Valikliai – namų pagalbininkai

Kas dieną vis daugėja ir atsiranda naujų namų švarinimui skirtų priemonių. Nebereikia langų brūžinti šlapiais laikraščiais, parudusios vonios paviršių braižyti grubiais šveitikliais. Tik kaip gausoje išsirinkti kokybiškiausias priemones ir kaip tinkamai jomis naudotis, kad jos taptų tikrais namų pagalbininkais?

Pabandysime atsakyti

į kelis dažniausiai iškylančius klausimus

Kuo tirštasis valiklis skiriasi nuo kitų įprastų tualeto valymo priemonių?

Kiti tualeto valikliai taip gerai nenaikina bakterijų, kaip tirštasis. Paprastai tai būna specialūs gaminiai, kurių pagrindinė paskirtis yra ne higiena, o naikinti nemalonų kvapą ir šalinti kalkių nuosėdas. Skirtingai nuo įprastų tualeto valiklių, tirštasis valiklis ne tik valo ir gaivina orą, bet ir naikina bakterijas ir šalina dėmes ir tualete, ir kitose namų vietose.

Ar tirštasis valiklis veikia vonioje atsirandantį pelėsį?

Aktyvioji tirštojo valiklio medžiaga natrio hipochloridas labai aktyviai veikia pelėsį ir sporas. Jau žinoma, kad drėgnose namų vietose esantis pelėsis gali pabloginti žmogaus sveikatą. Daugelis pelėsio (grybelio) sporų veikia alergiškai – sukelia kosulį ir dusimą, perštėjimą, junginės uždegimą, o retkarčiais netgi sunkius astmos priepuolius. Norint apsisaugoti nuo šių nemalonių pojūčių, reikia nuolat naikinti pelėsį vonioje ir kitose drėgnose vietose.

Ar galima tirštojo valiklio pilti į lauko nutekamuosius vamzdžius?

Tirštąjį valiklį galima naudoti lauko ir buitiniuose nutekamuosiuose vamzdžiuose nemaloniam kvapui pašalinti. Beje, kaip ir kitų buitinių cheminių medžiagų, jo negalima pilti į tuos lauko nutekamuosius ar lietaus vandens surenkamuosius vamzdžius, iš kurių vanduo nepatenka į vandens valymo įrenginius. Šiaip ar taip, tokio tipo nutekamuosiuose vamzdžiuose nemalonaus kvapo nebūna, nes juose nėra užsistovėjusių organinių medžiagų. Nutekamuosiuose vamzdžiuose susidariusius kamščius geriausia šalinti rankiniu būdu.

Ar galima tirštuoju valikliu pašalinti vamzdžiuose susidariusius kamščius?

Tirštasis valiklis gali pravalyti ne visus užsikimšusius vamzdžius. Jeigu ilgą laiką nevalytus vamzdžius užkemša bakterijos, tirštasis valiklis efektyviai jas sunaikins ir pašalins nemalonų kvapą. Jeigu vamzdžiuose susidarę kamščiai yra kitokie, pvz., susikaupę žmogaus plaukai ar kietos atliekos (vaisių kauliukai ar sėklos), valiklis ne visada juos gali pašalinti.

Ar tirštasis valiklis gali pakenkti buitiniams vamzdžiams?

Ne, tirštasis valiklis nekenkia nuotėkų ar buitiniams vamzdžiams, nes jie gaminami iš atsparių cheminiam poveikiui medžiagų.

Ar pavojingas valiklio kvapas?

Valiklio kvapas nėra pavojingas, tačiau, kaip ir kitas medžiagas naudodami, jeigu pajutote, kad kvapas ima erzinti, geriau atsidarykite langą. Jei laikysitės valiklio naudojimo instrukcijų, jo kvapas nekels jokių problemų. Astma sergantys žmonės turėtų nevartoti neskiesto valiklio, kaip ir kitų stiprų kvapą turinčių medžiagų.

Ar galima tirštąjį valiklį maišyti su kitomis medžiagomis?

Kaip aiškiai nurodyta etiketėje, tirštojo valiklio negalima maišyti su kitomis medžiagomis, kadangi dėl jose esančių sudedamųjų (pvz., rūgštinių) dalių gali išsiskirti pavojingų dujų (chloro).

Ar valikliai kenkia aplinkai?

Aktyvioji valiklio medžiaga natrio hipochloritas jau daugiau nei 200 metų yra naudojama kaip buitinė dezinfekavimo priemonė. Per tą laiką nebuvo nustatyta jokio didesnio šios plačiai vartotos medžiagos neigiamo poveikio aplinkai. Kaip ir vartojant kitas medžiagas, norint pasiekti paties geriausio rezultato, būtina laikytis etiketėje nurodytų dozavimo instrukcijų. Chloro turinti valiklio sudedamoji medžiaga natrio hipochloritas labai greitai beveik visiškai suskyla į paprastą druską ir deguonį (arba vandenį). Susidarę šalutiniai chloro produktai yra tie, kurių ir taip būna vandenyje, kadangi visas iš čiaupų bėgantis vanduo yra chloruojamas, kad būtų tinkamas gerti. Tokie šalutiniai chloringi produktai paprastai yra mikroorganizmų suskaidomi ir nesikaupia.

Parengė Sidona Narijauskienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.