Per dažnai ant svarstyklių lipantis žmogus išsiduoda sergąs
Svertis taip pat reikia išmokti. Svarbu nedaryti to per dažnai ir nelipti vis ant kitų svarstyklių.
Svoris skiriasi
Šiandien retas žmogus patenkintas savo kūno svoriu. Antsvoris tampa vis didesne problema te tik tarp vyresnių žmonių, bet ir tarp jaunimo ar vaikų.
Daugeliui svorio metimas susijęs ne tik su grožiu. Atsikratyti antsvorio savo pacientams medikai primygtinai rekomenduoja dėl daugelio ligų – diabeto, širdies ir kraujagyslių, stuburo ir sąnarių problemų. Pacientai stengiasi atsikratyti svorio ir džiaugiasi kasdien pamatę rezultatus ant svarstyklių skalės.
Tačiau užlipus vis ant kitų svarstyklių ne vieną gali ištikti lengvas šokas, kai skalė parodo keliais kilogramais daugiau, nei buvo vakar ar prieš savaitę.
Pastebėję, kad visos svarstyklės rodo skirtingą svorį, ne vienas ima abejoti ir svarstyti, kurios iš jų nemeluoja ir nuo ko tai priklauso.
Ant svarstyklių – rytą
Dietologų nuomone, tragedijos dėl to daryti nereikia, tereikia išmokti svertis. Metantiems svorį geriausia namie turėti vienas svarstykles ir pagal jas kontroliuoti svorio pokyčius.
Gydytoja dietologė Teodora Kupšienė pasakojo, kad geriausia svertis rytą, nevalgius ir tik su apatiniais drabužiais.
Reguliariai lipant ant svarstyklių derėtų nusistatyti tas pačias sąlygas. „Jeigu vieną kartą svėrėtės išsituštinę, tai ir kitą kartą reikia svertis tik išsituštinus”, – svorio kontrolės subtilumus aiškino dietologė.
Perka brangiausias
Parduotuvės „Topo centras” konsultantė Daiva Salostejienė pasakojo, kad abejodami svarstyklių kokybe pirkėjai dažniau renkasi pačias brangiausias svarstykles, tikėdamiesi kuo tikslesnių rezultatų.
Tačiau, pasak konsultantės, visos svarstyklės turi nedidelę paklaidą.
Pigesnės mechaninės svarstyklės turi apie vieno kilogramo paklaidą, elektroninės ir modernios svarstyklės gali apsirikti šimtu gramų. Tikslų kūno svorį rodančių aparatų nėra.
Konsultantai parduotuvėje svarstyklių tikslumą matuoja sverdami kavos pakelį, kurio svoris yra jau nustatytas.
„Nors ant dešimties svarstyklių dėtume tą patį pakelį, jos visos rodytų skirtingą svorį”, – tikino D.Salostejienė.
Tiesa, naujos ir pačios brangiausios svarstyklės gali ne tik parodyti svorį, bet ir apskaičiuoti kūno masės indeksą, vandens ir riebalų kiekį organizme.
Signalizuoja apie ligą
Dietologės T.Kupšienės nuomone, žmogui, labai prižiūrinčiam savo kūno pokyčius, užtenka svertis vieną kartą per savaitę.
Jeigu ant svarstyklių lipama kasdien arba net kelis kartus per dieną, tai labai rimtas ligos signalas. Vertėtų susirūpinti ir tuo atveju, jeigu šeimos narys vengia valgyti kartu su visais arba po valgio iš karto nuskuba į tualetą.
„Tai gali būti anoreksijos ar bulimijos požymiai. Šių ligų gydymui prireiks ne vieno, o visos komandos gydytojų pagalbos”, – įspėjo T.Kupšienė.
rasoma, kad žmogui, labai prižiūrinčiam savo kūno pokyčius, užtenka svertis vieną kartą per savaitę- esu skaiciusi, kad tokiu atveju idealu butu svertis kasdien, ir net du kartus per diena!