Norint originaliai papuošti namus, nebūtina pirkti brangių daiktų.
Savaitgalį juk norisi atsipalaiduoti po sunkios savaitės ir kartu atnaujinti namus? Strimgalviais lėkti į brangias parduotuves nebūtina, nes puošmenų galima pasidaryti faktiškai iš nieko. Tereikia pasiknaisioti spintelėse.
Makaroniniai varpeliai
Kiekvienas virtuvėje gali atrasti kruopų ir makaronų. Juos galima panaudoti ne tik maistui, bet ir paveikslų, suvenyrų ir varpelių gamybai.
Iš skirtingų makaronų formų daromi paveikslai. Norite spalvotos mozaikos – prašom, tereikia lipalą sumaišyti su guašu ir juo nudažyti makaronus. Lipalas neleidžia dažams nublukti ir nusiplauti.
Iš didelių makaronų vamzdelių galima padaryti spalvotus ir originalius vėjo varpelius.
Pajūrio smėlį reikia sumaišyti su guašo dažais, palaukti, kol jis išdžius. Tada lipalu patepti makaroną ir apvolioti jį spalvotame smėlyje. Tokių vėjo varpelių nėra nė vienoje parduotuvėje.
Vaikai taip pat gali pasidaryti žaislų. Spagečių siūleliai, sukaišioti į modeliną, imituos ežiuką.
Suka varžtus
Menininkui Dariui Vaičekauskui gerai pažįstamas principas originalumą daryti „iš nieko”. Iš buitinių atliekų, kurių kiekvienas gali rasti savo namuose, jis sukūrė ištisą modernių paveikslų kolekciją.
Darydamas remontą, Darius neišmetė senų spintų durelių ir, apipurškęs dažais, panaudojo jas kaip paveikslo pagrindą. Jis net rankenėlių nenuėmė. „Tai taip pat paveikslo dalis”, – aiškino Darius.
Paveiksluose esančios figūros sudėliotos iš paprasčiausių medvaržčių, senų raktų, užraktų, skardos atplaišų.
Žinoma, tokie paveikslai tinka ne kiekviename kambaryje. Dariaus vaizduotėje iš karto gimė idėja – tokiais pat varžtais ir užraktais atnaujinti senus baldus.
Atnaujinant senus baldus, menininkas taip pat patarė nebijoti ryškių spalvų ir netobulai nugludintų paviršių.
Košė – paveiksluose
Klaipėdos globos namuose gyvenantys seneliai ne vien žiūri televizorių. Ant globos namų sienų kabo jų pačių daryti paveikslai.
Ilgametė gyventoja Jekaterina vaizdelius lipdo iš kruopų, pupelių ir grūdų. Ji karpo senus vilnonius siūlus ir klijuoja taisyklingų formų paveikslus.
D.Vaičekauskas atsiminė savo kolegą, kuris gavo užsakymą suklijuoti „Paskutinę vakarienę” iš ekologiškų produktų.
„Paveiksle vaizduojama duona buvo suklijuota iš tikros, klijuose išmirkytos duonos”, – pasakojo Darius.