LKL arenose – atkaklios ir intriguojančios dvikovos

„Atlete” debiutavo dukart olimpinių žaidynių prizininkas ir Europos vicečempionas D.Lukminas

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) „Mažeikių naftos” čempionate į lyderius išsiveržė kauniečio Ramūno Cvirkos treniruojama „Panevėžio” ekipa, iškovojusi tris pergales iš tiek pat galimų. Šeštadienį po atkaklios kovos panevėžiečių pranašumą svečiuose 70:77 turėjo pripažinti Kauno „Atleto” krepšininkai.

Kol kas nepralaimėjusios yra dar trys komandos, sužaidusios tik po vienas rungtynes – Kauno „Žalgiris”, Vilniaus „Lietuvos rytas” ir „Sakalai”.

Veteranas rodė pavyzdį

„Atleto” krepšininkai įnirtingai priešinosi sėkmingai LKL čempionatą pradėjusiai „Panevėžio” ekipai. Pirmuosius du kėlinius aikštės šeimininkai turėjo persvarą, tačiau rankų nenuleidę kauniečiai po didžiosios pertraukos pradėjo artėti prie varžovų. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui komandas skyrė jau tik 4 taškai – 58:54. 38-ąją minutę „Atletas” priartėjo iki 69:72, prasidėjus paskutiniajai minutei Valdas Dabkus vienu taikliu baudos metimu sumažino „Atleto” deficitą iki 70:72. Vis dėlto panevėžiečiai tiksliau sužaidė lemiamas atakas ir nugalėjo 77:70.

„Apmaudu, kad sugebėję atsitiesti nepajėgėme išplėšti pergalės. Paskutiniąją minutę turėjome žaisti be pražangų limitą išnaudojusio pagrindinio įžaidėjo Lino Juknevičiaus, tai irgi turėjo įtakos galutiniam rezultatui, – sakė „Atleto” žaidžiantysis treneris asistentas Singaras Tribė. – Gerai nors tiek, kad mūsų komandos žaidimas, palyginti su čempionato startu, gerėja, jau geriau ginamės, darome mažiau klaidų. Tik dar reikia taikliau mesti baudas – Panevėžyje jų prametėme 14″.

Greitai 36-ąjį gimtadienį švęsiantis S.Tribė rodė puikų pavyzdį jaunesniems komandos draugams – 29 efektyvumo balus surinkęs puolėjas tapo naudingiausiu turo žaidėju.

„Atlete” šeštadienį debiutavo 38 metų Darius Lukminas. Dukart olimpinių žaidynių prizininkas, Europos vicečempionas, triskart LKL čempionas su Kauno „Žalgiriu” bus labiausiai tituluotas LKL krepšininkas. Tačiau sugrįžimas į LKL čempionatą po devynerių metų jam nebuvo sėkmingas.

Kėdainiuose prireikė pratęsimo

Šiauliuose kvepėjo pirmąja čempionato sensacija – „Šiaulių” ekipa tik paskutinėmis sekundėmis 77:79 nusileido be pagrindinio įžaidėjo Roberto Štelmaherio žaidusiems „Lietuvos ryto” krepšininkams. Įnirtinga kova aikštėje vyko beveik visas 40 minučių.

Paskutinįjį kėlinį LKL čempionų titulą ginantis „Lietuvos rytas” buvo išsiveržęs į priekį dviženkliu taškų skirtumu, tačiau „Šiauliai” kovėsi iš paskutiniųjų ir vis mažino atotrūkį. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3 sekundes Tomas Delininkaitis pataikė abi baudas ir padidino savo komandos persvarą iki 5 taškų. Per likusį laiką Aurimas Kieža dar spėjo pataikyti tritaškį, bet sunkią pergalę šventė „Lietuvos rytas”.

Dramatiškiausiose turo rungtynėse Kėdainiuose tarp „Nevėžio” ir „Sūduvos” prireikė pratęsimo. „Sūduvai” iškovoti pirmosios pergalės neleido 26 klaidos ir netaiklūs baudų metimai (13/30). „Nevėžis” įsirašė antrąją pergalę 82:77.

Ką liudija statistika

„Panevėžys” – „Atletas” 77:70 (25:15, 15:17, 18:20, 19:18). „Panevėžiui” taškus pelnė: N.Varnelis ir G.Jankauskas po 16, Š.Vėlius ir M.Pociukonis po 12, G.Vileita 10, P.Počiuipa 8, R.Globys 3 (T.Gaidamavičius, P.Staškūnas, V.Trepočka, J.Kaziliūnas); „Atletui”: S.Tribė 19 (9/10 dvitaškių, atkovojo 11 kamuolių, 1 blokas), R.Trakimas 18 (atkovojo 11 kamuolių), L.Juknevičius 12, M.Simonavičius 8, V.Dabkus 7, D.Dimavičius 4, D.Lukminas (4 rezultatyvūs perdavimai) 2 (L.Pečiukaitis). Taiklumas: dvitaškiai – 23/41 (56 proc.) ir 21/40 (52), tritaškiai – 4/17 (23) ir 3/19 (15), baudos – 19/28 (68) ir 19/33 (57). Atkovota kamuolių 39 ir 38, perimta 1 ir 7, klaidų 11 ir 9.

„Nevėžis” – „Sūduva” 82:77 (11:21, 17:16, 19:16, 26:20, 9:4). „Nevėžiui” daugiausia taškų pelnė: M.Sakalauskas 18, G.Sirutavičius 17, A.Aleksandrovas 15/”Sūduvai”: V.Gabšys 27, M.Tamušauskas 13, D.Lubys 11.

„Šiauliai” – „Lietuvos rytas” 77:79 (23:21, 15:20, 14:21, 25:17). V.Pauliukėnas 15, A.Kieža 13, M.Ruikis 12/A.Emetas 17, M.Lukauskis 16, A.Šležas ir M.Petravičius po 12.

„Neptūnas” – „Panevėžys” 81:87 (18:26, 19:17, 23:15, 21:29). D.Zavackas 21, M.Anisimovas 19, R.Dorsis 13/T.Gaidamavičius 31, N.Varnelis 16, G.Vileita 11.