„Tai masažas-poezija. Tik pradėjusi jo mokytis pajutau, kad tai man skirta, kad šioje srityje esu kaip žuvis vandeny…”- džiaugiasi Klaipėdos universiteto dėstytoja humanitarinių mokslų daktarė Aleta Chomičenkienė.
Klaipėdos universiteto Orientalistikos centro vadovė šiandien vienintelė Klaipėdos krašte gali atlikti unikalų marmų masažą. O ir visoje Lietuvoje tokių vos keletas. Unikalias žinias, perimtas iš daktaro Igorio Vetrovo Sankt Peterburge, Ajurvedos medicinos institute prie Valstybinės I. Mečnikovo akademijos, ji jau gali taikyti praktiškai.
Ar nebuvo sunku apsispręsti mokytis masažo, apie kurį beveik nieko nebuvote girdėjusi?
Apsispręsti nebuvo paprasta, o ir kursų kaina didelė – 6 tūkst. litų. Prašiau patarimo Sveikatos mokslų fakulteto dekano profesoriaus Algimanto Kirkučio. Esu jam dėkinga už tai, kad ne tik psichologiškai palaikė, padėjo apsispręsti, bet ir parėmė lėšomis.
Iš tikrųjų važiavau į nežinomybę – kas tas marmų masažas, internete neradau žinių. Mokytis masažo atvyko 15 žmonių, iš Baltijos šalių – tik dvi lietuvės.
Kokie buvo pirmieji įspūdžiai?
Gydytojas I. Vetrovas marmų masažo išmoko Indijoje iš 107 metų senuko. Pasak jo, šis masažas – senesnis net už ajurvedą, pasiekęs mus iš atlantų civilizacijos laikų.
Tik Peterburge iš jo sužinojom, jog norėdami perimti žinias ir išmokti masažo meno, negalėsim valgyti mėsos, rūkyti, gerti alkoholio. Be to, reikėjo tris dienas badauti. Kai kurie rūkaliai kenksmingo įpročio išsyk nesugebėjo atsisakyti, todėl jie tik išklausė kurso, tačiau diplomo, leidžiančio jį atlikti, negavo.
Mokytojas buvo griežtas. Iš pradžių buvo baisu, kad neatsiminsiu tiek daug perteiktų žinių – reikėjo įsiminti daugiau nei 150 kūne esančių marmų taškų, sudėtingus 36 raktus, padedančius atverti kūno galias, kokia stichija atitinka kurį tašką, kada reikia įkvėpti, o kada iškvėpti, į kurią pusę kurį tašką veikti… O dar reikėjo pajusti kontaktą su marmomis…
Žinau, kad jums, kaip retai būna, masažas pavyko iš pirmo karto. Tačiau kas gi tos paslaptingos marmos, kurias reikia pajusti?
Marmos – tai energetiniai centrai, išsidėstę žmogaus kūno eteriniame energoinformacinio lauko lygmenyje, per kuriuos į organus patenka gyvybinė energija. Kiekviena marma – kai kurios jų sutampa su vadinamosiomis čakromis ar biologiškais aktyviais taškais, – turi savo „langelius” kūno paviršiuje, kurie susiję su penkiais elementais – oru, žeme, vandeniu, ugnimi, metalu. Mokymas apie marmas – sudėtinė ajurvedos sistemos dalis, didelį vaidmenį vaidinanti gydymo, profilaktikos, reabilitacinės, dvasinių praktikų sferoje. Marmos susijusios su gyvybiškais svarbiais organais – širdimi, šlapimo pūsle, kaulais, audiniais bei energetiniais kanalais.
Kas gi vyksta tuos taškus veikiant pirštais, įtrinant specialiu aliejum?
Masažo metu iš sergančio organo šalinami toksinai, iš kūno išeina metų metais kaupti stresai, negatyvios emocijos. Atkuriamos sutrikusios organų funkcijos, kūnas jaunėja, sukuriamas psichoemocinis komfortas, džiaugsmo, optimizmo būsenos, marmų masažo potyriai leidžia iš naujo pažinti savo kūną. Marmų terapija geba žmogų prikelti tarsi naujam gyvenimui, harmonizuoja paciento ir jį supančių žmonių santykius, atveria nerealizuotas gyvenimo sferas.
Atverta, funkcionuoti pradėjusi marma praplečia vidinius poreikius, pažadina miegančias savybes ir keičia gyvenimą. Dėl to visam marmos masažų kursui – 15 seansų ryžtasi tik drąsuoliai, nebijantys gyvenimo permainų. O gal aš klystu?.. Nėščioms moterims, žmonėms, sergantiems sunkiomis ligomis, šis masažas nedaromas.
Ką jaučia masažuojamas žmogus?
Kai marmos pajudinamos, apima pojūtis, kad kūno nelieka arba jis be galo padidėja. Išgyvenimai labai stiprūs, kiekvienam skirtingi. Įsivaizduokite – tik apie 10 proc. mūsų marmų funkcionuoja – esam lyg mirę. Masažas pabudina tai, kas labai giliai miegojo… Žmogų užplūsta vaizdiniai, vieni pravirksta, supratę, kad nieko gyvenime nėra mylėję, kiti juokiasi, trečius apima begalinis noras veikti… Būsenos keičia viena kitą. Juk dauguma skubėjimo ir technologijų amžiuje kenčia nuo emocijų stygiaus.
Masažo metu, regėjau, buvote apimta ypatingos būsenos: ne vien lietėte kūną, bet ir piešėte vaizdus, šokote. Kam tai?
Šokis, kurį šoku, padeda kūną pamaitinti, dėl to po masažo dar galiu kalnus nuversti – ne tik kad nepavargsti, o net prisipildai. Jei po masažo jausčiau nuovargį – reikštų, kad dirbau neteisingai.
Kai dirbu su žmogum – tampu jo judantis „aš”, įsiklausau į jo poreikius ir pačios rankos randa problemines vietas, piešia tai, ką reikia, kuria, žadina potencijas, formuoja sveikimo elementalą.
Prisiliečiu prie kūno – ir randu įšalusius taškus. Tai tokie aisbergai, kuriems ištraukti ir sušildyt reikėtų daug laiko. Matyt, ne veltui reikia 15 seansų, kad išvalytum, pagydytum, duotum skrydį visoms kūno ląstelėms.
Jūs įvaldžiusi ne vieną masažo rūšį – tiek klasikinį, visiems įprastą, tiek egzotiškus rytietiškus. Kuris iš jų jums įdomiausias, mieliausias?
Įdomiausias – marmų masažas. O svarbiausia, kad jo dėka gali gyvenimą ir žmones keisti į šviesiąją pusę, pažadinti dieviškumo kibirkštį, kuria kiekvienas esame apdovanotas.