Susitraukusi „Infobalt” įdomi ne IT verslo galiūnams

Šiemet didžiausioje šalies informacinių technologijų parodoje dalyvaus vos ne perpus mažiau įmonių nei pernai.

Organizatoriai pastebi, kad parodoje vis gausiau dalyvauja ne informacinių technologijų, bet kitu verslu užsiimančios įmonės.

Planuojama, kad šiemet tryliktą kartą rengiamoje „Infobalt” dalyvaus apie 70 bendrovių. Pernai dalyvių skaičius siekė apie 130 įmonių. Naujasis „Infobalt” direktorius Edmundas Žvirblis sako, kad paroda šiais metais, kaip ir anksčiau, bus padalyta į dvi dalis – verslui skirtas informacinių technologijų ir telekomunikacijų (ITT) sprendimų forumas, o masiniam lankytojui bus organizuojama mugė. Parodos plotas šiais metais sieks maždaug tūkstantį kvadratinių metrų ir bus maždaug trigubai mažesnis nei parodos „Infobalt 2005”, kai jis siekė 3 tūkst. kvadratinių metrų.

„Nematome nieko tragiško. ITT parodos mažėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, nes įmonėms galimybę pristatyti savo produktus ir paslaugas suteikia internetas, vyksta virtualios parodos”, – sakė asociacijos „Infobalt” viceprezidentas Romualdas Krukauskas. Pasak jo, tikimasi, kad šiais metais parodos dalyvių skaičius nusistovės ir tolesniais metais keisis mažai.

„Infobalt” tikisi, kad parodą šiemet aplankys nuo 40 tūkst. iki 100 tūkst. lankytojų. Pernai jų sulaukta 40-50 tūkstančių.

Palyginti su praėjusiais metais, maždaug perpus sumažintos ir parodos bilietų kainos. Jų bus galima įsigyti ir internetu. Bilietų kaina – 6 litai. Šiais metais nuolaidų nebus nei studentams, moksleiviams, nei mokytojams.

„Nemokamas pyragas neskanus. Norėdami dalyvauti parodoje, lankytojai patys turės ieškoti nuolaidų kuponų, kuriuos galima rasti specializuotuose žurnaluose ir kai kuriuose dienraščiuose”, – sako Žvirblis.

„Infobalt” direktorius pastebi, kad šiais metais kaip niekad gausu įmonių, kurių pagrindinė veikla nėra susijusi su informacinėmis technologijomis. Pavyzdžiui, šiais metais parodoje dalyvauja tokios įmonės kaip „Kauno aerouostas”, „Oro navigacija”, Valstybinė kelių direkcija, „Šviesa”, „Hansabankas” ir kt.

Kauno aerouosto generalinis direktorius Kęstutis Cucėnas, sako, kad jų įmonė parodoje pristatys masiniam vartotojui sukurtą mobiliojo interneto puslapį. „Puslapio kurti nesamdėme nė vienos informacinių technologijų bendrovės, jį sukūrė įmonėje dirbantis specialistas. Lietuvoje tapome pirmuoju oro uostu, kuris informaciją keleiviams (skrydžių tvarkaraščius ir kt.) pateiks mobiliajame telefone”, – sako Cucėnas.

Parodoje bus galima susipažinti su elektroninėmis valdžios paslaugomis. „Sodra” pristatys jau veikiančią paslaugą „E-Sodra”, nes iki 2007 metų pabaigos planuojama perkelti į internetą visas paslaugas. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) parodoje pristatys preliminariai užpildytos deklaracijos sprendimą.

„Infobalt” projektų vadovas Gintaras Krušinskas pabrėžia, kad didžiosios ITT bendrovės šiais metais parodą stebi iš šalies, o valstybės įmonių gausa parodoje tik parodo, kad valstybinis sektorius įgavo pagreitį, o vartotojai jau pasirengę naudotis elektroninėmis paslaugomis. Šiais metais parodoje nedalyvaus „Bitė Lietuva”, „Tele2”, „Alna” ir kitos didžiosios Lietuvos ITT bendrovės. TEO LT taip pat žada dalyvauti iš dalies.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.