės atsikelti nepasisekė „Cork City FC” vartininkui Michael Devine: jis susižeidė, kai į jį griūdamas pataikė panevėžietis. Netrukus vartininkas buvo priverstas palikti aikštę, ir airių vartų ginti stojo Phil Harrington.

Po šių epizodų „Ekrano” žaidimas tapo kur kas pasyvesnis, ir varžovai ėmė tuo naudotis. Surengę kelias atakas, vienoje jų netrukus pasiekė tikslą – pelnė įvartį. 25-ąją minutę Roy O‘Donovan įsiveržęs į baudos aikštelę pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Ekraniečių vartininkas galėjo atremti smūgį, tačiau laiku nesureagavo.

Po kelių minučių airiai vėl surengė pavojingą išpuolį, bet šįkart kamuolys praskriejo šalia vartų.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos įsimintinų momentų nebepavyko sukurti nė vienai ekipai, taigi sužaidus pusę susitikimo laiko minimaliu rezultatu 1:0 pirmavo svečiai.

Antrąjį kėlinį ekraniečiai pradėjo geriau. Jie ėmė vis dažniau ir pavojingiau atakuoti, deja, baigiamosiose atakų stadijose vis pritrūkdavo tikslumo.

50-ąją minutę šalia baudos aikštelės buvo pargriautas M.Savėnas. Jis pats mėgino realizuoti baudos smūgį, bet kamuolys praskriejo netoli virpsto.

Po penkių minučių jau airiai galėjo padidinti persvarą. Vienas prieš „Ekrano” vartininką išbėgo John O‘Flynn, tačiau uždelsė ir nieko pavojingo nebesurezgė.

Kėliniui įpusėjus neblogus šansus įvarčiui turėjo Povilas Lukšys bei Vitalijus Kavaliauskas, deja, jiems pritrūko tikslumo.

Pačią realiausią progą išlyginti rezultatą antrajame kėlinyje „Ekranas” turėjo 77-ąją minutę. V.Kavaliauskas perkėlė kamuolį per vartininką, tačiau šis praskriejo prie vartų, o ištaisyti savo klaidos ekranietis nebespėjo.

Likus minutei iki pagrindinio susitikimo laiko pabaigos pavojingai iš baudos aikštelės smūgiavo Gediminas Paulauskas, bet vietoje atsidūręs airių vartų sargas pirštų galais numušė kamuolį.

90-ąją minutę po itin apmaudžios „Ekrano” vartininko Arvydo Skrupskio klaidos į šeimininkų vartus krito dar vienas įvartis. George O‘Callaghan smūgiuotą kamuolį A.Skrupskis atmušė, bet šis, atsimušęs į viršutinį vartų virpstą, vis tiek įkrito į vartus.

Paskutinę susitikimo minutę ekraniečiai labai susikomplikavo savo padėtį prieš liepos 28-ąją Korke vyksiančias atsakomąsias rungtynes.

Rungtynių statistika

„Ekranas” – „Cork City” 0:2 (0:1). Panevėžio KKSC stadionas. 3000 žiūrovų. Teisėjas – M.Vuorela (Suomija). Įvarčiai: 25 min. – R.O’Donovan, 90 min. – G.O’Callaghan („Cork City”). Įspėjimai: G.O’Callaghan („Cork City”).

„Ekranas”: A.Skrupskis, A.Klimavičius, A.Banevičius (46 min. – D.Saulėnas), G.Paulauskas, A.Skroblas, M.Savėnas, M.Gardzijauskas, D.Galkevičius (71 min. – V.Mižigurskis), G.Tomkevičius, V.Kavaliauskas, P.Lukšys.

„Cork City”: M.Devine (14 min. – P.Harrington), D.Murphy, A.Benett, G.O’Halloran, D.Murray, J.O’Flynn (44 min. – D.Behan), G.O’Callaghan, R.O’Donovan, J.Gamble, N.Horgan, L.Kearney (90+2 min. – B.Woods).

Panevėžiečiai kovos iki galo

„Padovanojome varžovams antrąjį įvartį, todėl atsitiesti Airijoje dabar bus labai sunku. Kovosime iki galo ir vyksime į Korką pergalės. Turime dvi savaites ištaisyti klaidas, todėl stengsimės kuo produktyviau tai atlikti”, – po rungtynių sakė „Ekrano” vyriausiasis treneris Virginijus Liubšys.

Treneris apgailestavo, kad Giedriui Tomkevičiui susitikimo pradžioje nepavyko įmušti įvarčio, kai kamuolys atsitrenkė į virpstą. „Jei tada būtume pasiekę įvartį, žaidimas galėjo pakripti visiškai kitaip”.

V.Liubšys taip pat padėkojo gausiai palaikyti komandos susirinkusiems aistruoliams ir dar kartą apgailestavo, jog nepasisekė jų nudžiuginti. „Visi turėjo progą pamatyti stipriausią airių ekipą ir susipažinti su šios šalies futbolu. Sveikinu varžovus puikiai sužaidus ir išnaudojus progas. Norėčiau pagirti puikiai sužaidusį varžovų komandos dešimtąjį numerį”.

Pagyrų „Ekrano” strategas negailėjo antrojo įvarčio autoriui G.O‘Callaghan.

„Cork City FC” komandos vyriausiasis treneris Damien Richardson buvo labiau patenkintas pasibaigusio susitikimo rezultatu. „Svarbiausia išlaukti tinkamo momento ir sėkmingai išnaudoti varžovų klaidas. Tai ir padarėme. Pradėjome ramiai ir neskubėdami išlaukėme savo šanso. Toks yra futbolas, tai intelektualus žaidimas, kuriame puldamas stačia galva į priekį nieko nepadarysi, reikia kantrybės”.

Airių strategas gyrė, jo manymu, geriausiai sužaidusius J.O‘Flynn ir G.O‘Collaghan.

Paklaustas, ar neišmušė iš vėžių vartininko trauma pačioje susitikimo pradžioje, strategas teigė: „Pirmasis mūsų vartininkas yra kur kas pajėgesnis už kitus, todėl turėjome pagrindo nerimauti, kai jis turėjo palikti aikštę, bet džiaugiuosi, kad išsaugoti vartus „sausus” pasisekė ir Harringtonui”.

Airis džiaugėsi, kad šiame mače jie žengė didelį žingsnį kito taurės etapo link. „Būtų patenkinusios ir lygiosios, bet šis rezultatas idealus, vertinant, ką galėjome pasiekti varžovų aikštėje”.