Po skambios FNTT operacijos – iškalbinga tyla

Triukšmingai FNTT pareigūnų ir ginkluotų „Aro” policininkų sulaikyti uostamiesčio verslininkai, į laisvę paleisti labai tyliai, be pinigų ir dokumentų.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnų nurodymu uostamiestyje sulaikyti AB „Laivitė” generalinis direktorius Michailas Mančinskis ir firmos „Aeronika” direktorius Igoris Štutas praėjusį penktadienį paleisti be sulaikymo metu demonstruotos pompastikos.

Kuo konkrečiai įtariami minėti klaipėdiečiai, neatskleidžiama. Tačiau jų suimti neprašyta.

Anot Generalinės prokuratūros pranešimo, vyksta tyrimas 2005 metų gruodį iškeltoje baudžiamojoje byloje dėl UAB „Fishlita”, priklausančios AB „Laivitė”, neteisėtos Europos Sąjungos SAPARD paramos lėšų gavimo.

Tikėjosi pasipriešinimo?

Nei FNTT, nei Generalinė prokuratūra nekomentuoja, kodėl beveik metus trunkančiame tyrime buvo būtina tokia drastiška, nevienareikšmiškai įvertinta teisėsaugininkų operacija.

Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras” vadas Viktoras Grabauskas sako, kad jo vyrai buvo pasitelkti neva dėl įtarimų, jog vienas iš sulaikytų klaipėdiečių turi savigynai išduotą ginklą bei nenorint konfliktų su „Laivitės” teritoriją saugančia privačia saugos tarnyba.

M. Mančinskis ir I. Štutas paleisti į laisvę be pinigų ir dokumentų. Kai jie teisėsaugininkų paprašė parvežti į vietą, kur buvo sulaikyti, iš jų tik pasijuokta ir liepta kuo greičiau dingti iš akių.

Klaipėdiečiai sakė negalintys suprasti, kam buvo reikalingas jų sulaikymas, kuriame dalyvavo „Aras”. Pareigūnai M. Mančinskui teigė, kad neva jį sunku surasti, nors jis kasdien būna darbe. I. Štutas sulaikytas, kai atsitiktinai užsuko pas M. Mančinskį.

„Aš ir mano įmonė neturi nieko bendro su ES parama, nei su „Laivite”. Man pareikšti įtarimai prilygsta šizofreniko svaičiojimams. Aš tai vertinu kaip spaudimą, kuris daromas pasitelkus valstybines institucijas. Gal mums taip duodama suprasti, kad einame ne ta kryptimi ir nesidaliname pinigais su kuo reikia”, – piktinosi I. Štutas.

Kaltina konkurentus

FNTT reidas uoste įgavo dar keistesnį atspalvį, kai prabilta, kad tikrasis teisėsaugininkų taikinys – pagrindinis „Laivitės” akcininkas ir bendrovės valdybos pirmininkas Konstantinas Kovalis, pasitraukęs į Ispaniją.

Neva iš UAB „Fishlita” skirtų puspenkto milijono litų ES paramos milijonas buvo pervestas į šiam klaipėdiečiui priklausančią neapmokestinamąją įmonę ir vėliau išgryninti.

Teigiama, kad net svarstoma galimybė kreiptis į teismą dėl K. Kovalio Europos arešto orderio išdavimo.

Šiuo metu Čekijoje atostogaujantis K. Kovalis neslėpė esąs priblokštas šių žinių.

„Visus metus tie patys FNTT pareigūnai vaikščiojo po „Laivitę”, kalbėjo su darbuotojais. Net su Mančinskiu jo kabinete kavą bei arbatą gėrė, ir staiga užgriūva su „Aru”. Kodėl? Baigėsi terminas, ir jie puikiai supranta, kad neturi su kuo eiti į teismą. Nėra jokių įrodymų, todėl jie ir viešumo, žiniasklaidos bijo. Reikia atidirbti pinigus ir bet kokiomis priemonėmis pratęsti bylą – tyrimas kaip tik turėjo baigtis spalio 4 dieną.

Nebijau pasakyti, kad man buvo pasiūlyta susimokėti, ir viskas būtų pasibaigę, priešingu atveju žadėjo „Maski šou”. Jį ir surengė. Tačiau aš pasakiau, kad nemokėjau banditams, nemokėsiu ir teisėsaugininkams”, – sakė K. Kovalis.

Jo nuomone, visa šita istorija – konkurentų darbas: „Kažkam nepatinka, kad „Fishlitos” žuvies perdirbimo gamykla pelningai dirba. Aš galiu labai atsakingai pareikšti, kad jokių ES pinigų pavogta nebuvo. Juk į įmonę ir ministrė Prunskienė buvo atvažiavusi, ir už žuvininkystės sektorių atsakingas ES komisaras Jose Borgas. Jis net pabrėžė, kad ši gamykla – labai geras ES fondų skirtų lėšų investavimo pavyzdys.”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.